Recenze reproduktoru Lamax Vibe1 - sympatický hudební prcek

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Zář 21, 2019
  0× Komentováno

  Po delší době se dostáváme k reproduktoru značky Lamax a rovnou k jednomu z vrcholných modelů přenosného Bluetooth reproduktoru Vibe1. Ten se vyzbrojil vedle 12 W také ochranou IP65 a sympatickým designem.

  Pevná krabice reproduktor dobře ochrání a spolu s ním také zbylou klasickou výbavu spolu s barevnou tkaničkou, která nahrazuje poutko. Tento styl známe, oceňujeme, velké oko, kterým ji lze protáhnout. U audio kabelu bychom se nezlobili pokud by výrobce přibalil delší s pozlacenými konektory vzhledem k vyšší pořizovací ceně.

  TIP: LAMAX SENTINEL SE–1 – OCHRÁNCE S HUDEBNÍM SLUCHEM

  Brutální výkon nečekejte

  Ano, Vibe1 nevyniká rozměry, takže zůstává praktický na cesty. Se svými 380 g neutrhne kapsu vašich oblíbených džín či tepláků, ani v batohu nebude vyloženě překážet. Tím budí sympatie i pro krytí IP65, již jej ochrání proti prachu a tryskající vodě ve všech směrech. Ustojí tak bouřku (liják) či polití třeba vodou z láhve. To na běžné použití doma i venku bohatě postačí.

  Vibe1 můžete mít ve dvou barevných variantách: black a turquoise.

  Slabší někde na hřišti či u ohně bude výkon 12 W (resp. 2 × 6 W). Ten opravdu nepatří k tomu nejvýkonnějšímu, co v současnosti na trhu objevíte za cenu kolem 2 200 Kč. Spíše působí (pod)průměrně. Na ozvučení ložnice či terasy, místa u bazénu bude výkonu dostatek. Hřiště, kde třeba bouchají skateboardy hned vedle rušného bulváru, už méně.

  Samozřejmě, podobně jako u aut někdo řekne, že objem ničím nenahradíš, jistě i zde platí, že více výkonu (tedy wattů) znamená více síly a hlasitosti. Objem a výkon samo osobě není vše, jak by oponovali příznivci turbo motorů, často se ohánějící nižší spotřebou apod.

  U reproduktoru se pojďme bavit o kvalitě reprodukovaného zvuku. Nám se na něm zamlouvá například to, že i u maxima hlasitosti zůstává prakticky nezkreslený, nezaznamenali jsme rezonanci apod. Jinak velmi dobře zvučí výšky. Basy bychom neoznačili za vyloženě nevýrazné (přeci jen disponuje dvěma membránami po obou stranách válce), ale mezi domény Vibe1 nepatří. Opět je však reproduktor zvládá v celém rozsahu hlasitosti. Já jsem spíše “basový” typ, proto bych někdy ocenil více “dunění” hl. při nižší intenzitě zvuku, jiný by jej označil za vyvážený.

  Srovnáni dvou tříd

  Vzhledem ke skutečnosti, že nám na stole trůní vedle Vibe1 známější MusiCan1 ze stejné stáje, pojďme se pokusit učinit menší srovnání.

  Čemu nerozumíme, proč čeští výrobci Bluetooth reproduktorů volí tak hlasité a místy až divné zvuky při zapnutí apod.? Oba reproduktory hrají totožně. Dunivý zvuk při zapnutí je nejsympatičtější (opět hlučný). Proč pak ale musí ještě vydat zvuk, na jehož připodobnění mi nestačí fantazie? Řekněme ve vesmíru ztracené UFO volající o pomoc? A při vypnutí jakési divné zahučení? Proč? V tomto se učme od Xiaomi, bohužel. Méně bývá bez debat často více.

  MusiCan1 je v prvé řadě podstatně levnější, nebojme se ho označit za nižší třídu ve srovnání s Vibe1, o 10 g těžší, se stejným výkonem 12 W a navíc nabídne možnost přehrávání z micro SD karet, USB portu a má i FM radio tuner. Proč platit více? Navíc jej lze využít i jako powerbanku, při zapnutí jím můžete nabíjet z USB A portu jiné zařízení (podobně jako u Streetu).

  Vibe je sice “pouhý” reproduktor bez přehrávače médií, ale cenu poznáte. Působí dospělejším dojmem (kryje jej tkanina), pokročilejší konstrukcí - basové membrány na vrcholech nebo bocích, dle úhlu pohledu. To samozřejmě poznáte na zvuku, Vibe zní “hutněji”, blíže realitě. Vibe nabídne vyšší stupeň krytí (IP65 vs. IPx4) a citelně delší výdrž - výrobce udává 12 h vs. 8 hodin (přeci jenom 3 000 mAh je o dost více kapacity oproti 1 200 mAh). Funkci automatického vypnutí při nečinnosti 15 min. a přehrávání přes Bluetooth počítáme mezi samozřejmost u obou produktů.

  Sami čtete, že argumentů pro volbu Vibe1 nacházíme dostatek. Na vás zůstává případná volba a otázka, jak moc řešíte rozpočet. Jak již bylo nastíněno, za cenu kolem 2 000 Kč existují bohaté možnosti výběru a narazíte na modely výkonnější, lépe vybavené (např. s fechnologií True Wireless, Bluetooth 5.0) i u Lamaxu mezi novinkami. Nemusí se vám nicméně zamlouvat třeba jejich velikost a hmotnost či zvukový projev. Vibe1 bychom přirovnali k etalonu VW Golf. Ten sice nenadchne, nešokuje, rozhodně neurazí a zákazníci jej kupují pro jeho pověst kvalitního a vyváženého vozu. Navíc jej pořídíte již za cenu mnohem nižší.

  Pokud vaší karmu vystihuje poměr ceny a výkonu, MusiCan tím pravým jest. :o) Službu odvede, ve své cenové kategorii se mu mezi recenzenty daří. Výbavu nabízí bohatší (výtku si zaslouží nepříliš dobrý FM tuner, takový Niceboy Ego si při příjmu rádia vedl mnohem lépe), zároveň počítejte s vyšší hmotností při menším akumulátoru. Nepůsobí vzhledově natolik uhlazeně, je více vyzývavý. Pokud si dokážete představit vedle sebe VW Golt a Hondu Civic, přesně chápete, co chceme říci. U testovaných reproduktorů nicméně designový jazyk není natolik odlišný, stále jde o stejnou značku.

  záporyklady
  - Vyšší cena (doporučená)+ Dobrý zvuk
  - Pouze 12 W výkon+ Výdrž akumulátoru
  - Chybí True Wireless technologie+ Kvalitní zpracování

   

  Za zapůjčemí Lamax Vibe1 děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.