Nákup v zahraničí: Virtuální adresa v USA, Anglii či jinde

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody,
  Dub 18, 2017
  3× Komentováno
  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  V zahraničí se vyplatí nakupovat zejména elektroniku, doplňky, součástky, domácí potřeby, hračky, oblečení a mnoho dalšího. Mezi oblíbená tržiště patří eBay, AliExpress, DealExtreme a GearBest. Některé moderní služby potom ignorují EU kvůli její přehnané přecitlivělosti a ochraně zákazníků a tak i tehdy se může hodit adresa v zahraničí na přeposlání zásilky. 

  Čínská tržiště doručují převážně celosvětově a zdarma (Čína dotuje poštovní služby). Doručení z Číny většinou trvá 2-6 týdnů, nejdéle kolem Vánoc, nejméně v létě.

  U eBay to již není s doručováním tak přímočaré, jako u čínských tržišť. Záleží na prodejci. Z USA, Německa, Rakouska, Británie prodejci do ČR doručují jen někdy. Zejména ne jednotlivci, u kterých ale lze narazit na zajímavé bazarové kousky. Obdobně na tom je Amazon (americký, anglický a částečně německý, i když u něj je nyní časté i doručování do ČR a zdarma). Především je ale například na eBay výhodné, nefixovat si vyhledávání je na celosvětové doručení, protože pro nás například Němci toto podporují málo a s Německou adresou lze vybírak z mnohem širší nabídky. 

  Občas také můžeme narazit na situaci, kdy sice prodejce do ČR zasílá, ale cena poštovného je přemrštěná. Ať už budeme řešit jedno, nebo druhé, oboje má společného jmenovatele: virtuální adresu v zahraničí, jinak řečeno službu přeposílání zásilek.

  TIP: Zahraniční prodejci často nabízejí poštovné ve své zemi zdarma (free shipping). Byť jsou ochotni poslat zásilku až k vám domů, většinou je výhodnější nechat si poslat zboží zdarma na virtuální adresu a až odtud domů.


  Shipito – adresa v USA a Rakousku

  Tato služba patří k jedněm z nejznámějších. Má české kořeny (nedávno ji český vlastník prodal). Přeposílací služba Shipito vám nabídne zahraniční adresu (v USA či v Rakousku), kam si zboží necháte poslat a oni vám je pak přepošlou domů. Získáte v podstatě virtuální poštovní schránku, o příchodu zásilky jste informováni, sami si zvolíte z několika druhů dopravy, jak vám mají balíček poslat. Dokážou na přání zásilku i rozbalit, lépe zabalit, nebo sdružit více přijatých zásilek do jedné (konsolidace).

  Na výběr je ze dvou „plánů“, přičemž dražší se vyplatí při častějších nákupech a touze po sdružování zásilek do jednoho balíku. Srovnání cen si můžete prohlédnout zde. Pokud nechcete nakupovat v zahraničí sami, můžete využít i služby asistovaného nákupu – Shipito vyřeší takřka vše za vás.

  Shipito má pro zásilky z USA velmi dobré ceny poštovného, viz kalkulátor. Pozor však na to, že ne každé zboží chtějí pře-posílat. Zapovězeny jsou třeba zbraně a jejich doplňky, letecky pak může být problém se zasíláním samostatných akumulátorů. Doba doručení je u levnějších způsobů dopravy mezi 1-2 týdny.

  TIP: Naučte se platit v zahraničí. Efektivně, bezpečně a levně.

  Zatímco v USA funguje Shipito velmi dobře, v Rakousku je to horší. Poštovné je odtud hodně drahé. Pro miniaturní a lehkou zásilku v ceně asi 10 Euro systém nabídne poštovné asi za 35 Euro. Až po dotazu na podporu, která je však příkladná, bylo nabídnuto adekvátní poštovné ve výši několika málo Euro. Sklad Shipita v Rakousku však není daleko od hranic a může být v ojedinělých případech k užitku jednak tuto virtuální adresu mít a případně si pro zboží zajet.

  Shipito celkově můžeme doporučit. Nikdy nezklamali, rozhraní je v češtině (víceméně), podpora na mailu či chatu je k dispozici a umí pomoci.
   

  TIP: Pozor na elektroniku z USA. Ta v některých případech může být stavěná na jiné napětí rozvodné sítě, než je obvyklé v Evropě a Asii. Mnoho výrobků podporuje oba standardy 110-230 V, ale rozhodně ne všechny. Může být nutné připočítat náklady na jiný zdroj napájení, nebo od koupě raději upustit. Téměř jistě pak budete muset řešit napájecí koncovku (zástrčku), což je ale již minimální problém. Výměna kabelu nebo redukce je desetikorunová záležitost.

   

  Adresa v Německu a Polsku

  Na poslání zásilky na Německou nebo Polskou adresu můžete využít služby zNěmecka


  Adresa v Anglii

  Aktualizace 2021: Británie už není v EU, takže sranda skončila. Škoda, dalo se tam nakupovat skvěle. Na dodávky z Anglie se nyní vztahují pravidla celního řízení.

  Mnohé přeposílací služby ukončily svou činnost a zbývají spíše jen ty dražší: TipTrans, AnglickýNákup, TeaHouse
   

  TIP: Pro nákupy v rámci EU neexistují žádné hraniční překážky. Pro nákup z USA, Číny a dalších zemí pamatujte na celní záležitosti. U zboží do 150 Eur zaplatíte navíc DPH (a to i z poštovného) a nad 150 Eur i clo. Více viz samostatný článek o zásilkách ze zahraničí a clu.

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  3 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.