Neděle , 05. 05. 2024

Klaudie

Záruky vypršely, Geniusky mohou povýšit až do nebe

27. 01. 2010

Jedna z nejplodnějších diskusí na našem fóru přinesla své ovoce. Záruka na reproduktorech vypršela a nastal čas na jejich úpravu. Je naprosto neskutečné, jak několik hodin práce a několik málo stokorun dokázalo vytvořit malý zázrak.

Díky radám zkušených došlo konkrétně na model 1250x. Ten se již neprodává, ale mohou jej právě mnozí mít ještě doma. Samy o sobě jsou to velmi dobré bedny k počítači. Mají nadprůměrné měniče, slušnou konstrukci. Zesilovač je ale z levných součástek. Přitom ani ty, které najdeme v high-end produktech za statisíce, nejsou drahé a najdou zde své místo. A to se zákonitě musí projevit na výsledku!

 

Hlavní deska před a po tuningu. Nahrazeny byly dva kondenzátory u napájení, 4 elektrolitycké kondenzátory za keramické, koncové zesilovače za kvalitnější LM 1875T, a nakonec do patice osazen operační zesilovač OPA 2604AP od Burr Brown

 

 

Jednoduchou výhybku pro výškový měnič tvoří pouhý kondenzátor. Ale i jeho snadná náhrada za kvalitnější v ceně 20 korun udělá divy. Vytlumení boxů je potom tou nejjednodušší částí (byť jde také o alchymii)

 

Podobný postup ale nemusí zůstat jen otázkou pro model 1250x, ale může být inspirací pro tuning dalších produktů. Pokud máte zkušenosti s jinými modely, podělte se s nimi ideálně v novém vlákně v našem diskusním fóru.

 

Více se případní zájemci dozví v samotné diskusi.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Nepřehlédněte

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek