Recenze Lamax GentiLight Touch – doteková louč

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro
  Úno 28, 2017
  0× Komentováno

  Tradičně můžeme začít prvními dojmy, které se dostavily hned po vybalení z krabice s magnetickým víkem z kvalitního papíru. No, to není až tak důležité, krabici většina lidí nejspíše zahodí, ale člověk nakupuje i očima.

  Ty potěší i vybalený produkt kombinující bílý silikon, leštěný hliník a dotekovou plastovou plochou vyvedenou v piano black stylu. Ano, přesně v tom, na kterém jsou otisky prstů servírovány jako pro detektivy z kriminálky Las Vegas.

  Dalším smyslem, který nezůstane bez podnětů bude jistě hmat – lampička je na dotek matná, teplá a příjemná a až po chvíli vám dojde, že pod tou bílou gumou jsou uschovány nejen akumulátor, ale i 3 silné dráty, které umožňují měnit úhel náklonu dle potřeby.

   

  Statistika nutná je

  Technické specifikace stručně popisuje obrázek. Nejdůležitější skutečností asi bude světelný výkon od 0,09 W po 3,75 W. Intenzitu lze plynule regulovat posunem prstu po černé ploše, nebo skokově dotekem na konkrétní bod.

  Také můžete měnit typ světla – tato skutečnost lampičku odliší jistě od konkurence. Stejně jako vestavěný akumulátor. Podrobněji se k výhodám konstrukce těla světelného tělesa dostaneme níže.

  My pouze dodáme, že v balení naleznete kromě lampičky samotné též USB nabíječku a kabel, který je dostatečně dlouhý. Specifikem bude hloubka konektoru, který je delší než u klasických mikro USB kabelů, protože port je v základně Lamaxu poměrně „utopen“, takže nepůjde nahradit běžnou nabíječkou, resp. kabelem např. od mobilu. Zdroj má napájecí proud 1 000 mA.

   

  Zkušenost nade vše

  Takříkajíc „na papíře“ vše vypadá dobře. Snad jen u světelného výkonu si řeknete, že to není nic moc. Ano, sami bychom si dokázali představit alespoň 5 až 10 W jako u běžných žárovek. Pamatujme však, že nejde o stropní svítidlo, ale o stolní lampičku. Navíc světlo není bodové, svítí po celé délce proskleného ramena, takže se příjemně rozptýlí. Proto bychom v soudech byli zdrženlivější. Vyložený nedostatek bychom této skutečnosti nespatřovali.

  Zvyknout si budete muset na to, že lampa svítí nikoliv z jednoho bodu, ale plošně, takže se bude hůře nastavovat např. nad klávesnici notebooku, aby vám nepřekážela či nesvítila do očí. Chce to si zvyknout, že světlo nejde shora, ale zboku. Někomu to může vadit.

  Samotný akumulátor nemá vysokou kapacitu, v plném jasu vydržel svítit asi 3 h 45 minut. Proto jej vnímejme jako záložní při výpadku proudu či jako prodloužení akčního prostoru po celém bytě – např. při čtení v posteli.

  Díky možnosti ohebnému kloubu může posloužit coby provizorní svítidlo třeba ve sklepě – lze zavěsit na branku, dveře apod. Nebo ohnout o 90 stupňů a jakoby pověsit na poličku. Posvítí do celého prostoru či do zdi, nemusí tak oslňovat a při tom poskytne decentní osvětlení. Zpravidla bude jistě lampička připojena ke zdroji proudu. USB kabel skýtá možnost využití i jako pracovní lampy u auta (při opravách venku apod.), ale kdo by lampu za „půl druhého tisíce“ tahal kdesi venku? Proto poslouží pravděpodobně maximálně jako osvětlení třeba pro druhou (možná třetí) řadu sedadel při dlouhých cestách v automobilu.

  Rozhodně nejpříjemnější vlastností je schopnost měnit barvu světla od zcela bílého (typicky LEDkového či zářivkového) až po příjemně teplé. Pokud jste někdy měli solnou lampu s žárovkou, očekávejte přesně takové (nebo alespoň srovnatelné). Působí vyloženě relaxačně, klidně u něj usnete i s knihou v ruce...

   

  Aktuální cena LAMAX Tech GentiLight Touch bílá LMLAMPW v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  ZáporyKlady
  - Vyšší pořizovací cena+ Změna jasu a barvy světla
  - Může vadit úhel osvětlení+ Akumulátor a nabíjení přes USB
  - Hluboký USB konektor+ Funkční design

  Za zapůjčemí lampy Lamax GentiLight Touch děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.