Recenze handsfree SilverCrest SBF 2 A1 - samoobsluha, auto, ucho...

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace, Repro, sluchátka
  Říj 29, 2020
  0× Komentováno

  Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

  Volil jsem dražší možnost z nabídky, protože 399 Kč i tak není závratná suma. Pravda, na fotkách vypadalo zařízení větší, než ve skutečnosti je, ale to hodnoťme coby pozitivum. Celkově nepůsobí nabíječka s místem pro sluchátko zbytečně lacině, neurazí. Líbí se nám také možnost volby více velikostí gumiček do ucha.


  TIP: BML CARCALL BT-3 - TELEFONUJTE LEVNĚ, POHODLNĚ A BEZ STRESU

  Zkušenost je k nezaplacení

  Před prvním použitím jsem sluchátko nabíjel asi 20 minut jízdou do práce, bylo zcela vybité. Při návratu jsem jej zkoušel a vydrželo asi 10 minut hovoru. To není mnoho, ale vlastně to neodpovídá tomu, co udává výrobce: nabíjení 1,5 hodiny na 2hodinový hovor. Jednak je to velmi pomalé, pokud nejezdíte dlouhé „štreky“ a chtěli byste více volat, došlo mi až nyní.

  Celkově málo praktické je i celé pojetí. Sluchátko dobře umístíte do nabíječky díky magnetické síle, jen musíte hlídat polaritu, aby se nabíjelo. Hůře se při řízení vyndává, bez cviku to nepůjde a chce to trošku šikovnější prsty. Mít sluchátko stále v uchu, není to „pravé ořechové“, navíc jej chcete, potřebujete nabíjet.

  Pak si jej nasadíte do ucha, to je příjemné, slyšíte dobře hovor a zároveň i zvuky zvenku (např. sanitku). I když stále platí, že mysl má tendence zaměřit vnímání hlavně na hovor. A to vám nesmí sluchátko z ucha vypadnout, bude se špatně hledat. Dále vypínání BT na mobilu, abyste hovor dokončili, bere dost pozornosti. V danou chvíli mi to přijde už velmi nebezpečné.

  Navíc, dle lidí, se kterými jsem mluvil, prý sluchátko „chytá“ dost okolního šumu. Rozumět mi prý bylo lépe, když mám telefon na držáku u palubní desky. Proto testovaná věc šla zpět do krabice a šup zpět do skladu spolu s odstoupením od smlouvy ve 14 dnech.

  Verdikt

  Původně vypadalo zařízení SilverCrest SBF 2 A1 (stačilo si jej přečíst 3krát, abych jej přepsal) jako vcelku dobrý nápad. Kromě handsfree, jenž sem tam využije jistě každý rád, má i dva nabíjecí USB porty (2,1 A a 1 A) v kompaktních rozměrech. Vzhledově neuráží a nezaplatíte přehnaně moc.

  Po jednodenním zkoušení jsem jej ale zabalil a vrátil, protože to není jednoduše praktické. Za 400 Kč pořídíte už solidní USB nabíječku do auta, nebo také FM transmittery s Bluetooth i mikrofonem. To nakonec spatřuji jako lepší řešení, umí i nabíjet, přehrávat hudební soubory a hlas z telefonu vám „hodí“ do reproduktorů jako u dražších řešení. Tomu nemůže BML konkurovat se svým minireproduktorem. Záležet bude pouze na kvalitě mikrofonu, pozice u řadicí páky jistě není tím nejlepším výchozím bodem pro dobrý přenos hlasu. BML má při zachycení na stínítku mnohem lepší pozici mikrofonu.

  záporyklady
  - Mikrofon chytá dost „šumu“ z okolí+ Příznivá cena
  - Pomalé nabíjení a krátká výdrž sluchátka+ Dva USB porty pro nabíjení
   + Záruka 3 roky

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.