Recenze Niceboy RAZE 2 vertigo - výkon a basy s sebou

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  květen 18, 2019
  0× Komentováno

  Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

  TIP: NICEBOY RAZE – MUZIKANT POD VODOU

  Zavaž boty, jdi ven a neboj se vody

  Pří návrhu vzhledu zvolil výrobce neutrální černou barvu bez kombinace s tradiční “azurovou”, což nevadí, působí decentněji. V konstrukci zvolil na bocích, kde není tkanina, gumu, která lépe chrání, nepoškrábe se a výrazná plastická ovládací tlačítka. Za nás spokojenost.

  Odpustil lze snad i ty čouhající tkaničky od bot... :o) Mně spíše překážely, ale mohou být jistě i praktické pro uchycení skoro kdekoliv. Odvaha designérům nechybí. Co s nimi, když se ale třeba po roce nošení venku celé zašpiní, začnou se párat apod.? Vyměnit asi jen tak nepůjdou.

  Odolnost slibuje i krytí IPx6, což znamená, že garanci odolnosti proti prachu (první číslo, nyní x) výrobce nemyslí, soustředí se na odolnost proti vodě. Definici čísla 6 najdete v tabulce, ale prostě se nemusíte bát vlnobití, takže nějaký český deštík jej neohrozí.

  Bohužel však již nikdo neslibuje, že přežije ponoření do vody jako původní RAZE s IPx7. Takže trošku krok zpět, což je škoda. Možná kvůli větším basovým membránám se výrobce bojí tlaku vody a nechce řešit reklamace, když spadl do bazénu. Kdo ví. Na běžné užití lepší než nic, řekli bychom.

  Zdroj: Wikipedie

  Definice normy IPx6 je velmi kostrbatá, ale prostě sprchu jistě ustojí, podobně i prudký český déšť, vlnobití nehrozí ani na "Mácháči".

  Zvuk jako zvon

  V čem nový RAZE exceluje, je výkon i výdrž. Hlasitý být umí, hodí se klidně někam ven, kde ho uslyšíte bez problémů. Basy zvládá na jedničku, možná má tendence je pro citlivější ucho zvyklé na výšky třeba z klasické hudby je až příliš zvýrazňovat na úkor právě výšek. Pro mladé ucho, co miluje dunění basů, však bude naprosto ideální.

  TIP: NICEBOY RAZE HOME - OZVUČTE SI BYT, NEŘEŠTE KABELY

  Samotné používání pak shledáváme velmi příjemným, rychle se spáruje přes Bluetooth a hraje a hraje. Při velmi nízké hladině intenzity hlasitosti, zaznamenáte drobný šum, který však už někde od 10 % vymizí a navíc jej nijak nezintenzivní ani přehrávání přes kabel ani při současném nabíjení z USB nabíječky, což bývá občasnou bolestí hlavně levnější reproduktorů.

  Hlasitý je úvodní zvuk, který navíc hezky zaduní.Na to jsem se naučil myslet hlavně v noci, když mi tu spí psi. To jsme se naučili hlídat a bylo. Kladem je, že se line v nízkých tónech. Pak ale jakoby zazvoní. Hlásí, že je připojen. Vždy po připojení k Bluetooth mi startuje hlasitost na 51, což je hodně. Při přehrávání přes BT se po nějaké době nečinnosti taktéž sám vypne, když jsem u filmu usnul, nevzbudil mě.

  Jinak ovládání přehrávače přes reproduktor bylo zpočátku komplikované, protože s Media Player Home Cinema zcela nespolupracoval, ale s Hudbou Grove přímo ve Windows 10 jsme již na žádnou komplikaci nenarazili. Takže to nevyčítejme reproduktoru, asi jde o SW záležitost. (Přeci jen zas je období jarních aktualizací Windows 10.)

  True Wireless funkci jsme nezkoušeli, k dispozici nebyl druhý reproduktor a nemám doma nic, co by ji podporovalo. Budeme tedy věřit, že funguje. Mít však v pokoji dva podobné reproduktory v každém rohu jeden, musí to už stát za to. S samotný RAZE 2 vertigo ozvučil můj byt velmi solidně.

  U RAZE 2 vertigo udělal Niceboy z našeho pohledu pokrok, nabízí výkonnější a jakoby dospělejší reproduktor. Ten zastane roli venkovního baviče, klidně někde ve skateparku či na pikniku, podobně dobře jako doma. Krytí IPx6 proti stříkající vodě vnímáme coby dostačující, i když IPx7 u předchozího modelu bylo jistě lepší. Stále si drží filozofii čistého reproduktoru bez rádia a čtečky karet, což nás neuráží. Tuto funkcionalitu nabídne model ego.

  Niceboy RAZE 2 vertigo lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
  záporyklady
  - Není pro tiché poslouchání “malé noční hudby”+ Výkon reproduktoru
  - Hlasitý úvodní a finální zvuk+ Odolnost IPx6
  - Pro někoho moc basů+ Basy

   

  Za zapůjčení Niceboy RAZE 2 vertigo děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.