Úterý , 07. 05. 2024

Stanislav

Mini Skeleton: Pro malé extravagantní HTPC

20. 10. 2009

Antec Mini Skeleton 90 Open Air je mimořádně extravagantní technoidní skříň určena pro mini ITX základní desky. Pokud se chcete odlišit, pokud toužíte zaujmout a jestli se vám bude tato koncepce hodit do moderního obývacího pokoje, proč ne. Za 2 400 korun získáte i externí pasivní napájecí zdroj.

Na čelní straně najdeme externí pozici pro klasickou 5,25″ mechaniku. Pro pevné disky je uvnitř netradiční skříně k dispozici dvojice pozic o rozměru 2,5″. Na čelní straně nechybí konektory pro snadné připojení některých periférií a rozšiřujících zařízení. Jmenovitě se jedná o dva USB konektory a také možnost připojení mikrofonu se sluchátky.

Dostatečné chlazení zajišťují dva ventilátory. Menší z nich je umístěn v zadní straně skříně a jeho rozměr je 70 mm. Druhým chladičem je velký 150mm ventilátor v horní části skříně.

Cena okolo 2 400 korun bez DPH se může zdát vysoká, ale vzhledem k přítomnosti 90W externího zdroje tomu tak není. Pro osazení můžeme doporučit některou z miniITX desek, o kterých jsme psali: Pegatron IPX7A-ION nebo Asus AT3N7A-I.


 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Nepřehlédněte

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek