Pondělí , 06. 05. 2024

Radoslav

Recenze myši Niceboy Oryx M220 Zen – MIB (mouse in black) dvěma pohledy

V minulé recenzi myš Oryx M300 Duke jsem naznačil, že bych se nebránil sáhnout ani po levnější verzi M220 Zen. No, produktové oddělení nás vyslyšelo a do redakce nám zaslali také základní verzi Zen na test. Ten právě nyní čtete. Vyplatí se šetřit?

21. 03. 2021

21. 03. 2021

V minulé recenzi myš Oryx M300 Duke jsem naznačil, že bych se nebál sáhnout ani po levnější verzi M220 Zen. No, produktové oddělení nás vyslyšelo a do redakce nám zaslali také základní verzi na test. Ten právě nyní čtete. Vyplatí se šetřit?

Ono dost záleží na úhlu pohledu. Nemusíme to chápat, že šetříte peníze za herní myš, ale připlácíte za lepší, než prachobyčejnou, myš třeba pro své domácí PC. Pokud bychom vnímali M220 takto, cena 300 Kč (s DPH) není nejnižší a není přehnaná. Psychologicky je „pětikilu“ stále dost vzdálená. A pokud nejste zarytý hráč, nepotřebujete na myši barvy duhy, hrát si s makry a tak dále, může vám stačit. A těch 4 200 DPI je více, než byste čekali a potřebovali.

TIP: GENESIS KRYPTON 550 – HRAJ S LEHKOU RUKOU

Opravdu černá myš

Tím mě zaujala na první pohled. Ta myš je opravdu černá (na fotkách to nevynikne). Povrch s matnou úpravou (mimochodem příjemnou na dotek) s červeným nebo modrým podsvícením v noci vypadá famózně, lépe než u dražší M300 i jiných značek. Připomněla mi projekt opravdu černého BMW X6 v barvě Vantablack, který jsem kdysi zahlédl na webu. Bohužel se „nástřik“ rychle, opravdu rychle, osahal na levé tlačítku (tom nejpoužívanějším). Za 14 dní běžného užívání myš rozhodně nevrátíte ve stavu „jako nová“ zpět eshopu. Tolik k designu.

Navíc jako většina lepších herních myší disponuje M220 tlačítky a senzory se jménem, které zní jako z japonského komiksu či disneyovky, Huano a Pixart 3319. Pokud to má jméno, bude to lepší než „no-name“. Teflon klouže jak po másle a hmotnost 100 g konkuruje dražší M300 i jiným. Svět evidentně není stále v pořádku pouze v síti německých drogerií. U Niceboy též.

Zpátky na zem. Výrobce slibuje 6 režimů rozlišení. Ač jsem se snažil jako včelka, víc než čtyři jsem nenaklikal, dobře to ilustrují čtyři barvy (viz video). Potěší, že světélka lze vypnout. Toť vše.

K TÉMATU  Firmware pro DVD přehrávač podle libosti

Žádná další konfigurace pomocí aplikace není možná ani pro jedno z tlačítek. Aplikace neexistuje. To zamrzí, protože pro starší levnou myš Oryx M200 ji normálně Niceboy nabízí. Takže z těch nadstandardních tu máme: změnu DPI (včetně podsvícení) nahoře, vpřed a vzad na boku. Nic neobvyklého ani u kancelářských myší.

Jako nedostatek vnímám hlasité kolečko. Navíc bezejmenné.

Druhý pohled, druhého autora

Názor Petra Máčala: Lehkost. Ta myš je pocitově strašně lehoučká, fakticky váží 135 g a působí, že nic moc nemůže vydržet. Parádně mi padla do ruky a díky použitému materiálu, resp. jeho zpracování, je dotek s myší příjemný. Oceňuji protiskluzové provedení boků myši. Délka kabelu 1,8 m je dostatečná, po zapojení do USB si jej lze zkrátit a obepnout připnutým očkem ze suchého zipu, ačkoli já to asi v životě nepoužil. Myš disponuje šesti funkčními tlačítky, při jejichž používání jsem nezaznamenal problém. Mírně mi vadilo docela hlasité cvakání scrollovacího kolečka, na to zvyklý nejsem.

Produkty řady ORYX lákají na možnosti podsvícení, což bezesporu spoustu potenciálních zákazníků zaujme (i přes to, že je to čím dál běžnější), zvlášť u levnějších verzí. M220 nabízí barvy: červená, zelená, modrá a fialová. Barvy se mění jedním z tlačítek.

Vrchol produktů ORYX končí na opravdu „vymazlených“ modelech, kde je potřeba mít na paměti i technickou stránku. Je příjemné, že se na M220 v tomto nešetřilo. Snímání pohybu obstarává kvalitní optický senzor Pixart 3319. Kluznice tvoří zpracovaný teflonový materiál, který by měl zajistit dlouho životnost a přispívá k plynulému snímání pohybu. S myší jsem pracoval jak kancelářsky, tak u hry Call of Duty. Ani u jednoho typu činnosti jsem nenarazil na trhání, zpomalení nebo obdobné nežádoucí jevy.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek