Recenze Niceboy Raze Home - ozvučte si byt, neřešte kabely

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Dub 03, 2019
  0× Komentováno

  Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

  TIP: TEST „KAPESNÍCH” REPRODUKTORŮ – ČTYŘI DO MARIÁŠE

  Solidní krabice již skoro připomíná balení malého notebooku, i když v něm naleznete pouze základní výbavu v podobě reproduktoru, USB a audio kabelu a stojánku. Víc ani nepotřebujete.

  Vzhledově výrobce vsadil na neutrální černou s matnou úpravou vzadu, což je příjemné a decentní s klasickým nedostatkem v podobě citlivosti na otisky prstů. Přenášet jej ale budete nejspíš zřídka, takže nám to tolik nevadí.

  Více než reproduktor

  Oproti spíše outdoorovému Niceboy Raze s ochranou IP67 (kterou jsme prověřili) s pouze základní funkčností reproduktoru, sází větší bráška Home místo toho na funkcionalitu přehrávače z micro SD karty. Výrobce neuvádí limit, ale se 128GB variantou se reproduktor nijak nezdráhal mezi různými daty a adresáři najít hudbu a tu přehrát bez problémů. To nám plně postačuje, na takovou kartu se již hudby vejde opravdu dost i na dovolenou na chatě.

  Podporované formáty jsou MP3, WMA, WAV, APE, FLAC. Chybí snad ACC?

  Kromě bezdrátového připojení nepohrdne ani klasickým audio kabelem s jackem 3,5 mm, takže může posloužit i jako reproduktor například ke starému počítači, notebooku či klidně k televizi. Vsaďte se, že kvalitou zvuku ji pozvedne z prachu plochého a nevýrazného ozvučení.

  Postrádá tuner pro FM rádio. Nám nechyběl, protože jako výstup ze set-top boxu učinil velmi příjemným poslech digitálních stanic. Pokud si navíc pořídíte redukci SCART – 3,5mm jack, můžete televizor klidně vypnout a není, čím se trápit. Nebo si jej pusťte přes notebook z Internetu nebo připojte mobil. Takže sice jej postrádá, ale chybět vám nejspíš nebude. Babičce jej jako náhradu starého „tranzistoráku“ k narozeninám stejně nekoupíte.

  Basů se nebojí, výkonem obstojí

  Zmínili jsme již deklarovaný výkon 20 W a to na stále přenosný reproduktor s vlastní baterií není málo. A opravdu potvrzujeme, že o nedostatečnou sílu zvuku se bát nemusíte, navíc nezačíná rezonovat a „nezvládat“ po stránce kvality reprodukce ani ve vyšších stupních. Odhadem ještě u 80 % maximální hlasitosti byl zvuk čistý. Navíc na poměry přenosných reproduktorů zvládá výborně basy.

  Pokud v diskusích u testu reproduktoru Sony SRS-XB41 někdo poměrně odvážně jako levnější alternativu zmínil Niceboy Raze, my připouštíme, že s Raze Home byste již mohli býti spokojeni, vzhledem ke třetinové ceně. Poměr ceny a výkonu mluví jasně ve prospěch testovaného kusu, i když zcela na roveň bychom oba modely nestavěly. Navíc Sony umí propojovat více reproduktorů dohromady a ovládáse mobilem spolu s osvětlením, což zde nehrozí.

  Byli bychom nespravedliví, vyčítat mu to. Stále se pohybujeme u střední třídy přenosných reproduktorů, kde podobné věci nečekáte a možná ani nechcete, naopak oceníte přijatelnou cenovku. Ta se od menšího Razu neliší tolik, doporučených koncových 200 Kč s DPH, přežije každý. Takže při volbě adekvátního náčiní na poslech hudby přemýšlejte, jak moc chcete reproduktor nosit ven v batohu či na déšť, k vodě apod. Pokud se frekvence blíží nule (nemluvíme zde o terase na chatě či v apartmánu u moře), vřele doporučujeme zvážit Niceboy Raze Home, litovat nebudete.

   

  Niceboy RAZE home lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
  ZáporyKlady
  - Snad jen absence ochrany alespoň stupně IPx4+ Poměr cena / výkon
  + Kvalitní zpracování a decentní vzhled
  + Audio vstup a čtečka karet

   

  Za zapůjčení Niceboy Raze Home děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.