Recenze BML CarCall BT-3 - telefonujte levně, pohodlně a bez stresu

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace
  Črv 30, 2019
  0× Komentováno

  I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

  Video z vybalování jste si mohli prohlédnout dříve (omlouvám se za kvalitu, špatně jsem si nastavil program na stříhání a kompresi). To ukázalo, že kromě reproduktoru kupujete i poměrně dlouhý USB kabel včetně nabíječky, kterou jsem také v autě neměl.

  Zde to chápejme tak, že jste ušetřili minimálně 100 Kč. A to se při této ceně počítá, protože nabije i telefon (např. při dlouhé cestě neřešíte baterii u zapnuté navigace apod.). Nabíječka má červenou diodu a ukazuje, zda zrovna nabíjí. Výstupní proud nám zůstal utajen.

  K nabíjení reproduktoru ji nebudete používat často, navíc jeho umístění na sluneční cloně to trošku znepříjemňuje při jizdě. Děkujme tedy, že akumulátor vydrží opravdu dlouho. Nevíme, zda slibovaných 600 h a 5 hodin hovoru, ale od koupě jsem jej nenabíjel a stále se nevybil. Musím přiznat, že moc netelefonuji. Ale zrovna během dovolené a několikahodinových přesunů byl v režimu připojení s telefonem stále.

  Potěší minimalisty

  Montáž je banální, kovovou sponu protáhnete úchyty na zadní straně reproduktoru a nasadíte na sluneční clovnu. U spony dejte pozor, má ostré hrany, můžete se říznout. Chlapi, rozhodně to nenechávejte na ženách.

  Samotná kvalita reprodukce zvuku z telefonu je dostatečně hlasitá, i když s tendencí k menší rezonanci při nejvyšších hlasitostech, které jsem zvolil při otevřeném okénku. Přestože BML CarCall zvládne logicky přehrát hudbu z mobilu (včetně posouvání skladeb apod.) jako klasický bezdrátový reproduktor, jímž z principu je, doporučovali bychom jinou alternativu (jako FM transmitor).

  Pokud vaše autorádio nepodporuje vymoženosti jako přehrávání MP3, postrádá AUX-IN a o nějakém USB vstupu nikdy neslyšelo, raději si nalaďte oblíbenpou FM stanici. Bude vám lépe… :o) Nicméně, to lze. Při troše velkorysosti, představím-li si nějakou „vylítanou“ Feldu bez rádia a kdo ví čeho všeho ještě, může a bude to lepší než nic.

  Hůře zařízení hodnotí kamarádi na druhém konci „bezdrátu“, kteří si občas postěžují na nesrozumitelnost (v létě mívám otevřená okénka). Nicméně nakonec jsme si porozuměli pokaždé a domluvili se, což rozhoduje, dle mého názoru. Možná by neuškodil dvojitý mikrofon a funkce potlačení šumu. Nežádali bychom však v danou chvíli přehnaně moc za cenu dvou a půl krabičky cigaret nebo láhve vína?

  Vezmete-li v potaz, kolik zaplatíte za rádio s BT a možností funkce handsfree, vůbec nejde o marnou koupi. Zaplatí se již s první pokutou, kterou nebudete muset odvést policistům, nemluvě o bodovém kontu řidiče. Kamarád by nesouhlasil, ale, pro poměr cena / výkon, výbavu i snadnost montáže a manipulace, si BML CarCall BT-3 zaslouží ocenění našeho webu.

  BML CarCall BT-3 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

   

  záporyklady
   + Cena / výkon
   + Výdrž baterie
  - Příjem zvuku z mikrofonu není ideální+ Dostatečně hlasitý reproduktor
  - Spona má ostré hrany+ Jednoduchost instalace

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.