Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Recenze BML CarCall BT-3 – telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

30. 07. 2019

30. 07. 2019

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Video z vybalování jste si mohli prohlédnout dříve (omlouvám se za kvalitu, špatně jsem si nastavil program na stříhání a kompresi). To ukázalo, že kromě reproduktoru kupujete i poměrně dlouhý USB kabel včetně nabíječky, kterou jsem také v autě neměl.

Zde to chápejme tak, že jste ušetřili minimálně 100 Kč. A to se při této ceně počítá, protože nabije i telefon (např. při dlouhé cestě neřešíte baterii u zapnuté navigace apod.). Nabíječka má červenou diodu a ukazuje, zda zrovna nabíjí. Výstupní proud nám zůstal utajen.

K nabíjení reproduktoru ji nebudete používat často, navíc jeho umístění na sluneční cloně to trošku znepříjemňuje při jizdě. Děkujme tedy, že akumulátor vydrží opravdu dlouho. Nevíme, zda slibovaných 600 h a 5 hodin hovoru, ale od koupě jsem jej nenabíjel a stále se nevybil. Musím přiznat, že moc netelefonuji. Ale zrovna během dovolené a několikahodinových přesunů byl v režimu připojení s telefonem stále.

Potěší minimalisty

Montáž je banální, kovovou sponu protáhnete úchyty na zadní straně reproduktoru a nasadíte na sluneční clovnu. U spony dejte pozor, má ostré hrany, můžete se říznout. Chlapi, rozhodně to nenechávejte na ženách.

Samotná kvalita reprodukce zvuku z telefonu je dostatečně hlasitá, i když s tendencí k menší rezonanci při nejvyšších hlasitostech, které jsem zvolil při otevřeném okénku. Přestože BML CarCall zvládne logicky přehrát hudbu z mobilu (včetně posouvání skladeb apod.) jako klasický bezdrátový reproduktor, jímž z principu je, doporučovali bychom jinou alternativu (jako FM transmitor).

K TÉMATU  Recenze Klipsch Image S3 vs. Sennheiser CX300 -II Precision

Pokud vaše autorádio nepodporuje vymoženosti jako přehrávání MP3, postrádá AUX-IN a o nějakém USB vstupu nikdy neslyšelo, raději si nalaďte oblíbenpou FM stanici. Bude vám lépe… :o) Nicméně, to lze. Při troše velkorysosti, představím-li si nějakou „vylítanou“ Feldu bez rádia a kdo ví čeho všeho ještě, může a bude to lepší než nic.

Hůře zařízení hodnotí kamarádi na druhém konci „bezdrátu“, kteří si občas postěžují na nesrozumitelnost (v létě mívám otevřená okénka). Nicméně nakonec jsme si porozuměli pokaždé a domluvili se, což rozhoduje, dle mého názoru. Možná by neuškodil dvojitý mikrofon a funkce potlačení šumu. Nežádali bychom však v danou chvíli přehnaně moc za cenu dvou a půl krabičky cigaret nebo láhve vína?

Vezmete-li v potaz, kolik zaplatíte za rádio s BT a možností funkce handsfree, vůbec nejde o marnou koupi. Zaplatí se již s první pokutou, kterou nebudete muset odvést policistům, nemluvě o bodovém kontu řidiče. Kamarád by nesouhlasil, ale, pro poměr cena / výkon, výbavu i snadnost montáže a manipulace, si BML CarCall BT-3 zaslouží ocenění našeho webu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Nepřehlédněte

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek