Pátek , 26. 04. 2024

Oto

Intel uvádí 7. generaci procesorů Core i5/i7 a m3

03. 09. 2016

03. 09. 2016

Nové procesory „Kaby Lake” jsou vyráběny stále 14nm procesem, ani architektura se nezměnila, přesto mají být lepší.

TIP: Computex 2016: AMD prezentuje 7. generaci APU

První na řadě jsou mobilní velmi úsporné procesory s označením Y v názvu, z  dříve známých Core M zůstane pouze M3, druhou řadou budou méně úsporné verze s U v názvu na konci (viz obrázky). Spotřeba procesorů se bude pohybovat od 4,5 W do 15 W.

Hlavní devizou procesorů nebude rapidní nárůst hrubého výkonu. Intel akcentuje výkon na Watt (ten je oproti 1. generaci 10× lepší, minulá se chlubila 8násobným nárůstem), výdrž baterie a zároveň optimalizaci přehrávání 4K videa, což rapidně ubere zatížení samotného výpočetního jádra – na internetu se uvádí pokles cca ze 70% zatížení na 5 % u nové generace při přehrávání 4K z YouTube.

Výkonných desktopových verzí se dočkáme začátkem roku 2017, zatím co těch úsporných ještě před Vánoci v posledním čtvrtletí letošního roku.

Zdroje: TechPowerUp, Intel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek