Čtvrtek , 25. 07. 2024

Jakub

Recenze reproduktoru BML S6 series – vrať se do shopu

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

05. 02. 2020

05. 02. 2020

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) – tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovala s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí…

TIP: BML CARCALL BT-3 – TELEFONUJTE LEVNĚ, POHODLNĚ A BEZ STRESU

Parametry a cena zaujaly

Ano, pokud jde o výkon a konektivitu vztažené k ceně, právě tím chce tento reproduktor bodovat u zákazníků. Disponuje bohatou funkční výbavou (včetně FM rádia, audio vstupu, čtečky karet i USB A portu) a solidním výkonem 10 W při reálné ceně pod 500 Kč, čímž těžko hledá konkurenci.

Naproti reproduktorům značky Lamax, pravda, nezvládá z USB portu nabíjet jiná zařízení. To neshledáváme coby zásadní nedostatek. Kde tedy hledat zakopaného psa?

Možná už jen tam, že původně avizovaná doporučená cena se jeví zcela absurdní. Nikdy se za ni produkt snad ani neprodával, byl by neprodejným. Myšleno na webu prodejce avizovaných 1 499 Kč a udaná sleva 900 Kč. To chce jistou dávku smělosti, spíš drzosti. Vzal to čert. BML není jediný, kdo takto činí. I když sleva 60 % takto “z praku” se nevidí.

Připrav se, hrajem?

Reproduktor vypadá vcelku potentně a budí důvěru, že si budeme rozumět. Chyba lávky. S6 šumí jako včelí úl ve všech módech (s kabelem i přes Bluetooth). I teď, když recenzi píši, musím jej znova zapnout, abych se ujistil, že jsem věc nepomluvil. A pravda, šumí jen, když hraje. Má to jistý půvab starých “tranzistoráků”. Bohužel to ruší, když reproduktor ztišíte pro komorní poslech hudby či filmu v noci. A ruší to hodně. Bohužel. S tím tranzistorovým rádiem možná přeháníme, ale nebojme se konstatovat, že v tomto ohledu se BLM S6 ukázal jako nejhorší z reproduktorů, které jsem měl tu čest slyšet. To včetně malého a současně jednoho z nejslabších, Ikea Eneby.

K TÉMATU  2008: Vyprodali jsme 20 stadionů, děkujeme!

Pokud jej zesílíte na vyšší hlasitost, od určité chvíle šum přehluší hudba a máte pokoj. Třeba pokud byste chtěli poslouchat na verandě či ve druhé místnosti. Ale na tichý, řekněme komorní, poslech se prostě nehodí a tím mě (ne)pěkně štve!

Druhou nedomyšlenou věcí jsou bíle podsvícená tlačítka, která stále blikají – dokonce i po spárování s notebookem přes Bluetooth. V noci při sledování filmu opět celkem obtěžující. Navíc nechybí bytečně hlasitý zvuk při zapnutí a vypnutí, nijak příjemný. Ani jednoho si nikdo nevšiml?

Vlastnost nebo porucha?

Abych nebyl nespravedlivý, řekl jsem si: “Když už jsi jej ve 14 dnech, vzhledem k nekomunikaci prodejce (koupeno přímo na webu www.bmlshop.cz a pro oslobvení zvolen kontaktní formulář), před Vánoci nestihl vrátit, tak ho reklamuj. Reproduktor jsem proto odeslal do servisního střediska, které mi bylo doporučeno až emailem. Ten jsem napsal po několika dnech nulové reakce na kontakt z faktury. Reakce příjemná a profesionální. Proto jsem reproduktor zabalil, zaplatil dalších 99 Kč přepravci a odeslal. Už teď začala výhodnost koupě pokulhávat.

Jaké bylo moje překvapení, když se mi vrátil s tím, že vada se neprojevila? Žádné, čekal jsem to. A, bohužel, Sezimovo Ústí od Brna leží dost daleko na to, abych jej jel těm hluchým pánům omlátit o hlavu. Bylo by lepší volit prodejce s kamennými pobočkami v okolí, alespoň “to “kilo” bych ušetřil. :o(

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek