Recenze Hemmer Iron 3 LTE – tři písmena mění vše

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Srp 19, 2020
  0× Komentováno

  Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

  Vzhledově nepoznáte rozdíl, jde stále o chytrý telefon s úhlopříčkou 5,5palce a shodným rozlišením displeje, odolné šasi nemění rozložení tlačítek, splňuje standard IP68 i odolnost proti pádu (z 1,5 m) apod. Zde veškeré podobnosti začínají i končí…

  K dispozici jsou dvě barevné kombinace kovových lišt - šedá  oranžová (ta vypadá ve skutečnosti lépe).

  Proč jako GTI?

  Upřímně přiznáváme, že naše očekávání zdaleka nedosahovala úrovně fanynky před koncertem Justina Biebera. O to větší bylo naše překvapení při rozbalení nabídky s parametry telefonu. Podporu 4G jsme čekali dle názvu, nikoliv pak 8jádrový procesor (stejný jako v o dost dražším Hammer Blade 2 Pro), podporu NFC či 13Mpixelový fotoaparát atd. Více operační paměti (3 GB) a větší úložiště (32 GB) vnímáme jako nutný krok pro udržení, resp. vyrovnání, konkurenceschopnosti.

  Kompletní specifikace nabízí výrobce k nahlédnutí.

  Výkon i výdrž hodnotíme rozvážným: "Hmmm," mourých mužů. V dané cenové kategorii, už jde o hodnoty, které budou mít v souboji s konkurencí svoji váhu. Osobně nás příjemně překvapilo, že překonává dražšího „bratra“ z portfolia myPhone. Poměru cena / výkon (počítejme sem i výbavu) konečně rádi zatleskáme. Hmmm?

   Hammer 3Hammer 3 LTEBlade2 Pro
  PCMark for Android
  Work 2.0N/A52164883
  Storage28266020N/A
  Výdrž baterie (Work 2.0)13 h 8 min.17 h 17 min.10 h 37 min.
  3DMark for Android
  Sling ShotN/A716N/A
  IceStorm Extreme80597957
  GFX Bench 5 (OpenGL)
  Aztec Ruins (Normal)N/A429408,5
  Car Chace493,6467,8
  T-Rex431,919012011
  ALU 2N/A956,2925,5
  T-Rex (battery)556,2 min.565,6 min.394,4 min.
  Antutu Benchmark
  Skóre3845298807103754
  CPUN/A3971640883
  GPU1456314879
  MEM2644831881
  UX1828316111

  Zkoušeli jsme různé programy, 3D hry a nenarazili jsme na nedostatek výkonu ani u náročnějších her jako Asphalt 9. Samozřejmě počítejme s limitem 3 GB operační paměti, protože Android 9 spolyká průměrně kolem 1,5 GB. Odlehčená verze Go, jako u slabšího předchůdce, by šlapala jinak a líbila by se nám tu, i když sem nepatří. Přesto byl systém prostý různého softwarového balastu.

  TIP: HAMMER IRON 3 - TĚLO CHLAPA, SRDCE SRABA?

  Akumulátor jsme neměřili přesně na hodiny a minuty. Po několikatýdenním používání, můžeme potvrdit, že powerbanka již nemusí být standardní výbavou na každý den. Pokud si pohlídáte nabití, během dne vás telefon nevyšplouchne ani při intenzivním telefonování, focení, hraní či několikahodinovém použití navigace apod. Pokud si nepotrpíte na neustálé držení telefonu v ruce, jen telefonujete, občas stáhnete nějaký mail či si přečtete článek (třeba z našeho webu :o), dva dny se nemusíte obávat o nedostatek šťávy, možná tři.

  Iron man 3 v lepší kondici

  Pak tu máme další vylepšení jako schopnosti v oblasti konektivity – tedy podpora 4G LTE sítí, nejnovější standard Bluetooth 5.0 či NFC pro platby mobilem. V cenové kategorii kolem 4 000 Kč adekvátní funkce.

  Upgradu se dočkaly fotoaparáty, zadní nyní disponuje až 13 Mpix a rozumnými funkcemi – možnost ručního nastavení parametrů obrázku (tzv. profesionální režim), nočním režimem, podvodním fotografováním. LED dioda je nicméně slabší než u Hammeru 2, což nemusí být na škodu. U toho mi občas někdo řekl, že v noci svítí zbytečně moc. Fotoaparát má navíc při použití s bleskem tendenci fotky v místnosti přesvětlovat. Ostření je pomalé, chce to cvik. Kvalitou se nám fotografie zamlouvají. Dokonce i noční, focené "z ruky" na noční režim, nejsou jen mazanicí.

  U displeje oceňujeme jas, pozorovací úhly i podání barev, nemáme výhrad. Na co není spolehnutí, je automatické přizpůsobení jasu displeje. To si dělá, co chce. Mono reproduktor stačí na zvonění, v nouzové situaci snad pro hands free hovor v držáku v autě, pokud nejdete zrovna kolem vlakového nádraží či stadionu. My samozřejmě doporučujeme pro poslech hudby či rádia nějaký lepší externí reproduktor či bezdrátová sluchátka.

  myPhone Hammer Iron 3 LTE lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Hammer Iron 3 LTE příjemně překvapil, protože žádná očekávaní u nás nevzbuzoval. Mezi odolnými telefony patří k levnějším, nikoliv horším. Proti předchůdci se povedl, je moderní a „nadupaný“. Hl. díky procesoru, který překonává srovnatelnou konkurenci (např. myPhone Energy 2, Aligator RX710 eXtremo, Energizer Hardcase Energy E520, které mají pouze 4jádro, podobně jako jiné telefony byť se 4 GB RAM jako Ulefone Armor X7 Pro). S tímto telefonem jsem si na dovolené s přístupem k Wi-Fi vystačil zcela bez notebooku, i když jsem jej měl k dispozici. Prostě jsem ho nepotřeboval, protože jsem nepracoval a na vše ostatní telefon stačil. To bych o Hammeru Iron 2, který u mě tento nový telefon nahradil, říci nemohl.

  Podobně jako u Golfu mění písmena GTI fádní a obyčejné auto v kultovní sportovní náčiní, tak u Hammeru 3 znamenají písmena LTE mnohem potentnější telefon, za který už se nemusíte stydět. Nikoliv před kamarády, ale spíš v situacích, kdy nainstalujete program či hru. Rádi zapomenete na zbytečně přemýšlení, co musíte nyní smazat, deaktivovat apod., aby něco jiného jelo. Není dokonalý, má rezervy. Ty odpovídají ceně, která se nyní na internetu pohybuje od 3 490 Kč, koncová doporučená činí 3 990 Kč.

  Pokud zohledňujete cenu, existují o několik stovek levnější a skoro totožné alternativy jako Ulefone Armor X5 DS/2020 s dokonce větším akumulátorem 5 000 mAh. Smontováno ve stejné „fabrice v Číně“, polepeno jiným logem?

  záporyklady
  - Stále spíše nižší hlasitost sluchátka+ Poměr cena / výkon
  - Pomalé ostření fotoaparátu+ Výdrž akumulátoru
   + Odolnost IP68 i proti pádu a Gorilla Glass

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.