Recenze Lamax Street2 - excelentní pouliční umělec

 • Petr Máčal
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Úno 03, 2020
  0× Komentováno

  Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

  TIP: LAMAX VIBE1 - SYMPATICKÝ HUDEBNÍ PRCEK

  V klasicky pevné krabici Street2 nacházíme v plastové vaničce, k němu nabíjecí USB kabel, propojovací audio kabel s 3,5mm konektory karabinu, poutko a samozřejmě manuál. Nepostrádáme ani samolepky Lamax. Toto složení slibuje zajímavé možnosti využití.

  TIP: SENTINEL SE–1 – OCHRÁNCE S HUDEBNÍM SLUCHEM

  Propojení i výdrž na prvním místě

  V prvé řadě zmiňme konektivitu, resp, variabilitu použití. Kromě přenosu hudby skrze Bluetooth verze 5.0 zařízení nabízí další, v této cenové kategorii spíše nadstandardně bohaté, způsoby přehrávání a připojení. Disponuje slotem na micro SD kartu, klasickým USB A portem (pro flash disk - dědictví po předchůdci) a již zmíněným jackem. V případě, kdy nestačí ani jedna možnost, přichází reproduktor s integrovaným FM tunerem.

  A jelikož v Lamaxu viděli, že bude stále, co přehrávat, soustředili svou pozornost na výdrž baterie. Ta má sice kapacitu podprůměrných 1 800 mAh (např. v současnosti již cenově srovnatelný Vibe1 disponuje 3 000 mAh), ale vydrží pohánět reprák nebývale dlouho. V domácím prostředí s nižší hlasitostí jsem na jedno nabití skutečně atakoval hodnotu 20 hodin. Při 80% hlasitosti výrobce slibuje až 9 hodin. To vše za zhruba 3 hodiny v nabíječce.

  Tím se dostávám k využití a výkonu, který se skrývá v tomto 20 cm dlouhém (širokém) válečku. Street2 má dva měniče, každý s maximálním výkonem 7,5 W. Za tuto cenu se 15 W reproduktor hledá velmi těžko a Street2 si připisuje další výrazný bod proti konkurenci. Komu by přesto bylo málo, Lamax reproduktor vybavil i funkcí True Wireless Stereo, což znamená, že jej lze spárovat s dalším Streetem2 a získat tak porci 30 W výkonu.

  Kvalita zvuku i odolnost těla

  Samotný zvuk a kvalita reprodukce je výborná, což mě nepřekvapilo. Lamaxu se v tomto ohledu zatím daří. Design se mi subjektivně velmi líbí, navazuje sice na modely Vibe1 a MusiCan1, přesto mi Street2 oproti nim přijde více kompaktní, přehledný a bytelný. Tlačítka ovládání jsou pogumovaná i a dostatečně velká pro snadné používání, stejně tak zadní (spodní) kryt pro konektory. Boky reproduktoru jsou kovové. Z toho všeho pak pramení i zvýšená odolnost proti prachu a vodě dle standardu IP55.

  Druhý pohled

  Podobně jako kolegovi Petrovi se mi Street2 hodně zalíbil. Pokud by si nějaký produkt od Lamaxu po dlouhé době měl zasloužit ocenění našeho webu, jde právě o Street2 za poměr cena / výkon a i výborný zvuk. Zde musíme brát v úvahu doporučené koncové ceny, protože takový původně výše cílený Vibe1 pořídíme prakticky za podobné peníze v různých akcích, popř. levněji. Zatímco Street2 zůstává tomuto trendu uchráněn. Nicméně nás zaujal nejen přítomností klasického USB portu (pro připojení flash disku, teoreticky i jako možnost využití coby nouzové powerbanky), hlaně však plným zvukem, který se nebojí basů, kterými neplýtvá na úkor podání vyšších tónů. Z mnoha reproduktorů působí nejvyváženěji. Podobně výdrž akumulátoru překvapila.

  Za slabé stránky považujme umístění a nepraktické krytí konektorů dlouhou gumou (na obrázcích výše). Pokud vyžadujete například zapojení přes AUX vstup, budete možná trošku vzteklí. Hlavně, protože guma překáží a postavíte-li Street2 na výšku, okamžitě při prvním “žduchnutí” do stolu prokáže svoji nestabilitu a spadne, v lepším případě ne ze stolu. Tohle vymýšlel opravdu pan návrhář, razící filozofii převahy designu nad funkčností. Párkrát jsem na něj zanadával, když se Street2 řítil ze stolu nazem, ať si škytá, filuta. Takto zbytečně “zabít” velmi povedený produkt, roztrhal bych mu diplom v tu chvíli.

  LAMAX Street2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  LAMAX Street ST-1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  LAMAX MusiCan1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  LAMAX Vibe1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

   

  Verdikt

  Street2 si vzal od svých kamarádů (myšlen Vibe1 a MusiCan1) to nejlepší. Nabízí nadstandardní výkon, kvalitní reprodukci hudby, stejně jako dlouhou výdrž. Má dobré předpoklady k tomu, aby se lehko nenechal zničit. Třešničkou budiž FM rádio a karabinka pro připnutí např. na batoh. Ale i bez těchto pozlátek by se pro nás jednalo o znamenitý produkt.

  Za pochybení (nepraktičnost) v designu a cenovou politiku bohužel reproduktoru Street2 ocenění neudělíme. Navíc vzhledem k jeho cílení “na ulici” bychom raději viděli krytí minimálně IP65 (jako u Vibe1, lépe IP67). Zmíněné IP55 považujeme za minimum u podobného produktu s podobnou cenovkou. Pokud byste ale zvažovali MusiCan nebo Street2, bez váhání berte ten druhý. Je o poznání lepší, cenou se prakticky neliší. Podobně předčí zastaralý Street ST-1 na všech frontách, i když zde cenový rozdíl není zanedbatelný a může mít svoji váhu.

  záporyklady
  - Nestabilní základna+ Kvalita reprodukce
  - Odolnost “pouze” IP55+ Odolnost IP55 
  - Nepraktické krytí konektorů+ Množství portů a konektivita obecně
   + Výdrž akumulátoru

   

  Za zapůjčemí Lamax Street2 děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.