Recenze Niceboy HIVE pods – hudba z Marsu

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Pro 19, 2018
  0× Komentováno

  Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

  Poslední dobou mě ohromují věci a to, jak se dokázaly za ty roky pohnout kupředu technologicky i kvalitou toho, co mají dělat. U mobilů či notebooků je to výkon, výdrž i pokles ceny, u nedávného testu reproduktorů opět, co dokáží za zlomek ceny dřívějších walkmanů a navíc lépe. U těchto sluchátek asi vše, co představují. Rozdíl mezi nimi a klasickými sluchátky mého dětství bych přirovnal asi jako mezi Škodou 120 a nejnovější Octavií RS, možná i mezi Teslou (což lépe vystihuje technologický pokrok a zcela nový pohled na technologii starou desetiletí).

  TIP: Niceboy Raze – muzikant pod vodou

  Kouzelná černá „mušle”

  Přesně tak může působit krabička určená pro sluchátka samotná. Perfektně hladký černý povrch skvěle doplňuje oblé tvary. Jistě bude trpět jako každá úprava typu piano black na otisky prstů, což hlavně v létě s upocenými prsty a dlaněmi neoceníte, ale pokud je zvládnete udržet „neupatlané”, čeká vás závan elegantní moderny.

  Sluchátka do obalu krásně padnou, pomáhá tomu tvarování kolébky a magnet, který si je přitáhne.

  Box samozřejmě není jen o ukládání sluchátek, je hlavně jejich nabíječkou s vlastním akumulátorem, zkrátka powerbanka. Jistě bude potřeba, protože sluchátka vydrží hrát kolem 3 hodin, což není mnoho ani málo. Na plnou kapacitu se opět mají dobít za 2 hodiny. Nebo je tam prostě uložíte vždy, když je nepoužíváte a ony se dobíjejí automaticky – jsou tak stále připraveny k akci. Kapacita 1 500 mAh vypadá jako nic, ale nabije sluchátka asi 10×. Nikdy jsem je zcela nevybil a opakovaně zcela nenabil, prostě jsem je schoval po poslechu a zase vyndal a neřešil to. Výrobce slibuje celkem 30 hodin provozu.

  Kdyby bylo nejhůř, máme tu přeci powerbanky – kolikrát zvládne zvládne dobít sluchátka taková AData D16750 neumím odhadnout, ale jistě by to šlo spočítat. Na let na Mars to asi nestačí, na dovolenou jistě.

  Co se mi při přehrávání líbilo z hlediska power managementu je skutečnost, že se rychle uspávají, když hudba přestane hrát, a rychle se zas aktivují po opětovném zapnutí – hlasitost se příjemně plynule zvyšuje z nuly na vámi nastavenou intenzitu. Báječné. Všiml jsem si toho při poslechu huby z YouTube a „kousl se mi net”.

  Stylovka po rozbalení

  Krabička z pevného matného papíru kartonu s vyobrazením sluchátek pomocí lesklého papíru vyvolává dojem až plastického efektu. Jako dárek již na první pohled působí testovaná věc hodnotně.

  Kromě sluchátek a zmíněného boxu vybalíte malou krabičku s kablíkem USB, českým manuálem (ten si jistě přečtěte, než ho třeba vyhodíte do modré popelnice na papír) a dvěma páry náhradních gumiček do uší různé velikosti. Myslelo se na vše, víc toho není třeba.

  Co zvuk a schopnosti?

  Sluchátka samozřejmě jenom nehrají. Umí s přehrávačem, v mém případně notebookem, spolupracovat podobně jako bezdrátové reproduktory – zastoupí dálkový ovladač: hudbu zesílíte, zeslabíte, zastavíte, opět pustíte a také můžete přeskakovat mezi písničkami dopředu i zpět. Navíc je to velmi logické: levé sluchátko zastoupí „-” (zeslabuje, vrací písničky apod.), pravé naopak „+” (zesiluje, zvyšuje hlasitost atd.). Stačí jen různě mačkat vnější strany, které fungují jako tlačítka (vše je popsáno v manuálu) – tzv. Smart Buttons.

  U pravého sluchátka nechybí logicky možnost použít jej jako handsfree sluchátko, ale to jsem nevyužíval. Ani mě to nezajímalo, k čemu také bez mikrofonu? První i další spárování (s PC i sluchátek mezi sebou) proběhlo bez problémů a s přehledem, co se děje, protože sluchátka vám to řeknou, anglicky samozřejmě.

  Za slabinu považuji citlivost na kvalitu bezdrátového signálu, ano na pohyb po bytě mi stačil dosah, ale stačí, aby se do cesty postavila překážka v podobě zdi, a občas se vám stane při pohybu, že signál krátce vypadne. Na volném prostranství nebude problém. Navíc si zamilujete tu svobodu, moci se volně pohybovat po bytě a neřešit přenášení mobilu či notebooku.

  O kvalitě zvuku mohu říci pouze tolik, že mě uchvátila. Negativní stránkou této mistrovsky ražené mince je, že okamžitě slyším, když je hudba v MP3 nekvalitní. Kvalitní výstup si zkrátka žádá stejně kvalitní vstup. Poprvé jsem ve „špuntových sluchátkách” slyšel basy i výšky. Abyste tomu rozuměli, normálně používám k notebooku ve chvílích, kdy nechci rušit, klasická sluchátka dodaná s mobilem nebo něco v hodnotě kolem 300 Kč. S HIVE pods jsem zažil pocit, jako bych pro účely poslechu hudby vyměnil kabinku na veřejném záchodku v podchodu za koncertní síň.

  Cigaretu na balkóně i noční pohled do ulice, již 1000krát viděný, jsem si nikdy neužil jako při psaní této recenze se sluchátky HIVE pods v uších. A to bych rád přestal kouřit. Dnes ne, ach jo... :o)

   

   

   
  - Kvalita něco stojí+ Na „špunty” famózní zvuk
   + Svoboda pohybu a dálkové ovládání přehrávače
   + Elegantní krabička s nabíjením i snadným uložením sluchátek

   

  Za zapůjčení Niceboy HIVE pods děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.