Recenze herní myši Genesis Krypton 550 - hraj s lehkou rukou

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, HTPC, MMC, Počítače
  Úno 15, 2021
  0× Komentováno

  Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

  TIP: NICEBOY ORYX M300 DUKE - VÉVODA MILUJÍCÍ AKCI

  K mání je ve dvou barvách - černé a bílé. A to kompletně i s kabelem a konektorem USB. Pro snížení hmotnosti zvolil výrobce postup jako u sportovních aut, odlehčil šasi. To u myši znamená perforovat plast, což je mimochodem i vzhledné. Nemohu se však zbavit dojmu, že jsem to již někde viděl... Ke vzhledu dodejme, že nechybí „dvouzónové“ osvětlení.

  Odlehčení funguje, myš váží kolem 80 g, resp. 105 g. Výrobce uvádí 70 g.

  Barevný semafor s dobrým softwarem

  Již jsme zmínili možnosti nastavení podsvícení myši, to lze zapnout vypínačem na spodní straně ve třech úrovních: vypnuto, tělo myši s kolečkem a lem kolem spodní hrany myši. Oboje se nastavuje nezávisle na sobě.

  Tělo přitom reflektuje hodnoty rozlišení senzoru, které měníte spínačem DPI nahoře mezi pravým a levým tlačítkem v 6 stupních, ty můžete také (každý) definovat v rozmezí 200 až 8 000 DPI a tomu přizpůsobit barvu. Barva má své limity, jistě nečekejte 256 000 barev. Modrá je modrá, červená červená, zelená zelená, žlutá či oranžová spíše světle žlutozelená a cokoliv nastavené více do světla či méně syté svítí bíle (např. růžová). Plejáda barev je zkrátka omezena jako u Škodovky bez příplatku.

  Spodní hrana pak umí měnit barvy plynule v různých efektech jako vlna, dýchání, blikání či staticky svítit nastavenou barvou. Také lze regulovat jas, resp. intenzitu podsvícení. Zde už LEDky například oranžovou zvládají. Efekty se mění druhým horním tlačítkem.

  Kromě toho zvládá aplikace jiné další věci jako je nastavení maker, definici akcí pro každé ze 7 programovatelných tlačítek, citlivost kurzoru myši, rychlost dvojkliku či rychlost rolování při používání kolečka. Prostě klasické typické „vychytávky“ pro podrobné nastavení a vyladění myši pro své potřeby. Kladně hodnotíme zpracování a přehlednost celého ovládacího programu.

  Aplikace je pouze v Angličtině, což nám nevadí, ale přeci jen jsme v Česku. Vězte, že cokoliv nastavíte se uloží v paměti myši, takže bude fungovat na jakémkoliv počítači, což od podobného zařízení 21. století tak nějak automaticky očekáváte.

  Dobrá nejen na papíře

  Z hardwarových specifikací vyplývá nejen to, že myš bude poměrně přesná, na svoji velikost i lehká (ač těžší než udává výrobce) a měla by vydržet miliony kliků. Dobře, ono na papíře může vypadat dobře i Octavia s litrovým motorem a super výbavou, ale chtěli byste ji?

  O této myši mohu s klidným svědomím po asi 1,5 měsíci používání prohlásit, že Krypton 550 klidně ano. Jsem pravák a do mé větší ruky sedí jako „zadek na hrnec“, lidově řečeno. To nebývá standardem, zkoušel jsem již několik vertikálních myší a nebylo to prostě ono, i když mělo. Zde pohodlí přispívá i velmi ohebný a tkaninou pokrytý kabel. Ohebnost bych přirovnal ke tvrdším tkaničkám do bot. Vážně jsou uvnitř dráty?

  Genesis Krypton 550 NMG-1680 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Kašleme na parametry a PR masáž. Napíši pouze tolik, že myš funguje přesně, rychle na různých površích. Byla dobře konfigurovatelná i pro obyčejné lidi, jako jsem já. Nemusíte být hráč, abyste ji ocenili.

  Kdysi jsem si koupil boty, sedly mi na nohu na „první dobrou“ a jako zcela nové zvládly tůry bez puchýřů. V pozdějších letech jsem koupil stejný typ celkem 7krát, než je stáhli z prodeje. Tato myš mi je připomněla, ač bych vám nepřál, abyste ji museli tolikrát měnit.

  záporyklady
  - Výrobce udává nižší hmotnost+ Hmotnost a ergonomie
  - Limit barev u osvětlení+ Dvě zóny nastavitelného osvětlení
  - Aplikace v angličtině+ 200 až 8 000 DPI
   + Přehledná ovládací aplikace

   

  Za zapůjčení Genesis Krypton 550 děkujeme značce 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.