Neděle , 05. 05. 2024

Klaudie

DVD stagnace u Philipsů: 3310, 3360 a 3380

11. 06. 2009

Zhruba začátkem roku 2004 přišel na trh první značkový DVD/DivX přehrávač Philips 737. Od krušných začátků tento typ přístrojů dospěl do použitelného stádia a Philips si dokázal udržet náskok a jeho přehrávače patřily vždy k těm lepším. Dokonce ještě loni se řadil Philips 5990 k jedné z nejlepších voleb. I letos přišla na trh nová řada. Ale už jde jen o pouhé důchodce…

 
V obchodech se objevují modely Philips 3310, 3360 a 3380. Na webu Philipsu ještě najdete starou dobrou 5990tku, ale v e-shopech už moc k sehnání není.
 
Všechny tři nové modely se vyznačují šířkou 36 centimetrů, z čehož by nejednoho fandu slušné elektroniky „trefil šlak“. Léta je tu standard, že konzervativní komponenty domácího kina by měly mít šířku 42 centimetrů. Ale úspora na kousku plechu je v dnešní době asi nutná…
 
 
 
 
Model 3310 nemá HDMI výstup, a při nízké ceně neobsahuje ani USB 2.0 vstup. Ještě se v nabídce objevuje levný model 3350, který nemá HDMI, ale má USB. Ale není jisté, zda nedochází k záměně modelů 3310 a 3350 a chybné uvedení parametrů.
 
 
 
 
Model 3360 již HDMI má, stojí okolo 1700 korun a umí přepočítat obraz na 1080p. Již na něm najdeme i USB 2.0 vstup.
 
 
 
 
Nejvyšší model 3380 stojí přes 2100 korun a zdá se hodně podobný prostřednímu modelu. Zásadní rozdíl najdeme zřejmě jen v lepším audio výstupu, jejž využijí ti, kteří mají rádi analogový přenos signálu do zesilovače a nechtějí utrácet velké sumy za hi-fi přístroje. Ostatně Philips v minulosti ukázal, že i za málo peněz to není tak strašné (highend-filové prominou).
 
Kromě designu nenajdeme na přístrojích oproti loňským modelům snad žádné změny, což je smutné, ale pochopitelné. Přece jenom DVD/DivX přehrávače ve své kategorii začnou nahrazovat Blu-ray přehrávače, jejichž cena klesá a schopnosti rostou (ovšem jako obvykle, hodně pozvolna). Stejně tak se prosazují nové HDD/síťové přehrávače. Teoreticky mohl Philips u nových přehrávačů zapracovat na firmwaru, ale upřímně o tom pochybuji. Výhodou předešlé řady bylo to, že vzniklo několik upravených firmwarů, které dolovaly z 5990tky opravdové maximum.
 
Na závěr ještě jedno upozornění – prodejci i výrobce nejsou jednotní v označování nových modelů, zejména u nejnižšího z řady. Někde jej najdete označený jako 3350, nikoli jako 3310. Problém je i to, že rozdílné jsou informace i na národních webech Philipsu (CZ versus UK). Je možné, že existují jak 3310, tak 3350 a liší se přítomností USB.
 
 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek