Windows 10 stále aktivujete klíčem Windows 7/8, Vistám skončila podpora

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Počítače, Přenosná zařízení
  květen 10, 2017
  1× Komentováno
  Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

  O tom, že Windows 10 nabídl Microsoft „zdarma“ jsme psali kdysi dost, bylo to do té doby něco nevídaného. Současně s tím avizovala společnost i datum, do kdy půjde bezplatně upgradovat svůj starý systém zdarma – mělo se tak dít do 29.7. 2016 (což potvrdili pracovníci Microsoftu třeba na Windows 10 Devices konferenci). Ale…

  ...jde to stále. Zrovna minulý týden jsem si to ověřil na vlastní kůži, čistá instalace na repasovaném notebooku licenční klíč z Widows 7 Professional nepřijala, po spuštění a prvním pokusu o aktivaci se stejným licenčním číslem nicméně vše proběhlo bez problémů. Microsoft evidentně tedy ani v rámci velkých aktualizací „desítek“, tzv. Anniversary Update, tuto možnost nijak nedeaktivoval.

  V dubnu skončila rozšířená podpora pro (většinou až nenáviděné) Windows Vista.

   

  Technicky se může sice jednat o porušení smlouvy EULA, když tak učiníte po datu oficiálního upgradu, ale kde není žalobce… Čemu pak sloužilo ono oficiální datum, po kterém měl být upgrade zpoplatněn?

  Zdroj: TechPowerUp

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  mamink_:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.