Recenze herní myši Niceboy ORYX M300 Duke - vévoda milující akci

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Počítače
  Lis 29, 2020
  2× Komentováno

  Recenzí herních zařízení u nás na webu najdete poskrovnu, když nám byla nabídnuta myš z dílen značky Niceboy, řekl jsem si, proč ji nezkusit, i když do moc bitev se ORYX M300 Duke asi nezapojí. Má však smysl pouze pro hráče?

  Herní příslušenství Niceboy ORYX patří v portfoliu značky k tomu novějšímu, po zejména akčních kamerách, reproduktorech a sluchátkách, i když nabídka se rychle rozrostla. Niceboy prošel nedávno také vizuální změnou identity, která má podtrhnout atraktivitu: „Naší nejsilnější cílovou skupinou jsou mladí lidé, jejichž svět je plný módy, barev, individuality. Právě takový je nový vizuální styl značky,“ vysvětluje aktuální změnu marketingový ředitel značky Niceboy Jan Trnka. Novým sloganem značky Niceboy je It’s Your Day. To jenom tak na okraj, nyní se podívejme na samotnou myš.

  TIP: Unboxing video herní myši Niceboy ORYX M300 Duke

  Žádná kancelářská krysa, ani šedá myška

  U herních myší většinou očekáváme vzhled, který evokuje pověstného Darth Vadera či Mad Maxe. Bývá tu hodně ostrých hran, mřížek, mezer a podobně. Prostě „zlé“ náčiní pro zabijáka nepohodlných zombíků, nepřátelských vojáků či tanků. ORYX M300 nepluje v tomto proudu. Myš působí spíše usedleji, je oblá a příjemně padne do ruky. Je dostatečně velká do pravé mužské ruky. Mám zkušenosti spíše s menšími myšmi, tato mi sedí lépe. Již padlo, že je určena pro praváky.

  Sedí nám bohatá možnost natavení rozlišení senzoru (800 DPI až 6400 DPI), které myš při změně a zapnutí oznámí blikáním danou barvou, a přijatelná hmotnost těsně pod 100 g, s kabelem okolo 130 g.

  Samozřejmě kabel chrání odolná tkanina. Herní myši na ně sází rády, nikdo nestojí o latence bezdrátového přenosu či nechtěný výpadek při vybití akumulátoru. Drát je jistota, ať si říká kdo chce co chce.

  Příslušnost k hernímu, nikoliv kancelářskému, hardwaru prozrazuje jen aktivní LED podsvícený pásek a logo. Čekejme široký repertoár nastavení způsobu změn barev, včetně rychlosti (1 až 8 v aplikaci) a intenzity (plná nebo poloviční). Díky technologii LED máte k dispozici celé barevné spektrum a možnost plynule barvy měnit. Bohužel nelze nastavit třeba jen jednu barvu stále svítící, lze jen zpomalit střídání. Samozřejmě lze vše vypnout - třeba v nastaveních přiděleným tlačítkem myši.

  O citlivosti senzoru již řeč byla, my ceníme to, že myš funguje přesně nejen na matné a tmavé podložce, ale také na lesklých a hladkých či světlých površích (zkoušeli jsme sklo-keramickou desku, pračku, bílý lesklý stůl apod.). Při tom umí klouzat jako po másle, díky velkým dotykovým hladkým plochám na spodní straně z teflonu.

  Pojďme si hrát... s nastaveními

  Jednou z klíčových součástí každé lepší myši je aplikace, která umožní si její vlastnosti nastavit plně k obrzu svému, u herních to platí dvojnásob. Stažený program ORYX z webu výrobce toho umí hodně. Tedy až na skutečnost, že se Windows Defenderu nezdá jako bezpečný program a vy ho tom musíte už při stahování přesvědčit.

  Za druhý neduh programu vnímáme to, že neumí běžet rezidentně v systémové liště. Spustíte ho, nastavíte a vypnete. I když opravdu jde o nedostatek? Ano, je česky nebo anglicky, ale při dalším spuštění se zase spustí v angličtině. Další nastavení vámi upravená si nicméně pamatuje on i myš M300 duke. Takže jde o kosmetickou vadu.

  Avast s programem problém nemá.

  Přednastavené máte dva módy konfigurace tlačítek, které asi budu vyhovovat 90% uživatelů. Podobně jako mně. Mód B mi plně postačuje. To neznamená, že si nemůžete zcela přenastavit funkce celkem 7 tlačítek včetně stlačitelného kolečka. Základ jako pravé a levé tlačítko nebude měnit nejspíš nikdo. Zbylá nabízí možnosti jako funkce tlačítka Fn, funkce přehrávání médií, spuštění například Kalkulačky, průzkumníka Tento počítač, zobrazení Plochy a samozřejmě herní funkce jako střelba, zaměřování apod.

  Též si můžete vytvořit Makro, které aktivuje předem nastavenou sekvenci tlačítek. Tuto funkci ocení jen, krásně česky řečeno, opravdoví „power useři“. Průměrný uživatel tuto funkci nebude nijak glorifikovat, protože ji nikdy nepotřeboval a tudíž ani nepostrádal.

   

  Niceboy ORYX M300 Duke lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Myš Niceboy ORYX M300 Duke i přes své dlouhé jméno umí být přesná, rychlá a precizní při práci a v pohybu kurzorem. Nabízí široký rozptyl rozlišení senzoru od 800 DPI až po 6 400 DPI . Tuto hlavní funkci každé myši má takříkajíc v malíku. Dobře mi sedla do ruky, takže ani po delší době necítilo zápěstí přetěžování. I pro nízkou hmotnost a povrchovou úpravu klouzavých ploch na spodku je zkrátka pohodlná, ergonomická.

  Líbí se nám možnost konfigurace všech sedmi tlačítek i podsvícení, to lze zcela vypnout, aplikací v češtině. Samotný program má své mouchy, zde by neškodilo na něm zapracovat a doladit, protože zbytečně dehonestuje kvalitní produkt s dobrým poměrem mezi cenou a výkonem. Po zkušenosti s ORYX M300 Duke bychom se vůbec nebáli ani levnějšího modelu ORYX M220 Zen.

  záporyklady
  - Aplikace chce doladit+ Poměr cena / výkon
  - Příliš krátký název :o)+ Ergonomie
   + Přesné fungování na různých površích
  - Nevadilo by nám statické jednobarevné podsvícení+ Možnost nastavení vč. podsvícení

   

  Za zapůjčení Niceboy ORYX M300 Duke děkujeme značce 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Za ty prachy jsem koupil dvě aby měl i brácha :D
   Furt čekám kde bude háček, že jsou tak levný ale zatím jsem na nic neobjevil. Software super a hraje se s ni dobře... Díky za TIP!!!

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.