Recenze powerbanky AData D8000L – „eL“ jako světlo

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro, Přenosná zařízení
  Čer 16, 2018
  0× Komentováno

  Po nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný, levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Při táboření či grilování může být velmi užitečným pomocníkem.

  Balení opět okouzlí snad každého svým provedením s magnetickým krytem a průhlednou fólií, abyste viděli barvu gumového krytí (tu prozrazuje, pravda, již barva krabičky) – pořídit ji můžete hned ve třech odstínech: oranžové, modré a černé. Že se líbí, potvrzuje i cena za design. Dokonce i očko na karabinu (tu si musíte koupit sami) celek nehyzdí.

  TIP: AData D16750 – strongman dobrodruh

  Deštivá noc ani mrazivý den jí nevadí...

  Neobvykle začněme jinou funkcí, než nabíjení, a tedy svícením. D8000L je v tomto výjimečná, celá stěna je pokryta diodami. Svítit umí ve čtyřech módech: dvě intenzity svícení (pro mě obě hodně jasné), rychlé (SOS) a pomalé blikání (řekněme maják).

  Světlo je samozřejmě rozptýlené – je to spíš lampa, než baterka. Pokud jde o výkon, výrobce uvádí 200 lumenů. Pro srovnání levná 9W LED žárovka Tesla disponuje 806 lumeny. Ale ve stanu či jeskyni nebo v lese vygeneruje světla požehnaně. Svítit vydržela tři noci.

  „Vychytávka“ s mincí a možností použití jako stolní lampy je zmiňována snad v každé recenzi. Tak, abyste nepřišli zkrátka, nabízíme fotku z webu. Hloupé to rozhodně není.

  Krytí IP54 garantuje odolnost proti stříkající vodě pod různými úhly, my jsme zkusili zajít o kousek dál a „vymáchali“ jsme ji v shakeru s vodou po dobu 5 minut.

  Vůbec jí to neublížilo podobně jako proud z vodovodu, takže nějakého deště (ten též zažila ponechána za oknem) se nelekne, podobně bychom se nebáli pádu do louže například.

  S odolností proti pádu bychom byli opatrnější, plastový kryt LED diod a samotný LED panel jistě přejetí autem nesnesou jako AData D16750. Pád z 1 m vysokého stolu na tvrdé linoleum jí neublížil, podobně jako na lesní cestu.

  Ani několik hodin v mrazáku (v -17 oC) nezanechalo následky, vydržela svítit a hned po vyndání šla zhasnout, fungovala indikace i nabíjet zvládla. V našich testech tedy uspěla.

  Jak nabíjí?

  Má dva porty, které celkově poskytnou proud 2,1 A, přičemž nikde se nedočtete nějakého striktního rozdělení, který nabíjí jaký proudem, tj. zda oba mají 1,05 A nebo třeba umí powerbanka dynamicky přidělovat proud dle potřeb.

  Nepřijde o ochranu proti přepětí, podbíjení, přebíjení, zkratu i přehřátí.

  Na to bychom sázeli mi, vzhledem k tomu, že TrekStor zvládla udržet také v chodu bez poklesu nabití, na což by 1 A nestačil. Vypnutý jej zvládla D8000L nabít z 55 % na 100 % a z 25 % na 44 %, tedy celkově počítejme 84 %. (Připomeňme si, že D16750 jej nabila 1,3krát.) Dle výrobce pak zvládne nabít tablet jedenkrát, mobilní telefon až 3krát.

  Nabíjet samozřejmě umí dvě zařízení současně, což je logické. Oproti jiným powerbankám AData však nezvládá současně nabíjet a být nabíjena. Nikdo není dokonalý. Nechybí indikační diody nabití (celkem čtyři po 25 %).

  Pokud si ale uvědomíte, že vás vyjde na cirka 399 Kč či méně, nelze nekonstatovat, že jde o výhodný kup! Hledíte-li na poměr ceny a výkonu, rozhodně neprohloupíte. Zejména, pokud patříte k náruživým turistům či pokrokovým trampům, můžete D8000L ocenit jako svítilnu nejen ve stanu, ale třeba i na vodě se o ni nebudete bát. Pouze si ohlídejte krytí světelného panelu proti větším nárazům nebo v batohu ji umístěte tak, ať se vám nechtěně nerozsvítí, protože rozsvítit ji lze snadno. Zase ji můžete mít připnutou zvenku na batohu na karabině.

  PřílohaVelikost
  PDF icon Specifikace powerbanky AData D8000L500.71 KB

   

   
   
   
  ZáporyKlady
  - Neumí nabíjet a současně být nabíjena+ Poměr cena / výkon
  - Snadno se může zapnout v batohu+ Plnohodnotná svítilna se 4 módy
   + Zvládla více, než garantuje IP54

   

  Za zapůjčení powerbanky AData D8000L děkujeme společnosti

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Tipy na výhodný nákup


  běžná cena: 11 190 Kč


  výhodná koupě: 7 221 Kč


 • Komerční odkazy

  Podpořte web DigiLidi: 
  nákupem na ALZA.cz
  vyhledáním nejlepší ceny na Heureka.cz
  nákupem v Číně

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce


 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.