Autorádio JVC KD-G 351: levné, schopné a kvalitní

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace
  Lis 14, 2008
  4× Komentováno

  Autorádio je vystaveno extrémním podmínkám. Můžete zvolit levné, dobře vybavené, ale neznačkové zařízení, které těsně po záruce „shoří“, nebo oželíte některé funkce a koupíte prověřené značkové. JVC KD-G 351 je zástupcem značkových autorádií, přitom za příznivou cenu nabízí dostatek funkcí.

  U neznačkových autorádií aktuálně narazíte na přemíru inovace, kdy za nevelký peníz (do 3 tisíc) můžete získat podporu USB, SD karet, bluetooth a dokonce i paměť integrovanou v odnímatelném panelu. Pokud byste něco podobného chtěli po značkovém rádiu, budete muset obětovat o nějaké 2 tisíce více. Zda se vám vyplatí takto dotovat zloděje autorádií, nechám na vás… JVC KD-G 351 je rozumným kompromisem, který nabízí USB vstup, slušné zpracování a kvalitu, přičemž cenou mírně překračuje 2 tisíce korun.

  MP3, USB a externí vstup

  JVC KD-G 351 je charakteristické USB vstupem, což je dnes jeden z nejlepších způsobů přenosu a uchovávání hudby. Samozřejmostí je podpora MP3 a WMA souborů. Hodit se může i line-in vstup na předním panelu. Uváděný výkon 4 x 50 W by měl stačit skoro každému. Mohutnost zvuku řeší v autě stejně především reproduktory, ne zesilovač ani přístroj jako takový. Přikoupit lze i dálkové ovládání. Postrádat tak lze snad jen Bluetooth pro přenos hudby s tímto standardem vybavenými přístroji, nebo pro handsfree z mobilu.

  Pouzdro na odnímatelný přední panel není součástí základní výbavy

  Vzhled si posoudí každý sám, osobně jsem spokojen s decentností provedení, ze které poněkud nepovedeně vyčnívá jen „stříbrný úsek“. Podsvícení je červené a nijak rušivé. Displej je dobře čitelný, i když nikterak veliký.

  Slušné ovládání

  Ovládací prvky jsou intuitivně poskládané a pracuje se s nimi převážně dobře. 4směrové kolečko pro navigaci po skladbách a složkách je na dobré pozici, nicméně mohlo být větší. Ale dá se na manipulaci s ním zvyknout. Zvukový výstup je velice dobrý, projev se zdá mírně ostřejší s výborně čitelnými výškami a středy (testováno v autě se samostatnými výškovými reproduktory). Basy se neměli moc šanci projevit díky nedostatečně dimenzovaným reproduktorům. Citlivost tuneru se zdála mírně horší, ale to lze objektivně těžko hodnotit (velký vliv má kvalita rozvodu v automobilu).

  ID3 tagy jsou podporovány, ale diakritika zobrazena není. Při procházení USB se dozvíte jména složek i informace z ID3

  Až 2 500 skladeb na USB

  Při práci s USB je rychlost reakce na snesitelné úrovni. Z asi pěti USB pamětí ani jedna nebyla odmítnuta. Největší testovaná velikost byla 2 GB (v případě zájmu po čase doplním podporu vyšších kapacit). Na USB disku je podporováno maximálně 2 500 souborů v 255 složkách (999 souborů na jednu složku max.). Toto číslo je jistě dostatečné. Neměly by být připojovány USB rozbočovače, pevné disky nebo čtečky karet (u těch je ale funkčnost teoreticky možná). Pokud máte přenosný MP3 přehrávač s USB konektorem, dost možná jej bez potíží připojíte.

  Téměř bez výhrad

  Po měsíčním používání jsem nezaznamenal výraznější nedostatky až na jeden problém. Odnímatelný přední panel se špatně sundává a zase nasazuje zpět. Zde řešení bohužel pokulhává a manipulace zabere o něco více času, než by člověk tušil. Jinak je ale JVC KD-G 351 kvalitním zařízením za lepší cenu, než byste čekali.

  Video s ovládáním a provozem autorádia

   

  Plusy a mínusy
  + kvalita zpracování- nekomfortní zandavání a vyndavání předního panelu
  + dostatek funkcí (USB, MP3/WMA, Aux IN)- vzhledem k ceně nic dalšího
  + výkon a zvuk 
  + intuitivní ovládání 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  4 Komentáře

  1. dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda má tot rádio výstup i na 6 reproduktorů,netuším kde to zjistit,na internetu to nikde není..děkuju!!!

  2. Autorádio JVC KD-G 351 se připojuje přes iso konektor, takže podporuje pouze 4 kanály. Pokud jste měla na mysli RCA výstupy pro připojení externího zesilovače, tak toto rádio tyto výstupy nemá.

  3. dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám tohle autoradio mám tam zapojené usb ale pokaždé se po 180 písničce přeskočí na úplný začátek poněkud tam mám 500 písniček.děkuji za odpověď

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.