Recenze Mi Bluetooth Speaker – zvučný hliníkový kvádr

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Črv 15, 2019
  0× Komentováno

  Cena Red Dot Award za design z roku 2016, hliníkové tělo s perforací pro průchod zvuku, kompaktní rozměry a prakticky nulová výbava. Stačí to na konkurenci?

  Balení je velmi malé, po otevření zjistíte proč, je zde pouze samotný reproduktor. Ani audio kabel, ani micro USB kabel. Nedostatek nebo klad? Zvažte sami. Já osobně bych se nepohoršoval ani nad jedním – obojí doma mám. Co vy? Raději máte vše pohodlně v krabičce, nebo byste klidně utratili pro případ potřeby další peníze za kvalitní kabel třeba s pozlacenými konektory?

  Zvuk a vzhled – o to tu běží

  Napravo čekejme ovladače – vypínač posouvání písniček vpřed a vzad v kombinaci spolu s ovládáním hlasitosti. Posouvání funguje samozřejmě pouze při připojení přes Bluetooth. Hlasitost i při připojení přes kabel. Pouze se nezobrazuje na obrazovce notebooku intenzita hlasitosti, což ale ani přes Bluetooth nepracuje zcela bez problémů, drobný nedostatek.

  Vypínač obklopuje kulatý led kroužek v modré barvě – blikající indikuje připravené Bluetooth, po spárování přestane blikat, při připojení audio kabelu bohužel až po nějaké době, což vás bude u sledování filmu ve tmě rušit. Při nabíjení svítí lem červeně.

  Originální užitečnou funkcí je samostatný spínač, který indikuje stav baterie tak, že po stlačení reproduktor řekne stav baterie. Anglickým mužským hlasem, což pro většinu uživatelů asi problém nebude.

  Nalevo klasické dva konektory: AUX (tedy 3,5mm zdířka) a micro USB port pro nabíjení. U nabíjení pozitivně vnímáme, že neruší zvuk ani při přehrávání. Žádného šumu jsme si nevšimli.

  Kvalitou nás příjemně oslovil zvuk, který zní vyváženě co do výšek i basů, které podává velmi dospěle. Od takto malého reproduktoru bychom to, upřímně, nečekali. Uvítací a končící tón v podobě decentního „šplouchnutí“ kvitujeme s palcem nahoře.

  Reproduktor koupíte v několika barvách, my měli modrou s bílými (plastovými) bočnicemi. Design si cenu opravdu zaslouží. Lakovaný hliník s matnou úpravou vzbuzuje dojem luxusu. Ale pozor na ostré předměty v okolí, jistě bude citlivý na škrábance. Venku naň buďte též opatrní, výrobce jej neobdařil žádným IPxx krytím proti vodě či prachu, odkázán tak zůstává nejspíše pouze na použití v interiérech. Na zvučení venku ani nemá dostatek výkonu.

  Posouzení, zda koupit, či nekoupit, z našeho úhlu pohledu, záleží na ceně. Pokud jej v akci pořídíte za bezmála 500 Kč, dobře, u běžné ceny kolem 800 Kč už bychom možná připláceli a kupili výkonnější model kolem 10 W s krytím IPxx či více funkcionalitami.

  Krabička zaujala varováním, že reproduktor obsahuje chemikálie, které jsou v Kalifornii známé jako karcinogeny či látky rizikové z hlediska reprodukce, čteme na produktové krabici od elektroniky poprvé. Jde o informaci podobnou té o psech a mikrovlnné troubě, která odkazuje, že není reproduktor vhodné rozebírat a požívat kondenzátory apod., anebo je třeba jej brát vážně? Kdo ví… Každopádně po přečtení se nám líbil reproduktor o něco méně, nápisy mají velkou moc.

   

  Xiaomi Mi Bluetooth Speaker lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  záporyklady
  - Chudá výbava a nižší výkon+ Kvalitní zvuk včetně basů
  - Indikace nabití pouze v anglickém jazyce+ Zvuková indikace nabití
  - Dle výrobce obsahuje karcinogenní chemikálie 

   

  Za zapůjčemí Mi Bluetooth Speaker děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.