Recenze herních sluchátek Genesis Argon 600 – uši jako v hudebním bunkru

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Počítače, Repro, sluchátka
  Pro 31, 2020
  0× Komentováno

  Video z rozbalování testovaných sluchátek tu již bylo, nyní přinášíme i jejich recenzi. Jde o sluchátka, která ve vaší peněžence díru neudělají, i když jistě existují i levnější řešení. Čím nás mohou Genesis Argon 600 oslovit?

  Co čekáte od herních sluchátek? Dlouhý, dobře ohebný kabel potažený tkaninou s ovládáním, nastavitelý mikrofon s možností uschování, dostatečné velké náušníky, aby „spolkly“ celý ušní boltec, a měkké polstrování, aby netlačily ani po delší době? To vše Argon 600 má, navíc v krabici naleznete prodlužovací kabel se dvěma konektory (jeden pro zvuk, druhý pro mikrofon) a sympatický pytlík jako obal pro přenášení či uschování.

  Bez pozlátka

  Co naopak nenabízejí, je LED osvětlení, podsvětlení žádného druhu. Vyhnete se tak nabíjení akumulátoru pro LED, na hlavě nemusíte zbytečně nosit na hlavě hmotnost navíc. To potěší vzhledem k hmotnosti 350 g.

  TIP: NICEBOY HIVE 2 JOY - SKLADNÝ BASOVÝ VIRTUOS

  To není špatně, pokud vyloženě netoužíte po tom, svítit při hraní her (nebo poslechu hudby) jako E.T. mimozemšťan, když volal domů. Mikrofon lze snadno zapnout i vypnout ovladačem na kabelu, podobně jako regulovat hlasitost. Konec konců při současné době opakované on-line výuky se mohou ukázat jako praktická učební pomůcka. Kdo by to byl řekl před rokem?

  Zvukově ladí

  Pro dobrý pocit ze zvuku mi pomohlo pohodlné usazení sluchátek na hlavě, jsou dostatečně variabilní a velká. Schovaly se do nich celé mé uši, takže odizolování okolí mi přišlo bezvadné a následné ponoření do hry bylo otázkou chvíle. 50mm reproduktory hrají výborně nejen různé zvuky ale též hudbu při práci. Dobře mi zněly basy i středy. Podání výšek zvládají o maličko hůře, což nevnímám jako vyložený nedostatek vzhledem k cílové skupině. I při maximální intenzitě se mi hudba nezdála zkreslená, reproduktory „stíhaly“ v celém spektru hlasitosti. Za nás nijak nevybočují kvalitou z cenové třídy mezi konkurencí.

  TIP: LAMAX BASE1 - KONCERTNÍ SÍŇ PŘÍMO NA UŠÍCH

  Od aktivních bezdrátových sluchátek jsem zvyklý na vyšší maximální výkon, hlasitost na notebooku bylo nutné dát na maximum, pak mi již regulace hlasitosti na kabelu začala dávat smysl a zdaleka nebylo nutné ji nastavit extrémně silně, spíše naopak.

  Přiznám se, online hry, při kterých by bylo nutné komunikovat s jinými hráči, nehraji. Na kvalitu mikrofonu, který jsem zkoušel jen při telefonování, si nikdo nestěžoval.

   

  Genesis Argon 600 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

  Verdikt

  Jediným nedostatkem z mého pohledu byla velikost 3,5mm jacku, který se zcela nevešel do zdířky na mém odolném telefonu díky výraznějšímu zapuštění do krycí gumy, takže nešlo konektor zastrčit dostatečně hluboko, aby se neuvolňoval. Na tento problém u notebooku, počítače či běžného telefonu zapomeňte. Vyřešilo to použití přiložené „prodlužky / rozdvojky“. V tomto případě nicméně došlo k výraznějšímu ztišení hlasitosti sluchátek. Toto se stalo pouze u mobilního telefonu, u notebooku nic takového nenastalo. Proto nehledejte tuto věc v záporech na konci recenze.

  Sluchátka Genesis Argon 600 nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu, navíc s bohatou výbavou. Ta řeší i kratší audio kabel 1,5 m, když jiné nabízejí délku kolem 2 m. Výrobce přiložil kabel s rozdvojeným konektorem na výstup a vstup. Výsuvný mikrofon vnímáme jako elegantní řešení. Ani po zvukové stránce vás sluchátka jistě neurazí. Zasloužila si ocenění našeho webu.

  záporyklady
  - Konektor se nevejde do každého mobilního telefonu+ Dobrý zvuk
  - Hlavní kabel měří jen 1,5 m+ Výbava a flexibilta
   + Mikrofon lze zasunout do náušníku

   

  Za zapůjčení Genesis Argon 600 děkujeme značce 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.