Unboxing a rychlý test Hammer Iron 3 - tělo chlapa, srdce sraba?

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Bře 17, 2020
  0× Komentováno

  Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Hammer Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

  Klasický unboxing bez komentáře nabízíme pro zajímavost, abyste viděli, jak telefon vypadá a co balení obsahuje. Moc toho není. Naopak na první pohled budí dojem robustního kvalitního stroje. Je tomu tak?

  Tank s motorem z trabantu

  Asi tak nějak můžeme shrnout náš dojem z telefonu. Výrobce jej “zabil” slabým procesorem a zejména malou RAM pamětí. 1 GB není nic moc (spíš nic) a 4jádrový 1,3GHz procesor zrovna neexceluje, naopak v testech jej poráží levnější Iron 2. To asi kvůli malému rozlišení displeje?

  V reálu nám třeba u Iron 2 vadí jen velmi obtížná možnost hraní banální hry Climb Hill Racing 2, která se pro časté reklamy dříve nebo později sekne a telefon zahltí. Tu Iron 3 zvládá lépe, s větším přehledem snad pro novější Android (6 vs. 9). Pokud se ale rozvášníte, tak u 3D her pohoříte. Shell racing se nám na Iron 3 nepodařilo vůbec spustit, naopak na Iron 2 ano, byť v mizerné kvalitě a opět s velkými rezervami.

   Hammer 3Hammer 2
  PCMark for Android
  Work 2.0N/AN/A
  Storage2 826
  Výdrž baterie (Work 2.0)13 h 8 min.
  GFX Bench 5 (OpenGL)
  Aztec Ruins (Normal)N/AN/A
  T-Rex431,9630,4
  T-Rex (battery)556,2 min.357,5 min.
  Antutu Go
  Score38 45245 196

  Výhodou oproti staršímu modelu je bez diskuse 16GB úložiště a bez pochyb lepší fotoaparát a také mnohem podařenější displej, hl. co se jasnosti týče.

  Ta je u Iron 2 mizerná. U toho navíc občas padají aplikace a jeho spolupráci s micro SD kartou lze označit spíše za nespolupráci. Jednu rychlou zcela “odpálil” a s druhou zas často padají aplikace. Takže jako rozšíření chabých 8 GB prakticky nelze použít, pouze jako výměnné médium pro fotografie a třeba pro offline mapy.cz. Podobné problémy nás s Iron 3 netrápily.

  Rozdíl velikosti je patrný, hmotnost činí 240 g (Iron 3) a 195 g (Iron 2).

  Slibovanou odolnost jsme nezkoušeli, protože telefon nebyl půjčený, ale koupený. V průběhu asi 2denního používání jsem se rozhodl jej vrátit coby neadekvátní upgrade z Ironu 2, protože mu jednoduše (opět) chybí výkon. Nicméně po zkušenostech s jinými telefony této značky bychom se o pevnost a těsnost nebáli. Co slibuje, věřme, dokáže. Odolnost IP68 garantuje ponoření do hloubky 1,5 m na 30 minut bez újmy. Pád z 1 m ustojí kde co.

  Výdrž akumulátoru s kapacitou 4 400 mAh také logicky převyšuje bídu 2 400 mAh u Ironu 2, zde bychom se bez nezničitelné powerbanky neobešli. Také nemusíte po prvním spuštění půl hodiny deaktivovat různé aplikace, které nechcete (jako u Iron 2). Nainstalovaný Android 9 Go je opravdu prakticky holý, což kvitujeme.

  myPhone Hammer Iron 3 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  myPhone Hammer Iron 2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Pokud chcete levný odolný telefon, nečekejte od něj výkon. Ač se nám vizuálně Hammer Iron 3 poměrně zamlouvá, spíše bychom jej nedoporučili jinak, než coby čistě pracovní nástroj. I když zde zůstává otázkou, zda není menší a jinak podobně (ne)schopný telefon Iron 2 vhodnější. U něj můžeme s klidem říci po rok a čtvrt dlouhém používání, že pády i mytí pod tekoucí vodou s mýdlem zvládá bez problémů. To jistě dokáže i dražší bráška, což je v době pandemie viru COVID-19 nemalou výhodou.

  Nečekejte sílu na všemožné hry, nebudete zklamáni. Pokud vám stačí mapy, email či internetový prohlížeč a chcete obstojný 5palcový displej i rozumnou výdrž baterie, nebojte se ho. Nezaplatíte moc, od toho se odvíjí vše ostatní jako absence 4G, což v době nástupu 5G sítí je na pováženou. Zvažte však, zda vám nestačí o takřka 1 200 Kč levnější Iron 2, pokud řešíte peníze.

  záporyklady
  - Mizerný výkon+ Odolnost vs. cena
  - Pouze 1 GB RAM+ Lze bez obav umýt mýdlem a vodou
  - 16GB úložiště+ Dobrý displej vzhledem k ceně
  - Chybí podpora 4G+ Odlehčený Android 9 Go

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?