Patriot Box Office a Iomega ScreenPlay TV Link aneb Xtreamer cenově překonán

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, MMC
  Pro 04, 2009
  2× Komentováno

   

  Na virtuálních pultech našich obchodů se objevily dva nové síťové multimediální HD přehrávače. Ať je to Patriot Box Office nebo Iomega ScreenPlay TV Link, oba jdou cenou hluboko pod 3 tisíce korun. Co nám nabízí?

   

  Patriot Box Office Media Player je velmi podobný Xtreameru. Také jej lze osadit 2,5“ pevným diskem a obsahuje malý ventilátor, což vidíme neradi. Box Ofice je postaven na čipsetu Realtek 1073 a malá krabička poskytuje všechny důležité konektory, které můžeme potřebovat. Jeden USB port se na rozdíl od Xtreameru vešel i na přední stranu.

  Nemá cenu vyjmenovávat, co všechno přehrávač přehraje (je toho hodně). Hardware toho sice umožňuje mnoho, stejně jako konkurence, ale záleží, co s tím dokážou udělat vývojáři. Zatím to po této stránce vypadá na chudého příbuzného Xtreameru a popravdě bych si nevsadil na to, že se tato škatulka dočká takové podpory výrobce.

   

  Patriot Box Office Media Player stojí 2 500 korun s daní, což je o nějakých 700 korun méně, než Xtreamer. Ten ale má v ceně Wi-Fi modul.

   

  Další novinkou je a Iomega ScreenPlay TV Link. Ten je vskutku miniaturní, protože neumožňuje vložení pevného disku. To ale nemusí vadit. Zbývá k tomu totiž ještě USB nebo síťové rozhraní. Cena je 2 700 korun s daní.

  Má cenu zvažovat tyto přístroje? Proč ne. Zvládnou toho v základu mnoho. Ale pokud chcete maximum, vybírejte v osvědčených vodách Popcornů, eGreatů nebo Xtreamerů. Minimálně nyní, kdy ještě není jasné, jaké tyto novinky doopravdy jsou a jak je budou výrobci rozvíjet.  

  Související články

  Windows 7: první zkušenosti s Media Center
  Vista Media Center: co umí a neumí (video)
  HTPC pro odvážné: skříň, zdroj, deska a testovací oživení
  Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho
  Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu