Windows 10 budou první rok zdarma

 • Igor Viduna
  Kategorie: Novinky,
  Led 22, 2015
  2× Komentováno

  Dnes proběhlo oficiální představení podstatných novinek ve Windows 10. Pro nás nejzajímavější zprávou je ta z nadpisu.

  TIP: Zázraky se dějí, Windows budou zdarma

  Nebudou samozřejmě zdarma pro všechny coby freeware, ale pro hodně lidí, kteří mají Windows 7 či 8 / 8.1. Budou totiž dostupné první rok po vydání jako upgrade zdarma, což chápeme jako snahu přimět uživatele jak úspěšných „Sedmiček“, tak více kritizovaných „Osmiček“ k přechodu na novou jednotnou platformu. Microsoft neopomene ani Windows Phone 8 a 8,1 telefony.

  TIP: Windows 10 bodují

  Tzn. rozumím tomu tak, že nikoliv rok po té, co si upgrade nainstalujete bude zdarma, ale první rok dostupnosti nových Windows 10 je půjde instalovat zdarma na konkrétní počítač. Šéf Windows Terry Myerson dnes řekl, že jakmile bude zařízení upgradováno na Windows 10, budou jej držet rozšířené po celý jeho podporovaný životní cyklus.

  Zdroj: Neowin

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Já to zase chápu tak, že za Windows 10 se bude platit roční paušál jako např. u Office 365 a majitelům licence Windows 7, 8 a 8.1 bude odpuštěn paušál za první rok.

  2. Dobrý den, no původní článek mluví takto:

   All devices running Windows 7, Windows 8 and Windows 8.1, and all Windows Phone 8 and 8.1 handsets, will be able to upgrade to the new OS without charge. Microsoft's Terry Myerson said today that "once a device is upgraded to Windows 10, we'll be keeping it current for the supported lifetime of the device."

   O žádném paušálu není řeč, ale uvidíme, až to tu bude, jak to vlastně bude. Mně to nepřijde nelogické, dát je zdarma jen pro některé, kdo by je asi ještě neměli potřebu kupovat desítky - proto to neplatí pro XP a Visty, ty jsou moc staré, takže si 10 kupte.

   Pak jsem ještě někde četl spekulace, že by to nemuselo platit pro OEM verze, ale nic důvěryhodného.

   Pak budete mít desítky, které Vás donutí udělat si MS účet a jsou branou do MS Store - prostě to kopíruje Android. A plaťte za Office, plaťte za OneDrive apod. Navíc sjednotit platformy by jistě nebylo ani pro MS od věci...

  CAPTCHA
  Vyřešením této otázky prokážete, že nejste robot.
  tep_ota:
 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?