Pondělí , 26. 02. 2024

Dorota

Recenze powerbanky AData D8000L – „eL“ jako světlo

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

16. 06. 2018

16. 06. 2018

Po nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný, levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Při táboření či grilování může být velmi užitečným pomocníkem.

Balení opět okouzlí snad každého svým provedením s magnetickým krytem a průhlednou fólií, abyste viděli barvu gumového krytí (tu prozrazuje, pravda, již barva krabičky) – pořídit ji můžete hned ve třech odstínech: oranžové, modré a černé. Že se líbí, potvrzuje i cena za design. Dokonce i očko na karabinu (tu si musíte koupit sami) celek nehyzdí.

TIP: AData D16750 – strongman dobrodruh

Deštivá noc ani mrazivý den jí nevadí…

Neobvykle začněme jinou funkcí, než nabíjení, a tedy svícením. D8000L je v tomto výjimečná, celá stěna je pokryta diodami. Svítit umí ve čtyřech módech: dvě intenzity svícení (pro mě obě hodně jasné), rychlé (SOS) a pomalé blikání (řekněme maják).

Světlo je samozřejmě rozptýlené – je to spíš lampa, než baterka. Pokud jde o výkon, výrobce uvádí 200 lumenů. Pro srovnání levná 9W LED žárovka Tesla disponuje 806 lumeny. Ale ve stanu či jeskyni nebo v lese vygeneruje světla požehnaně. Svítit vydržela tři noci.

„Vychytávka“ s mincí a možností použití jako stolní lampy je zmiňována snad v každé recenzi. Tak, abyste nepřišli zkrátka, nabízíme fotku z webu. Hloupé to rozhodně není.

Krytí IP54 garantuje odolnost proti stříkající vodě pod různými úhly, my jsme zkusili zajít o kousek dál a „vymáchali“ jsme ji v shakeru s vodou po dobu 5 minut.

Vůbec jí to neublížilo podobně jako proud z vodovodu, takže nějakého deště (ten též zažila ponechána za oknem) se nelekne, podobně bychom se nebáli pádu do louže například.

K TÉMATU  Jak nakupovat elektroniku na internetu: vybrat a nepřebrat

S odolností proti pádu bychom byli opatrnější, plastový kryt LED diod a samotný LED panel jistě přejetí autem nesnesou jako AData D16750. Pád z 1 m vysokého stolu na tvrdé linoleum jí neublížil, podobně jako na lesní cestu.

Ani několik hodin v mrazáku (v -17 oC) nezanechalo následky, vydržela svítit a hned po vyndání šla zhasnout, fungovala indikace i nabíjet zvládla. V našich testech tedy uspěla.

Jak nabíjí?

Má dva porty, které celkově poskytnou proud 2,1 A, přičemž nikde se nedočtete nějakého striktního rozdělení, který nabíjí jaký proudem, tj. zda oba mají 1,05 A nebo třeba umí powerbanka dynamicky přidělovat proud dle potřeb.

Nepřijde o ochranu proti přepětí, podbíjení, přebíjení, zkratu i přehřátí.

Na to bychom sázeli mi, vzhledem k tomu, že TrekStor zvládla udržet také v chodu bez poklesu nabití, na což by 1 A nestačil. Vypnutý jej zvládla D8000L nabít z 55 % na 100 % a z 25 % na 44 %, tedy celkově počítejme 84 %. (Připomeňme si, že D16750 jej nabila 1,3krát.) Dle výrobce pak zvládne nabít tablet jedenkrát, mobilní telefon až 3krát.

Nabíjet samozřejmě umí dvě zařízení současně, což je logické. Oproti jiným powerbankám AData však nezvládá současně nabíjet a být nabíjena. Nikdo není dokonalý. Nechybí indikační diody nabití (celkem čtyři po 25 %).

Pokud si ale uvědomíte, že vás vyjde na cirka 399 Kč či méně, nelze nekonstatovat, že jde o výhodný kup! Hledíte-li na poměr ceny a výkonu, rozhodně neprohloupíte. Zejména, pokud patříte k náruživým turistům či pokrokovým trampům, můžete D8000L ocenit jako svítilnu nejen ve stanu, ale třeba i na vodě se o ni nebudete bát. Pouze si ohlídejte krytí světelného panelu proti větším nárazům nebo v batohu ji umístěte tak, ať se vám nechtěně nerozsvítí, protože rozsvítit ji lze snadno. Zase ji můžete mít připnutou zvenku na batohu na karabině.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek