Recenze sluchátek Lamax Base1 - koncertní síň přímo na uších

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  květen 12, 2020
  2× Komentováno

  Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

  U audio kabelu nečekejte pozlacené konektory či krytí tkaninou, je zcela běžný.

  U sluchátek jsme se vystříhali unboxing videa, která jsme zařadili do našeho repertoáru (berte je spíše coby zajímavost než velevážně a megaseriózně myšlenou věc). Popišme si tedy obsah balení (viz obrázek výše), které čítá vše dle očekávání, bez překvapení. Snad jen neznalý zákazník se zaraduje nad třemi samolepkami a polepí si jimi hned víko notebooku. My očekáváme i ty.

  Hmotnost sluchátek 174 g nepatří k nejnižším.

  Musím se však podělit s objevem, který jsem při “googlení” na DuckDuckGo slova: náušník (viz níže) učinil. Nepodceňujme a nevyhazujme krabice, tím spíše vypadají-li k světu jako u Lamaxu. Na jednom webu (věřte, nevěřte) prodávají i ty. Třeba k repasovaným sluchátkům za 200 Kč. Pravda šlo o trošku dražší značku. Lepší než drátem do oka? Sotva...

  TIP: RECENZE NICEBOY HIVE 2 JOY - SKLADNÝ BASOVÝ VIRTUOS

  Pan velký

  Base1 okamžitě imponují po vybalení svojí robustností - masivní nejsou jen samotné náušníky oválného tvaru, ladí s nimi i náhlavník. Samotné jeho polstrování v kontrastu nepůsobí přehnaně “naducaně”. Nevadí, na temeni sluchátka netlačila ani po delší době.

  Naopak méně ergonomické se nám jeví samotné nastavení velikosti pro hlavu. Není plynulé, ale “skokové”, a ideální posazení na uších a hlavě zabere chvíli času. Musíte je vždy sundat z hlavy, posunout o krok a zase zkusit, zda vám velikost nyní padne. Úzce s tím souvisí i poměrně silný “stisk”, takže po delší době (pro někoho i po kratší, řekněme desítky minut) začala sluchátka nepohodlně tlačit na uších. A to mi při prvním nasazení přišila tak pohodlná - např. pro natáčecí náušníky, byť nelogicky se více natáčení dopředu (ve směru od uší 90 stupňů) než dozadu (zde těžko odhadneme úhel, ale víc jak 10 stupů to nebude). Ono to stačí.

  Také mě zaskočilo, jak těžko se zvyká na ovládací tlačítka na pravém reproduktoru, ono totiž často v pravé ruce jakožto pravák často něco držím - cigaretu, houbičku od nádobí, myš apod. A jak na velikosti samotných Base1 producent nešetřil, vybral to na velikosti droboučkých ovládacích tlačítek.

  Poslední výtku zasluhují informační zvuky, které jsme již u nových produktů Lamax zmínili. Těžko se definují, libozvučné nejsou a ani komorně tiché. Kde jsou časy, kdy reproduktory Lamax komunikovaly slovy a v anglickém jazyce informovaly, co se děje (low battery, Bluetooth mode apod.)? Abyste nenabyli dojmu, že jsme našli pověstnou hůl a nyní toho chudáka psa bijeme hlava, nehlava, uznejme, že v posledních dvou odstavcích jde o věci, na které si lze zvyknout.

  Připrav se, hrajem...

  Pokud se řadíte k mileniálům, asi vám toto sousloví a hitparáda Medůza nic neříká, zvuk testovaných sluchátek vás naopak pravděpodobně osloví. Považujeme jej za vyvážený s výraznějšími basy. V dané cenové kategorii bychom zbytečně hledali důvod ke kritice, naopak. Můj oblíbený song Human zvukové membrány rozrezonoval do stavu, že “nestíhaly”, až u vysoké intenzity hlasitosti, která byla s rezervou za tolerancí mých ušních bubínků. Ani výšky u klasické hudby bychom neoznačili za zcela ztracené. Dobře podávají i mluvenou řeč. Odhlučnění venkovních zvuků nám vyhovovalo.

  Slot na micro SD kartu je šikovně schován za pantem, čímž kartu kryje a zabrání jejímu vyskočení.

  Druhým esem v rukávu, pardon v náušníku, jistě může být možnost přehrávat hudbu z micro SD karty. Nikde jsme však nenašli maximální podporovanou kapacitu karet, ale 32GB typ SDHC fungoval bezvadně i jiným nahranými daty kromě hudby. Přehrávač umí reprodukovat skladby logicky pouze popořadě. Prakticky si sluchátka pamatují poslední skladbu (v místě vypnutí), za to palec nahoru, hlasitost nikoliv, palec dolů. Spustí se vždy při nepříjemně (mým uším rozhodně) vysoké síle zvuku.

  LAMAX Base1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Sluchátka Lamax Base1 nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu. Po zvukové stránce jsme s nimi byli nadprůměrně spokojeni, stejně jako s utlumením vnějších zvuků. Kromě standardní funkce handsfree, možnosti dálkového ovládání přehrávání (hlasitost, přeskakování skladeb a pauza) i rychlého spárování nabízí také slot pro micro SD karty. Stanou se tak přehrávačem hudby (byť s omezeným množstvím funkcí) nezávislým na externím zdroji jako mobil či notebook. Osobně bychom nicméně volili subtilnější model s variabilnější možností nastavení velikosti. Vadilo nám, že po nějaké době začaly na uších dost tlačit.

  záporyklady
  - Pro někoho příliš velká i těžká+ Dobrý zvuk i cena
  - Horší ergonomie (silný “stisk”, malá tlačítka, nastavení velikosti)+ Bluetooth 5.0
  - Informační zvuky nejsou příjemné+ Přehrávají z micro SD karty

   

  Za zapůjčemí Lamax Base1 děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Dobrý den,
   mrzí mě, že součástí recenze není ozkoušení kvality zvuku z mikrofonu - ať už s použitím k telefonování nebo po připojení k počítači na konferenční hovory. Má s tím někdo zkušenosti?

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu