Úterý , 16. 04. 2024

Irena

Testujeme Sencor Element P430 – vydrží?

11. 08. 2014

11. 08. 2014

Finální recenzi čeká ještě pár dodělávek, takže se jí dočkáte až příští týden. Již nyní však nabízíme malou ochutnávku. Mobilní telefon Sencor Element P430 se honosí zejména odolností stupně IP67, co to vlastně znamená? Přežije přejetí autem?

Když už se tedy hned od začátku oháním čísly a kódy, považuji za užitečné vysvětlit si, co vlastně ono magické zaklínadlo IP 67 znamená. Wikipedie učí: „…udává odolnost elektrospotřebiče proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin. Vyjadřuje se v tzv. IP kódu (z anglického ingress protection) definovaném mezinárodním standardem IEC 60529…“

  • I – značí ochranu před nebezpečným dotykem a vniknutí cizích předmětů (zejména prachu), udává se na stupnici 1 až 6;
  • P – upřesňuje míru ochrany před vniknutím vody na stupnici 1 až 8.

Zdroj: Wikipedie

Z výše řečeného vyplývá, že nejvyšší možnou ochranou je IP 68, kterému není naše 67 tak vzdálená. Tedy z pohledu čísel, v reálu je to z hlediska odolnosti vůči vodě notný skok dále, což pochopíte z výše citovaných tabulek, ale rozhodně to není vůbec málo.

Odolnosti telefonu pomáhá vedle pogumování rámu a bytelných gumových ucpávek USB portu a audio konektoru také ikonické „čelní sklo“ Gorilla Glass. Problémem tak nejsou pády různého druhu na různé typy povrchů včetně betonu, kamenů, bláta i asfaltu, nevadí ponoření do vody či hození telefonu do písku na pláži. Více se dočtete v recenzi…

 
Sencor Element P430 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Zdroj: Wikipedie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek