Nákup v zahraničí: Virtuální adresa v USA, Anglii či jinde

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody,
  Dub 18, 2017
  2× Komentováno
  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  V naší rubrice TIP se můžete sami přesvědčit, jak dramaticky výhodné je nakupování v zahraničí. Ale nejde jen o tyto námi vybrané produkty. V zahraničí se vyplatí nakupovat zejména elektroniku, doplňky, součástky, domácí potřeby, hračky, oblečení a mnoho dalšího. Mezi oblíbená tržiště patří eBay, AliExpress, DealExtreme a GearBest.

  Poslední trojice čínských tržišť doručuje převážně celosvětově a zdarma (Čína dotuje poštovní služby). Doručení z Číny většinou trvá 2-6 týdnů, nejdéle kolem Vánoc, nejméně v létě.

  U eBay to již není s doručováním tak přímočaré, jako u čínských tržišť. Záleží na prodejci. Z USA, Německa, Rakouska, Británie prodejci do ČR doručují jen někdy. Zejména ne jednotlivci, u kterých ale lze narazit na zajímavé bazarové kousky. Obdobně na tom je Amazon (americký, anglický a částečně německý, i když u něj je nyní časté i doručování do ČR a zdarma).

  Občas také můžeme narazit na situaci, kdy sice prodejce do ČR zasílá, ale cena poštovného je přemrštěná. Ať už budeme řešit jedno, nebo druhé, oboje má společného jmenovatele: virtuální adresu v zahraničí, jinak řečeno službu přeposílání zásilek.

  TIP: Zahraniční prodejci často nabízejí poštovné ve své zemi zdarma (free shipping). Byť jsou ochotni poslat zásilku až k vám domů, většinou je výhodnější nechat si poslat zboží zdarma na virtuální adresu a až odtud domů.


  Shipito – adresa v USA a Rakousku

  Tato služba patří k jedněm z nejznámějších. Má české kořeny (nedávno ji český vlastník prodal). Přeposílací služba Shipito vám nabídne zahraniční adresu (v USA či v Rakousku), kam si zboží necháte poslat a oni vám je pak přepošlou domů. Získáte v podstatě virtuální poštovní schránku, o příchodu zásilky jste informováni, sami si zvolíte z několika druhů dopravy, jak vám mají balíček poslat. Dokážou na přání zásilku i rozbalit, lépe zabalit, nebo sdružit více přijatých zásilek do jedné (konsolidace).

  Na výběr je ze dvou „plánů“, přičemž dražší se vyplatí při častějších nákupech a touze po sdružování zásilek do jednoho balíku. Srovnání cen si můžete prohlédnout zde. Pokud nechcete nakupovat v zahraničí sami, můžete využít i služby asistovaného nákupu – Shipito vyřeší takřka vše za vás.

  Shipito má pro zásilky z USA velmi dobré ceny poštovného, viz kalkulátor. Pozor však na to, že ne každé zboží chtějí pře-posílat. Zapovězeny jsou třeba zbraně a jejich doplňky, letecky pak může být problém se zasíláním samostatných akumulátorů. Doba doručení je u levnějších způsobů dopravy mezi 1-2 týdny.

  TIP: Naučte se platit v zahraničí. Efektivně, bezpečně a levně.

  Zatímco v USA funguje Shipito velmi dobře, v Rakousku je to horší. Poštovné je odtud extrémně drahé. Pro miniaturní a lehkou zásilku v ceně asi 10 Euro systém nabídne poštovné asi za 35 Euro. Až po dotazu na podporu, která je však příkladná, bylo nabídnuto adekvátní poštovné ve výši několika málo Euro. Sklad Shipita v Rakousku však není daleko od hranic a může být v ojedinělých případech k užitku jednak tuto virtuální adresu mít a případně si pro zboží zajet.

  Shipito celkově můžeme doporučit. Nikdy nezklamali, rozhraní je v češtině (víceméně), podpora na mailu či chatu je k dispozici a umí pomoci.
   

  TIP: Pozor na elektroniku z USA. Ta v některých případech může být stavěná na jiné napětí rozvodné sítě, než je obvyklé v Evropě a Asii. Mnoho výrobků podporuje oba standardy 110-230 V, ale rozhodně ne všechny. Může být nutné připočítat náklady na jiný zdroj napájení, nebo od koupě raději upustit. Téměř jistě pak budete muset řešit napájecí koncovku (zástrčku), což je ale již minimální problém. Výměna kabelu nebo redukce je desetikorunová záležitost.


  Adresa v Anglii

  Nákupy v Anglii jsou právě nyní opravdu v kurzu. Libra oslabuje, zatímco koruna posiluje. Velmi schopnou službou jsou Nákupy v Anglii. Umí to samé, jako Shipito. Tedy poskytnou vám anglickou adresu, kam si necháte doručit zboží. A to si následně necháte poslat domů.

  Užitečnou službou navíc může být i vyzvednutí zboží u prodejce (typicky osoby prodávající bazarové zboží na eBay někdy nabízí pouze lokální odběr – local pickup). Oproti Shipitu pak chybí služba asistovaného nákupu.

  Rozhraní služby Nákupy v Anglii je jednoduché, intuitivní a v češtině. 

  Zásilky do ČR doručuje Dolphi Transport / Toptrans za velmi příznivých podmínek, které si můžete ověřit v této kalkulačce. 16kilový balík vyjde asi na 26 liber (820 Kč). Když v pondělí zadáte odeslání do ČR, v pátek je většinou u vás.

  TIP: Pro nákupy v rámci EU neexistují žádné hraniční překážky. Pro nákup z USA, Číny a dalších zemí pamatujte na celní záležitosti. Zboží do 22 Eur projde bez potíží. Nad 22 Eur zaplatíte navíc DPH a nad 150 Eur i clo. Více viz samostatný článek o zásilkách ze zahraničí a clu.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu