Recenze Lamax EasyLight1 – styl i funkce v harmonii

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro
  Zář 13, 2018
  0× Komentováno

  Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

  Lampiček s LED osvětlením najdete na trhu doslova hromady ve všech cenových pásmech. Čím tedy zaujme EasyLight1? V prvé řadě chce oslovit kvalitou světla, které mi bylo subjektivně velmi příjemné, hlavně při práci na PC na pracovním stole.

  Světlo na míru

  Nevím, do jaké míry pomáhá řešení osvětlení, které popisuje výrobce na webu – LEDky nesvítí přímo, ale jsou umístěny po bocích a o rovnoměrný rozptyl světla se stará optická vrstva. Pravdou zůstává, že světlo je příjemně homogenní.

  Lampa má splňovat certifikaci IEC 62471 pro elektrickou bezpečnost elektrotechnických výrobků. Pří hledání na internetu nalezneme např. citaci: „Tato mezinárodní norma byla připravena Mezinárodní komisí pro osvětlení (CIE) a byla projednána technickou komisí TC 76 Bezpečnost optických záření a laserových zařízení… Se světelnými zdroji a soustavami světelných zdrojů se pojí dobře známá nebezpečí, plynoucí z optického záření. Smyslem této normy je poskytnout standardizovaný postup pro vyhodnocení potenciálních nebezpečí, plynoucích z ozáření, jež jsou spojena s různými světelnými zdroji světla a světelných zdrojů…“ Text je poměrně dlouhý a placený, takže vám nedokážeme říci, jak moc jde o marketingovou věc a danou normou by prošla každá LED lampa a jak moc o opravdu dobrou zprávu pro vaše oči. Nezbývá než věřit tomu, že Lamax certifioval lampičku a bylo to dobré. (Omluvte trochu hloupou parafrázi známé věty z bible, která se v kontextu světla celkem nabízí.)

  Nejde měnit teplotu světla jako u GentliLight Touch či Livarnoluxu, ale intenzitu ano. A to může bohatě stačit. Musíte pouze vypínač déle držet. Rozsah intenzity světla se mění plynule, je dostatečně široký. Lampička si pamatuje poslední nastavení. Tento způsob může být někdy otravný v tom, že při potřebě zjasnění musíte prvně lapičku kompletně ztlumit a naopak.

  Bez mrknutí oka musíme pochválit ohebný krk, který působí doslova jako gumový – lze s ním dělat psí kusy. Při tom je vyroben ze skládané mědi.

  Energie na rozdávání

  U testované lampy se výrobce nespokojil pouze s funkcí lampy, ale šel o krok dále směrem, který se doslova nabízí. Základna integruje kromě akumulátoru dva USB porty pro nabíjení externích zařízení celkovým proudem 2,1 A.

  TIP: AData D8000L – „eL“ jako světlo

  A díky 4 000mAh akumulátoru nabídne kromě hodin světla (od 8 po 20 h dle výrobce) bez nutnosti přívodu elektrické energie i funkci powerbanky. A to potěší na pracovním stole i u postele při čtení.

  Zkoušeli jsme dva typy USB zdrojů a v obou lampička nabíjí jiná zařízení (viz svítíci dioda) prostřednictvím nabíjecího micro USB portu.

  Jednu chybku přeci jen lampička má – pokud její nabíjení řešíte USB nabíječkou s více porty a do ní necháte zapojena další zařízení – pak je bude nabíjet i po té, co ji třeba zhasnete. Prostě vstupní micro USB port určený pro nabíjení lampičky posílá proud i ven z ní. A případná USB nabíječka poslouží jako můstek do jiného zařízení. Na to je třeba myslet, když byste chtěli šetřit baterku lampičky třeba na večer či na cestu. Je třeba nabíjecí kabel odpojit. Záměr to asi nebude, spíše konstrukční nedomyšlenost.

  Oceňujeme dva kvalitní USB kabely s různými délkami: kromě klasického 0,5m čekejte i 2m verzi. A to potěší, tenhle kabel již někam ze stolu dosáhne. Navíc není nabíjecí port nijak zapuštěn, takže si vystačíte s běžným kabelem na rozdíl od dříve zmiňovaných svítidel.

  Cena není lidová. Vzhledem ke schopnostem a srovnání s modely jiných značek na internetu, které již zařadíme do, řekněme, designových svítidel podobných schopností, ji chápeme jako přijatelnou a férovou. Lampička umí více, než jen svítit. Působí solidním a stylovým dojmem, přirozeně zapadne i do dobře „vystajlované“ domácnosti či kanceláře. A kdo šetří, nechť sáhne jinam…

   

   
  ZáporyKlady
  - Nechtěné vybíjení přes víceportové USB nabíječky+ Příjemné světlo s regulací jasu
  - Ovládání jasu jedním tlačítkem je zdlouhavé+ Powerbanka, 2 USB nabíjecí porty
   + 0,5m a 2m nabíjecí kabel

   

  Za zapůjčemí Lamax EasyLight1 děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.