Recenze reproduktoru Niceboy Raze – muzikant pod vodou

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Dub 10, 2018
  0× Komentováno

  Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

  Niceboy Raze dostanete v luxusním balení spolu s příslušenstvím, které není bohaté ani chudé, je adekvátní – kromě manuálu a samotného přístroje nechybí kabely (USB i audio). Nabíječku nečekejte, ale kdo by dnes doma nějakou neměl, výrobce doporučuje minimální proud 1 A. Já mám doma takové zbytečné hned tři (od tabletu nebo třeba od LED lampy), protože jsem všechny nahradil univerzální 6,5A nabíječkou.

  Kablíkům bychom vytkli délku – USB pro nabíjení měří 59 cm, propojovací audio kabel 60 cm. To není moc, pokud byste chtěli mít reproduktor na stole a zásuvka se nacházela na zdi u země. Budou myšleny coby nouzové řešení – Raze má být především mobilní. Komunikuje konec konců přes Bluetooth 4.2 a má akumulátor. Takže přes noc nabít a je po problému.

  Hmotnost reproduktoru odpovídá 408 g.

  Zapomenout nechceme ani na funkci NFC, která umí reproduktor rychle spárovat s telefonem (ten ji musí podporovat). Při připojení přes Bluetooth se Raze stává i dálkovým ovládáním – lze přejít na další stopu, vrátit se na tu předchozí a „pauznout” reprodukci. A víte co, chlapi? Opravdu to funguje (u mě např. s Media Playerem Classic – Home Cinema), někdy se vyplatí číst manuály, než je vyhodíme. :o) Navíc, pokud přehráváte přes Bluetooth a zdroj zvuku přestane hrát, reproduktor se vypne za 10 minut sám (pouze při tom bliká modrá dioda, což v noci může vadit), při zasunetém AUX-IN to bohužel nefunguje.

  Reproduktor má především dobře hrát

  Z tohoto pohledu může potencionální zákazníky odradit absence jiných funkcí než pouhé přehrávání zvuku z externího zdroje. Nečekejme čtečku micro SD karet či rádio. Raze umí jednu věc, být reproduktorem, umí ji dobře, hraje a víc neřeší.

  Respektive má mikrofon pro hands-free telefonování při spárování s telefonem. I tak jej musíte mít poměrně blízko, aby vám člověk na druhém konci bezdrátu rozuměl. Já osobně raději přiložil mobil k uchu a ústům, než bych křičel na černý válec u notebooku a rušil tím psa.

  V čem reproduktor exceluje, je reprodukce hudby a zvuků obecně. Zvuk opravdu působí jakoby ho obklopoval (integrovány jsou dva oddělené reproduktory), přičemž slyšíte dobře basy a s hlasitostí také nebudete mít problém. Ano, nejsem „audiofil”, nemám naposlouchaných 1 000 a jeden Hi-Fi systémů. To nic nemění na tom, že mě zvuk plně uspokojuje a užívám si ho. Možnosti mého notebooku po stránce reprodukce filmů a hudby posunul do úplně jiné dimenze. Nyní si raději pustím hudbu z něj, než bych vstával, otravoval se s CD disky a pouštěl si je na mikrosystému, který stál před lety podobně jako tento reproduktor a zní hůř.

  Mikrofon je vedle červenomodrozelené informační diody vlevo.

  Ozvučil menší třídu při sledování filmu z festivalu Jeden svět na školách z mého notebooku. Bez této pomoci bychom byli v louži. Musel bych hledat jiná, složitější řešení jako mnohem horší reproduktory od počítače, tahat kabely a „prodlužku” do zásuvky apod.

  Vody se nelekne, o prachu řeč nebyla

  Druhým bonusem je vodotěsnost, která splňuje plně dostačující normu IPx7 – tedy vydrží 30 minut pod vodou do hloubky 1 m.

  Zdroj: Wikipedie

  Pokud vám sklouzne např. do rybníku či v koupelně na něj stříknete ze sprchy či vás stihne venku déšť, nic se neděje. Co jiného by se asi mohlo stát, nevíme. To jsme samozřejmě ozkoušeli a můžeme potvrdit, že se bát opravdu nemusíte.

  Při venkovním použití dávejte pozor na prach, protože zde není nic garantováno z hlediska odolnosti (ono x u IPx7, by muselo být nahrazeno nějakou číslicí), i když lze čekat také jistou (nadstandardní) míru ochrany. Špína bude vadit textilní ochraně reproduktoru, protože vyprat to nepůjde. Možná i tato skutečnost bude důvodem, proč výrobce o žádné ochraně proti prachu nehovoří. Podobně je tomu u pádů – možná něco vydrží, ale nic nikdo neslibuje, takže opatrnost bude na místě.

  Úzkoprofilový muzikant

  Cena není nejnižší (zdaleka ani nejvyšší), i když zvukově mu z našeho pohledu nelze nic vyčítat. Někdo může postrádat přídavnou hodnotu v podobě dalších funkcí (přehrávání z micro SD karet, rádio apod.), ryzí outdooroví nadšenci či (nevyhýbejme se klišé) různí skateboardisté na městských hřištích mohou (asi právem) postrádat odolnost proti pádům či prachu. Tito lidé si nejspíš Niceboy Raze nekoupí.

  Oslovit může naopak zákazníky, kteří nepočítají každou stokorunu. Reproduktor vyvezou zřídka a spíše na chatu, dovolenou v penzionu nebo se jednoduše nechtějí vzdát dobré hudby třeba v koupelně – slibovaný dosah 10 m není pro panelákový byt málo (reproduktor nepřestal hrát ani pod vodou). Zde oceníte i možnost posouvat songy či pozastavit přehrávání.

  Za své peníze čekejte výkonný bezdrátový reproduktor, se kterým nemusíte rezignovat na poslech hudby či filmů spolu s basy. Navíc jej můžete jako bonus jednou za čas (např. před Velikonocemi a Vánocemi při úklidu) opláchnou od prachu pod vodovodem. :o)

   

   
  ZáporyKlady
  - Oba kablíky jsou krátké asi 60 cm+ Kvalitní zvuk s basy
  - Pro někoho vyšší cena bez dalších funkcí+ Výkon a hlasitost
  - Při použití AUX-IN nefunguje automatické vypínání+ Vodotěsná konstrukce
   + Dálkové ovládání přehrávače
   + Krátce po uvedení snížena cena na 1 499 Kč a navíc (u některých prodejců) dárek v podobě 10 000mAh powerbanky

   

  Za zapůjčení Niceboy Raze děkujeme značce

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.