Pátek , 14. 06. 2024

Roland

Recenze Hemmer Iron 3 LTE – tři písmena mění vše

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

19. 08. 2020

19. 08. 2020

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Vzhledově nepoznáte rozdíl, jde stále o chytrý telefon s úhlopříčkou 5,5palce a shodným rozlišením displeje, odolné šasi nemění rozložení tlačítek, splňuje standard IP68 i odolnost proti pádu (z 1,5 m) apod. Zde veškeré podobnosti začínají i končí…

K dispozici jsou dvě barevné kombinace kovových lišt – šedá  oranžová (ta vypadá ve skutečnosti lépe).

Proč jako GTI?

Upřímně přiznáváme, že naše očekávání zdaleka nedosahovala úrovně fanynky před koncertem Justina Biebera. O to větší bylo naše překvapení při rozbalení nabídky s parametry telefonu. Podporu 4G jsme čekali dle názvu, nikoliv pak 8jádrový procesor (stejný jako v o dost dražším Hammer Blade 2 Pro), podporu NFC či 13Mpixelový fotoaparát atd. Více operační paměti (3 GB) a větší úložiště (32 GB) vnímáme jako nutný krok pro udržení, resp. vyrovnání, konkurenceschopnosti.

Kompletní specifikace nabízí výrobce k nahlédnutí.

Výkon i výdrž hodnotíme rozvážným: “Hmmm,” mourých mužů. V dané cenové kategorii, už jde o hodnoty, které budou mít v souboji s konkurencí svoji váhu. Osobně nás příjemně překvapilo, že překonává dražšího „bratra“ z portfolia myPhone. Poměru cena / výkon (počítejme sem i výbavu) konečně rádi zatleskáme. Hmmm?

  Hammer 3 Hammer 3 LTE Blade2 Pro
PCMark for Android
Work 2.0 N/A 5216 4883
Storage 2826 6020 N/A
Výdrž baterie (Work 2.0) 13 h 8 min. 17 h 17 min. 10 h 37 min.
3DMark for Android
Sling Shot N/A 716 N/A
IceStorm Extreme 8059 7957
GFX Bench 5 (OpenGL)
Aztec Ruins (Normal) N/A 429 408,5
Car Chace 493,6 467,8
T-Rex 431,9 1901 2011
ALU 2 N/A 956,2 925,5
T-Rex (battery) 556,2 min. 565,6 min. 394,4 min.
Antutu Benchmark
Skóre 38452 98807 103754
CPU N/A 39716 40883
GPU 14563 14879
MEM 26448 31881
UX 18283 16111
K TÉMATU  Recenze Lamax Sentinel SE–1 – ochránce s hudebním sluchem

Zkoušeli jsme různé programy, 3D hry a nenarazili jsme na nedostatek výkonu ani u náročnějších her jako Asphalt 9. Samozřejmě počítejme s limitem 3 GB operační paměti, protože Android 9 spolyká průměrně kolem 1,5 GB. Odlehčená verze Go, jako u slabšího předchůdce, by šlapala jinak a líbila by se nám tu, i když sem nepatří. Přesto byl systém prostý různého softwarového balastu.

TIP: HAMMER IRON 3 – TĚLO CHLAPA, SRDCE SRABA?

Akumulátor jsme neměřili přesně na hodiny a minuty. Po několikatýdenním používání, můžeme potvrdit, že powerbanka již nemusí být standardní výbavou na každý den. Pokud si pohlídáte nabití, během dne vás telefon nevyšplouchne ani při intenzivním telefonování, focení, hraní či několikahodinovém použití navigace apod. Pokud si nepotrpíte na neustálé držení telefonu v ruce, jen telefonujete, občas stáhnete nějaký mail či si přečtete článek (třeba z našeho webu :o), dva dny se nemusíte obávat o nedostatek šťávy, možná tři.

Iron man 3 v lepší kondici

Pak tu máme další vylepšení jako schopnosti v oblasti konektivity – tedy podpora 4G LTE sítí, nejnovější standard Bluetooth 5.0 či NFC pro platby mobilem. V cenové kategorii kolem 4 000 Kč adekvátní funkce.

Upgradu se dočkaly fotoaparáty, zadní nyní disponuje až 13 Mpix a rozumnými funkcemi – možnost ručního nastavení parametrů obrázku (tzv. profesionální režim), nočním režimem, podvodním fotografováním. LED dioda je nicméně slabší než u Hammeru 2, což nemusí být na škodu. U toho mi občas někdo řekl, že v noci svítí zbytečně moc. Fotoaparát má navíc při použití s bleskem tendenci fotky v místnosti přesvětlovat. Ostření je pomalé, chce to cvik. Kvalitou se nám fotografie zamlouvají. Dokonce i noční, focené “z ruky” na noční režim, nejsou jen mazanicí.

U displeje oceňujeme jas, pozorovací úhly i podání barev, nemáme výhrad. Na co není spolehnutí, je automatické přizpůsobení jasu displeje. To si dělá, co chce. Mono reproduktor stačí na zvonění, v nouzové situaci snad pro hands free hovor v držáku v autě, pokud nejdete zrovna kolem vlakového nádraží či stadionu. My samozřejmě doporučujeme pro poslech hudby či rádia nějaký lepší externí reproduktor či bezdrátová sluchátka.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek