Recenze Hammer Blade 2 Pro - odolnost a styl na prvním místě

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Lis 28, 2019
  2× Komentováno

  Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

  Samotné balení ve tvaru 6hranu naznačuje snahu zaujmout již na první pohled. Součástí balení je samozřejmě (dostatečně dlouhý) dobíjecí a datový kabel USB A / USB C, nabíječka (5 V - 12 V, 1,67 A nebo 1,25 A pro nejvyšší napětí), redukce USB C / 3,5mm audio výstup na sluchátka. Naopak přemýšlíme, zda absenci 3,5palcového konektoru vnímat jako nedostatek? V 21. století ne. Spíše Bluetooth měli “vyšvihnout” již ve verzi 5.0.

  Pečlivě opatrujte maličký “klíček”, který byl přilepen u manuálu a slouží pro otevření dvířek pro SIM a paměťovou kartu. U těch se na chvíli zastavme, protože po jejich vysunutí (nejde tedy o dvířka, ale spíše “šulík”) zjistíte nutnost vlastnit SIM formátu nano SIM a také nutnost případné volby mezi druhou SIM nebo micro SD kartou, která se sekundární SIM sdílí “chlíveček”. Nás osobně to nepobuřuje. Kdo dnes používá ještě 2 SIM? Dobře, tato poznámka je trošku provokující, jistě vás bude hodně.

  Střední výkonová třída

  Po hardwarové stránce nabízí obstojné “železo”, zapadající do mainstreamu. Nedostatkem místa díky 128GB úložišti trpět nebudete. Pro srovnání uveďme, že slabší model od myPhone o 4 000 Kč levnější nabídne pouze interních 32 GB a polovinu RAM, tedy 3 GB místo 6 GB DDR4 apod. Zde se tedy nešetřilo, což kvitujeme. Blade 2 Pro proto respektujeme coby konkurenceschopný např. ve srovnání se Samsungem A9, HTC, Asus a jinými telefony s cenou kolem 9 až 10 000 Kč.

  8jádrový Cortex-A53 na frekvenci 2 GHz není horkou novinkou (jsem někde u roku 2016), ale jde o poměrně široce využívanou architekturu. Konkrétně nainstalovali 16nm procesor MediaTek Helio P23 s grafickým jádrem Mali-G71.

  V reálném používání jakožto “nehráč” jsem zkoušel kromě benchmarků, které hovoří o výkonu lepším než 54 % testovaných telefonů, také nějaké 3D hry. Vše, co jsem zkusil vůbec nenarazilo na limit výkonu až na Asphalt 9, který stále zcela plynulý nebyl.

  Kromě již zmíněného 128GB úložiště nechybí ani slot pro micro SD kartu s kapacitou až 128 GB. Zde již u konkurence narazíte i na limity 512 GB tedy.

  Když 16 MPixelů nestačí...

  Zastaralé micro USB nahradil USB C port pro napájení, přenos dat i audio. Není chráněn gumami, tedy nemusí být zapuštěn hluboko do šasi telefonu jako u levných modelů. Není třeba se obávat nekompatibility konektorů s příliš širokými “hlavicemi” jako u levným modelů. Opět palec nahoru.

  Hůře hodnotíme sice 16Mpixelový, za to v kvalitě slabý, fotoaparát. Takže rady produktového oddělení z webu, abyste zrcadlovku nechali doma, neposlouchejte. Jste-li fotografové. Nečekejte “fotomobil”. Fotoaparát vnímáme jako hlavní slabinu v boji s konkurencí.

  Mně osobně stačil, standardně používám telefon Hemmer Iron 2 (stejný výrobce), anebo jsem bez znechucení (jako kamarád) zvládl lowendovou Niceboy Vegu WiFi či Rollei ActionCam 372 pro fotografování. Navíc jej často nechtě zapnete tlačítkem určeným pro rychlou aktivaci kamery, když budete vyndávat telefon z kapsy.

  Jako zajímavá funkce se naopak jeví čtečka otisku prstu na zadní straně, stačí po načtení přiložit prst a telefon se zapne odemčený. Jiný než načtený otisk telefon nezapne. Šikovné.

  Odolnost jako velké plus

  Hlavní vlastností, kterou výrobce komunikuje k zákazníkům je samozřejmě displej chráněný známým sklem Gorilla Glass 3. Které vydrží hodně, my to moc nezkoušeli, protože bylo třeba telefon vrátit v dobrém stavu zpět. Autem jsme telefon bohužel nepřejížděli, i když s displejem umístěným nahoru bychom si vsadili, že displej přežije. Otázka, jak by dopadla zadní strana - čtečka otisků prstů, fotoaparát.

  Nicméně tajemná zkratka IK07 má k tomuto tématu, co říci. A protože učený z nebe nespadl, dovolíme si ocitovat odborníka a přímo obrázkem.

  Zdroj: http://fei1.vsb.cz/kat420/vyuka/TZB/IK_kod.pdf

  Telefon tedy při testování vydržel údery energií 2 J, viz zdrojový text.

  Osobně však mohu potvrdit, že Iron 2 přežil opakovaný pád displejem na zem i na štěrkovitý povrch apod. Podobně pádu na stejný povrch odolal i testovaný telefon z výšky cca 1 m (výška pasu) ale pouze hranou. Pád na parkety či linoleum ze stolu není problémem. Odolnost IP68 již není neznámou snad nikomu, kdo občas na náš web zabrousí. Ponoření do hloubky 1 m na 30 minut s takovým zařízením nemá nic udělat. A telefon to zvládl, tedy v našem případě na dně kyblíku. Zde jsme nepochybovali.

  myPhone Hammer Blade 2 Pro Dual SIM lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Pokud tedy toužíte po telefonu se zvýšenou odolností, slušným výkonem a naopak netrváte na fotografiích kvality minimálně kompaktního fotoaparátu, Hammer Blade 2 Pro může být volbou i pro dostatečně velké úložiště, dostatek RAM či možnost ochrany otiskem prstu. Počítejte se slabším fotoaparátem, zásadní nedostatky telefon nemá.

  záporyklady
  - Slabý fotoaparát+ Elegantní a odolná konstrukce
  - Starší Bluetooth 4.0+ 128GB úložiště
   + 6 GB RAM
   + Čtečka otisků prstů a NFC
   + USB C nekryje guma, není zapuštěno do šasi

   

  Za zapůjčení myPhone Hammer 2 Pro děkujeme 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Hezký den,
   reaguji na recenzi Hammer Blade 2 PRO. Hned po prvních dvou měsících se telefon začal chovat tak, že pokud jsem chtěl telefon odemknout pomocí otisku prstu, tak prostě vytvrdnul. Musel jsem ho uspat a znovu zapnout a odemknout pomocí hesla. Jinak to prostě nešlo. Čas od času cca 1 ku 9 pokusu spustit fotoaparát, to udělal znovu. Dost často se stávalo, že nešel přijmout hovor.
   Co ale čert nechtěl byla chyba, která mě asi stála záruku. Při pokusu, když jsem si chtěl dát telefon do zadní kapsi, jsem se netrefil a telefon spadl na zem. Rozbilo se sklíčko fotoaparátu. Pokusil jsem se reklamovat jak sklíčko, tak chyby v ovládání a dostalo se mi vyjádření, že telefon vykazuje vady po mechanickém poškození a tím je po záruce. Jako by mělo prasklé krycí sklíčko vliv na ovládání.
   Telefon jsem si kupoval pro uváděnou vysokou odolnost. Smůla.

  2. Nárok na reklamaci máte i tak. Ale prakticky je to velmi těžký boj. Dám příklad: Prodejce vám neuzná záruku na nefunkční displej notebooku, protože zjistí, že jste do něj vlezl a vyměnil si disk. Jenže výměna disku nemohla mít na displej vliv a reklamace měla být uznána. Bez soudu a znalce ale víceméně nemáte šanci se toho práva domoci.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.