DVD novinky u Philipsu

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  květen 02, 2007
  7× Komentováno
  "Občerstvení" modelů DVD přehrávačů se nevyhnulo ani Philipsu . Změny jsou však stejně jako nedávno u Panasonicu jen vyloženě kosmetické. Philips navíc pro český trh nemá připravený zatím ani model s Blu Ray mechanikou. U nových modelů DVD přehrávačů Philips bychom si mohli zahrát oblíbenou hru z křížovkářských novin “poznej deset rozdílů“. Změn je opravdu pomálu a novinky nepřicházejí s ničím převratným. Ono taky v DVD už moc převratného vymyslet nejde, nicméně vždy je možné osadit lepší převodníky a podporu více mediálních formátů. Stejně tak vylepšení podpory DivX titulků, jaké jsme mohli nedávno obdivovat u nového Fergusona D-770. Bohužel renomovaní výrobci jsou v tomto dost strnulí a tak víceméně jen decentně vylepšují svoje minulé modely. Snad začít tím, co zůstalo pro všechny přehrávače s minulou generací společné. Je to hlavně použití kvalitních D/A převodníků 12bit/108MHz pro obraz a 192KHz/24 bit pro zvuk, což většině více než stačí, ale konkurence už sem tam nabídne ve stejné kategorii i ještě lepší varianty. Stejná zůstavá i široká podpora formátů včetně nového DivX Ultra. Jak je to s českými titulky zatím těžko odhadovat, české OSD menu stejně jako u minulé generace ve specifikacích opět chybí.
  Philips DVP5980 s HDMI a USB
  Základem pro nenáročné je levný model DVP3144 nahrazující DVP3142. Změny jsou vyloženě kosmetické. Tento model už by měl být v prodeji. Zajímavějšího vylepšení doznal vyšší model DVP5160 střídající 5140ku. Philips mu dal do vínku konečně i velmi populární konektor USB pro připojení externího flashdisku, MP3 přehrávače atd. Tento střední typ ještě neobsahuje HDMI výstup. Tím disponuje až vrcholný model DVP5980. Ten posílá na odpočinek populární 5960ku. USB obsahovala už i předešlá generace a kromě drobných změn v designu je hlavní změnou nová verze HDMI rozhraní, která už podporuje progresivní zobrazení i pro nejvyšší rozlišení 1080p (stejně jako u Panasonic). Tento kousek by se měl do českého prodeje dostat do čtrnácti dnů a hned jak se tak stane, podrobíme ho neprodleně redakčnímu testu.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  7 Komentáře

  1. DVP5980 bude sice najvyssi model DVD prehravaca, ale DVP5960 sa bude aj nadalej predavat... na trhu je totiz dost uzivatelov s TV podporujucich vstup len do 1080i a pre takych je 1080p zbytocne.

  2. Prošel jsem podrobně popis jak Philips DVP5980 tak Philips DVP5960, ale rozdíl tam není žádný až na zmíněné 1080p. Dokonce i USB, které píšou že je až na modelu Philips DVP5980 je na Philips DVP5960 taky.
   NEVÍ NĚKDO JESTLI JE MOŽNÉ KONFIGUROVAT NA JEDNOM Z MODELŮ TITULKY JAKO TŘEBA NA FERGUSON 770?

  3. Tak, jako na Ferdovi, to zcela jistě nepůjde, ale dá se čekat, že budou alternativní firmwary se zlepšeným zobrazováním titulků, například tří různých vzhledů titulků a podobně.

  4. Díky za odpověď Lucko! Původně jsem byl do Ferdy zapálenej, ale rozčarovalo mě zobrazování obrázků (natažené na výšku), což jsem řadil na jedno z prvních míst mých požadavků. Na Philipsu by to mělo být asi v pořádku, mapuju teprve první den jeho funkce. Zatím se mi nepodařilo nikde najít žádné stránky s firmware....to Philips docela zanedbává. Oproti Acompu je podpora docela chudá, snad to ostatní bude lepší ;-).

  5. Dají se u verze 3144 zvětšit titulky u Divx filmů? Koupil jsem DVD 3144 a jsou tam malé titulky. Není někde firmware, který by toto vyřešil.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.