Není HDMI jako HDMI

Tag: Návody

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

 

 

DVI-DVI (verze 1.0)

Tento druh spojení je již u audiovizuální techniky překonán. DVI definitivně vytlačilo HDMI, které z něj vychází a je s ním zpětně kompatibilní. Nicméně zvláště u starších LCD a plazmových TV se můžeme s tímto rozhraním setkat, jako s jedinou možností digitálního obrazového spojení. DVI oproti HDMI přenáší pouze obraz a řídící signály. Prakticky se nedělají stolní AV zařízení s DVI výstupem (výjimky se najdou vždy, třeba starý Sigmatek XM-600 nebo některá HTPC), takže spoj DVI-DVI připadá v úvahu především mezi počítačovou grafickou kartou a displejem. Nutno dodat, že moderní grafické karty mají v DVI výstupu implementovány také zvukové signály a přes přiloženou redukci lze získat plnohodnotný HDMI výstup.

Zde narážíme na dva standardy DVI. DVI-D je čistě digitální konektor s 24 piny. DVI-I má o pět pinů více. Ty zařizují zpětnou kompatibilitu s VGA analogovými obrazovými signály a přes redukci k němu tedy lze připojit klasický analogový monitor. Jedná se spíš o problematiku IT a v AV technice se s DVI-I prakticky nesetkáme. Stejně tak je logické, že kabely DVI-DVI nemají piny pro analogové signály osazeny a proto je připojíte k obojímu typu konektoru.

Již u standardu DVI se setkáváme s rozlišením na tzv. “Single link“ a “Dual link“. Single link přenáší data pomocí tří spojů, nebo chcete-li prostě tří drátů, plus zvlášť řídící signály. Přenos je 10bit v každém spoji. Do nich se kóduje 24bit RGB signál (tedy 3x8bit + 6bit řídící signály). Vezmeme-li v úvahu, že maximální pixel clock DVI rozhraní je 165MHz, můžeme jednoduše vypočíst maximální bitovou rychlost single link spojení (165 x 3 x 10bit). Dojdeme k 4950Mbs, což je důležitý fakt pro maximální rozlišení a obnovovací frekvenci rozhraní Single link. Pro představu pro přenos rozlišení 1080p při 60Hz (při uvedené 24bit hloubce) je třeba přenést cca 4500Mbs, takže pro něj Single link postačuje. Budeme-li však požadovat vyšší obnovovací frekvenci, třeba 75 nebo 85Hz, již bude třeba Dual Link.

Rozhraní Dual link není nic jiného, než další tři dodatečné přenosové vodiče navíc. Ostatní parametry zůstávají stejné, takže se můžeme vrhnout rovnou k výpočtu přenosové rychlosti. 165 x 6 x 10 je 9900Mbs, což už postačuje i pro vyšší obnovovací frekvenci. Konektorově se přitom Dual link se Single linkem nijak neliší a záleží jen na použitém hardware, zda ten, či onen přenos podporuje.

HDMI-DVI

Jak jsme si již řekli, rozhraní HDMI je zpětně kompatibilní s DVI (tedy samozřejmě jen pokud se jedná o obrazovou složku). Není tedy problém použít HDMI-DVI kabel nebo redukci. Bohužel neplatí stoprocentně, že by takový spoj vždy fungoval ve stejném rozsahu, jako čisté HDMI-HDMI. Příkladem může být přehrávač Ferguson D-780, který přes tuto redukci fungoval pouze v rozlišení 480p.

Redukční konektor DVI-HDMI

 

Další úskalí nám může přinést protokol HDCP, tedy digitální obdoba staré známé ochrany proti kopírování Macrovision. Pokud se rozhodneme propojit DVD přehrávač do DVI vstupu našeho LCD monitoru, často právě díky HDCP narazíme. Pokud monitor neumí HDCP dekódovat, nebo pokud ho přehrávač neumí vypnout (umí to některé hlavně neznačkové přístroje, kupříkladu Xoro HSD 8430), nepodaří se nám to rozchodit.

 

HDMI-HDMI (do verze 1.2)

Maximální pixel clock zůstává shodný s DVI, tedy 165MHz. Navíc se však do datového toku musí vejít i zvuková informace, případně některé nové řídící informace (ty využívají různé synchronizační technologie, jako CEC, VieraLink apod.). Aby bylo možno tyto další informace do omezeného pásma vměstnat, je třeba zvolit drobný trik. Zvukové a doplňkové informace se kódují do videosignálu ve chvílích, kdy není obnovován, respektive není obnovena neaktivní část obrazu, která se nezměnila. Data se ukládají ve vyrovnávací paměti, aby pak zvuk mohl být reprodukován kontinuálně, i když není kontinuálně přenášen.

Popis vývodů HDMI koektoru

 

Opět se setkáme s dělením na Single a Dual link a vše funguje analogicky s DVI. Rozdíl je v tom, že u HDMI má každé rozhraní jiný konektor a ty spolu nejsou kompatibilní. Nejvíce se používá konektor A se třemi datovými spoji. Konektor B s šesti spoji je delší a patří mu spíše budoucnost, zatím se příliš nevyužívá. Protože tedy ve většině případů je použit Single link, je maximální možné rozlišení 1080p při 60Hz.

 

HDMI-HDMI (verze 1.3)

Revize HDMI rozhraní 1.3 přináší hlavně rozšíření pásma pixel clock na 225MHz. Specifikace této verze přitom dovoluje pásmo rozšířit až na 450MHz, v praxi se toho ale zatím nevyužívá. Širší “hrdlo“ datového toku se využívá jak pro vyšší obnovovací frekvenci, tak pro větší hloubku barev. HDMI ve verzi 1.3 umí kódovat RGB signál v 30, 36 a 48bitové hloubce (režim nazývaný Deep Color). Používá k tomu nový barevný formát xvYCC. Díky němu se Deep Color režimy stále “vlezou“ do Single link přenosu až do rozlišení 1080p při 60Hz.

Inovace doznal i přenos zvukové informace. Nyní lze přenášet také zvuk ve formátech Dolby TrueHD a DTS-HD. Samozřejmě na zpětné kompatibilitě se všemi dosavadními formáty zvuku v HDMI rozhraní (Dolby Digital, DTS) se nic nemění.

 

HDMI-HDMI (verze 1.4)

HDMI 1.4 přináší především podporu 3D videa a Ethernetu, neboli síťového protokolu pro přenos dat. Rychlost dat může dosáhnout až 100 Mbps. Pokud byste tedy připojili televizi s HDMI 1.4 k Internetu, můžete přes další HDMI 1.4 kabel toto internetové připojení dále distribuovat (třeba do blu-ray přehrávače (teoreticky)). Specifikace standardu 1.4 dále definují rozdělení datového toku na dva stereo kanály při rozlišení až 1080p (1920x1080) pro použití v domácích 3D systémech (pro každé oko jiný obraz). Pro non-3D video lze přenést rozlišení až 4096x2160 při 24 Hz. 

Tato specifikace také přidává kanál pro zpětnou komunikaci. Ten má na starosti oboustranný datový přenos zvuku. Umožňuje například televizoru posílat audio stream do A/V receiveru přes HDMI kabel, čímž redukuje počet potřebných kabelů. Jeden kabel tak dokáže přenést zvuk jak do přístroje, tak z přístroje ven. 

 

HDMI kabely

Chtělo by se říci, že na rozdíl od analogových kabelů, na kvalitě HDMI kabelu až tak nezáleží. Je to pravda ale jen částečně. U krátkých kabelů a použitém HDMI (1.2) do 1080i je to skutečně prakticky jedno. Pixel clock je pouhých 74,25MHz a tomu vyhoví všechny HDMI kabely libovolné ceny bez výjimky (pokud není kabel vadný, což se stává u velmi levných kabelů až nepříjemně často). Na přenos na rozdíl od analogu navíc nemá prakticky žádný vliv ani efektní pozlacení konektorů. Pro rozlišení 1080p je však Pixel clock už 148,5MHz a je potřeba použít odpovídající kabel, schopný přenosu s tímto taktem. Bohužel v označování kabelů HDMI je celkem zmatek a zdaleka ne každý výrobce má svoje kabely nějak rozumně označeny, aby bylo možno vybrat ten správný.

Pořádek do označování kabelů se snaží vnést až nový standard 1.3. Jedná se o obdobu kategorií UTP kabelů, konkrétně “Category 1“ do frekvence 75MHz a kvalitnější “Category 2“ pro pásmo do 340MHz. První kategorie kabelů vyhoví pro přenos signálu do 1080i s barevnou hloubkou 8 bit (na kanál, což vzhledem ke třem vodičům odpovídá 24bitové hloubce). Na cokoliv lepšího by se již měly používat kabely kategorie 2.

Nakonec ještě pár slov k maximální délce kabelu. Pokud výrobce garantuje u kabelu kupříkladu 75MHz, platí to pro kabel jakékoliv dodávané délky. Jako maximum pro HDMI rozhraní se všeobecně pokládá 10m. Vyskytují se i drahé 15m kabely, ale výrobci zde balancují již za hranou standardu a nelze garantovat stoprocentní funkčnost takového spoje. Jediná možnost, jak udělat přes toto rozhraní spoj delší, je použít HDMI HUB nebo opakovač.

Jak je vidno, použitý HDMI kabel je vcelku zásadní záležitostí. Ani ne tak z pohledu kvality obrazu, ale vůbec funkčnosti takového propojení. Často se setkáváme s problémy, zvláště u rozlišní 1080p, kterému ledaskterý kabel nestačí. Pak bývá obvykle mylně chyba přikládána zdroji nebo příjemci signálu. Přitom stačí zkontrolovat správný kabel, případně ho vyměnit a bývá po problémech…

 

Průměrné hodnocení: 4.5 (104 hlasování)

Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

Komentáře

Tom (bez ověření)
11 leden, 2017 - 18:15

Dobrý den, mám dotaz. Pořídil jsem novou tel samsung 4k uhd a televizi mám přes O2. Obraz mám ale kostickovany a nejhorší jsou sport.kanaly.. Poradíte?

Míra (bez ověření)
21 prosinec, 2016 - 16:58

Potřeboval bych pomoc, mám připojený ntb před hdmi do televize a po odpojení mám na ntb všechny ikony a písmo velké a nejde to změnit zpět.Děkuji :)

Kozousch_ (bez ověření)
22 prosinec, 2016 - 13:10

TV má pravděpodobně nižší rozlišení než LCD notebooku a používáte režim duplikování obrazu - tedy na TV i a LCD notebooku se zobrazuje to samé. V tomto případě se nastavuje shodné nižší rozlišení pro TV i LCD monitor.

Windows by po odpojení TV sice měly nastavit rozlišení LCD monitoru zpět na původní hodnotu, ale to se občas nepovede. Většinou zabere restart Windows (samozřejmě při odpojené TV). A při nejhorším lze rozlišení nastavit ručně v Ovládacích panelech.

Pro příště je lepší při připojení TV nastavit zobrazení tak, aby byl obraz jen na TV (typicky je to v položce "Více monitorů" volba "Zobrazit plochu pouze na monitoru 2"). Toto si Windows většinou pamatují dobře a po odpojení TV nebývá s obrazem na LCD notebooku problém.

anonym (bez ověření)
4 prosinec, 2016 - 23:46

Dobrý den,potřeboval bych poradit. Propojil jsem tv s pc pomoci redukčního kabelu HDMI-DISPLAY PORT a nefunguje mi zvuk.Nevíte někdo jak by se to dalo vyřešit,aby mi šel zvuk přes tv? Předem dík za radu

Kozousch_ (bez ověření)
5 prosinec, 2016 - 13:29

I) První podmínka je, aby byl ve Windows nainstalován ovladač pro HDMI Audio. Ten se ve většině případů instaluje automaticky s ovladačem pro grafickou kartu.

Od Windows 7 výš většinou fungují i výchozí ovladače. Zařízení pak má obecný název - např. "Zvukové zařízení High Definition Audio".

Typicky jsou ve správci zařízení v sekci "Řadiče zvuku, videa a her" dvě zařízení - zde v příkladu:

1) HDMI zvuková karta je "Intel High Definition Audio HDMI"

2) Standardní integrovaná zvuková karta je "Realtek High Definition Audio"

http://www.imgup.cz/images/2016/12/05/Spravce_zarizeni.jpg

Spravce_zarizeni.jpg

II) Druhá podmínka je, aby po připojení televize byla detekována i její zvuková část - tedy aby ve správci zvuku byla zobrazena jako zařízení pro přehrávání.

III) Třetí podmínka je, aby toto zařízení bylo nastaveno jako výchozí pro přehrávání.

Zde v příkladu je to zařízení s názvem 27MP75:

http://www.imgup.cz/images/2016/12/05/HDMI_Audio.jpg

HDMI_Audio.jpg

Lumir (bez ověření)
4 září, 2016 - 05:44

Dobry den, prosim o radu. Zakoupil jsem MXQ smart TV box S805. Když jej připojím přes HDMI na televizi SHARP AQUOS LC-40LE810E přestane tato reagovat na svoje dálkové ovládání a to i v rezimu Standby. Když TV box vypnu ze zasuvky) vše je OK. Po brouzdání na netu jsem zjistil, že je třeba nastavit položku HDMI auto-detection na OFF a HDMI output mode na 1080P - 50Hz. Když jsem toto poprvé provedl, televize se chovala normálně, šlo vše přepínat, po zapnutí TV boxu se TV automaticky přepla na HDMI vstup atd. Po provedení resetu MXQ TV boxu (potřeboval jsem nastavení do defaultu) a nastavení výše uvedených položek mi už to zase nefunguje. Vyzkoušeno několikrát. Prostě pokud zapnu do TV boxu napájení, televize již nejde ovládat. Jako by HDMI z boxu stále něco obsazovalo televizi.
Prosím o radu, už jsem z toho na prášky :-( Jiný HDMI kabel nemám, tak jsem zatím nezkoušel.

Kozousch_ (bez ověření)
5 září, 2016 - 13:01

Tipuji, že problém bude v nekompatibilitě HDMI-CEC u televizoru a TV Boxu (HDMI-CEC je funkce pro přenos ovládacích povelů přes HDMI). Zkuste tuto funkci zakázat v televizoru i v TV boxu (nebo alespoň u jednoho z těchto zařízení). Různí výrobci nazývají HDMI-CEC různě - u LG je to SimpLink, u Panasoniku Viera Link, u Samsungu Anynet+, u Sony Bravia Sync ...

Anonym (bez ověření)
13 červenec, 2016 - 18:29

Mám poškozené vstupy hdm na tv panasonik , je to opravitelné a asi kolik stoji oprava

pepazdepa (bez ověření)
14 červenec, 2016 - 11:17

Pokud je to jen mechanické poškození, tak nový HDMI socket stojí asi 50 korun. Kolik si kdo a kde vezme za přepájení je věc další. Pivo, nebo klidně tisícovku, či dvě.

Pokud tam ale došlo k přepětí a poškodila se elektronika obvodu, může to být tak drahé, že se to nevyplatí opravovat.

Vojta (bez ověření)
16 květen, 2016 - 16:25

Dobrý den, potřebuji radu.
Mám notebook s výstupem HDMI 1.4 nebo USB - C s funkci Thunderbolt a potřebuji připojit monitor s rozlišením až 2560x1440 který má ovšem jako vstupy pouze 2x DVI dual link nebo Display port. Prosím o radu jak dosáhnout max rozlišení monitoru. Díky moc za každou radu.

Anonym (bez ověření)
24 duben, 2016 - 16:19

Dobry den, mam dotaz, ackoliv si nejsem jisty, jestli uplne souvisi s tematem.
Poridil jsem si UHD TV a mam k ni pripojeny pc s HD grafickou kartou beznym HD kabelem. Problem je divny obraz, trhany obraz, celkova kvalita horsi oprodi full HD TV, kterou jsem pouzival doposud. Prohrabal jsem se nastavenim snad uz uplne vseho a nejsem schopny donutit PC, aby plynule prehraval videa, o streamovanych ani nemluvim...
Myslite, ze to muze souviset s kabelem?

dekuji za vasi odpoved.

Michal K.

Tobiáš (bez ověření)
22 březen, 2016 - 20:22

Dobrý den,
v předchozích komentářích jste zmínili, že nejde připojit VGA monitor/projektor na HDMI výstup. K čemu tedy slouží HDMI -> VGA redukce, jako například https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000002XCG&Search=hdmi+vga&... ?
Předem děkuji za odpověď.

Kozousch_ (bez ověření)
24 březen, 2016 - 13:54

V tom odkazu není redukce (dva konektory v krabičce navzájem propojené dráty), ale převodník (zařízení obsahující elektroniku).

Anonym (bez ověření)
12 březen, 2016 - 14:32

Zdravim,

chcem Vas poprosit o odpoved.
Napojil som svoj externy televizny monitor na notebook HDMI kablom a ked zapojim 3,5 mm jack z reproduktorov ci uz do notebooku alebo do externeho monitora - zvuk v reprakoch nejde iba stale z monitora. Viete mi prosim Vas povedat ako to nastavim alebo kde je problem??

Za odpovede dakujem pekne

Kozousch_ (bez ověření)
12 březen, 2016 - 18:26

To je zcela typická situace. Pokud se k PC/notebooku připojí monitor (nebo TV, projektor atd.) přes HDMI, tak je ve většině případů monitor nastaven jako výchozí zařízení pro přehrávání zvuku. Změnit se to dá v Ovládacích panelech v položce Zvuk.

V tomto příkladu je první položka monitor připojený přes HDMI, druhá položka jsou reproduktory připojené přes Jack a třetí položka je digitální výstup zvuku ze zvukové karty (SPDIF):

http://imgup.cz/images/2016/03/12/ZVUK.jpg

Původně byl zvolen jako výchozí monitor (první položka). Pokud se jako výchozí zvolí druhá položka - Reproduktory - tak zvuk půjde do reproduktorů a ne do monitoru. U aktuálně zvoleného (druhého) zařízení je zelená "fajfka".

Nejjistější je první zařízení (monitor) zakázat - kliknout na něj pravým tlačítkem myši a zvolit zakázat. Nejprve je ale vhodné zaškrtnout položky "Zobrazit vypnutá zařízení" a "Zobrazit odpojená zařízení", aby bylo snadnější zakázané zařízení v případě potřeby znovu povolit. V příkladu je zakázáno třetí zařízení - SPDIF. Monitor zakázán není - ale zakázat ho lze.

Poznámka: Je pravděpodobné, že názvy zařízení (a asi i jejich pořadí) bude na vašem počítači jiné. Princip je ale snad z toho příkladu srozumitelný.

pariccz (bez ověření)
9 únor, 2016 - 18:17

dobrí den mam problém dám redukci do hadmi abi se z nej stal dvi-i a na nej dám redukci z dvi-i na vga a na to kabel ale monitor pořát nesvítí prosím o radu dekuji

Kozousch_ (bez ověření)
10 únor, 2016 - 12:18

Pokud to chápu správně, tak chcete propojit HDMI výstup nějakého zařízení (PC, DVD apod.) s VGA vstupem monitoru. Pokud ano, tak toto nelze. Na HDMI konektoru není analogový signál přítomen. Ten je přítomen pouze na DVI-A a DVI-I. Čili z HDMI získáte pomocí redukce maximálně DVI-D.

https://cs.wikipedia.org/wiki/High-Definition_Multimedia_Interface

https://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Honza (bez ověření)
29 leden, 2016 - 22:33

Dobrý den,
prosil bych o radu s následujícím.

Používám receiver Onkyo TX-NR515 , televize plasma Panasonic VT50. K receivru mám ještě připojený media player a DVD recorder. Receiver je spojený s TV jedním HDMI kabelem, a aktvivně používám ARC - tedy i pokud se dívám na TV, zvuk jde přes receiver.
Taky mám nastavené RIHD, když dám TV do standby, vypne se i receiver, kdy zapnu TV, zapne se receiver, a i ovladač TV mění hlasitost na receivru. Vše funguje ok.

Teď jsem si pořídil O2TV - set-top box EKT DID 7006 - a mám zásadní problém. Pokud ho zapojím do jakéhokoli HDMI vstupu - ať v receivru nebo v TV - po asi 3 sekundách přestane fungovat přenos zvuku i RHID z TV do receivru. Děje se to i když je ten set-top box ve standby.
Výsledek je, že po přepnutí na set-top box (který funguje jinak ok včetně zvuku) a zpět na TV tuner, nemám řádný zvuk ani z TV ani z receiveru. Taky nefunguje synchronizace RIHD.
Musím o2tv box úplně vypnout, pak vypnout/zapnout TVa receiver - a vše jede jako původně. Ale pak stačí o2tv box zapnout, a jsem tam kde jsem byl

Prostě jako kdyby ten by vysílal nějaký signál který ruší ten signál přes ARC z TV a receiver ho pak nedetekuje - a to ať set-top box připojím kamkoli.

Zkoušel jsem 3 různé HDMI kabely, je to stejné. Firmware upgrade na receiveru taky nepomohl.

Netušíte čím by to mohlo být ? Zkoušel jsem volat 02TV technickou podporu, tam se zeptali jestli to funguje když vůbec nepoužívám receiver - což funguje - takže to není jejich problém ..

Nezkoušel jsem ještě použít jiný kabel o kterém vím že taky podporuje ARC (u těch co jsem zkoušel si jistý nejsem).
Ale jinak fakt nevím. Mohl bych zkusit reklamovat ten set-top, ale pochybuju, že to pomůže.

Ocením jakoukoli radu a nasměrování kam se podívat. Jinak mi to to o2tv vyhovuje.

Díky,
Honza

Pavel (bez ověření)
8 červen, 2016 - 20:46

Dobrý den, mám stejný problém s Yamaha RX-V775. Když odpojím O2TV, ARC funguje. Ale při zapojeném O2TV přes Yamaha RX-V775 u Samsung UE55JU7002TXXH mi zvuk přes AV Yamaha nefunguje.

Pavel (bez ověření)
20 srpen, 2016 - 18:26

Nevím jestli to může souviset s vaším problémem, ale když jsem si pořídil novou TV (značky JVC), nejprve jsem ji testoval na UPC modemu přes HDMI port. Když jsem potom doma připojil O2TV modem, obraz byl OK, ale nešel zvuk. Ostatní vstupy byly OK. Už jsem si myslel, že je vadný port, ale potom jsem v nastavení TV v menu "Nastavení zdroje" našel, že příslušný HDMI port je nastaven na "Rozšířené" a ostatní porty jsou nastaveny na "Řádný". Používal jsem HDMI 1.4 kabel, který měl zahrnovat podporu pro 4k. Pokud je v zařízeních nastavena automatická konfigurace, tak se pak nastaví port podle toho, jaké zařízení se připojí poprvé a nastavení se uloží. HDMI porty umožňují přenášet informace několika různými způsoby, které nejsou ve všech detailech shodné, kompatibilní.

Kozousch_ (bez ověření)
8 červen, 2016 - 21:00

Nebylo by řešením posílat zvuk z TV do Receiveru optikou místo pomocí ARC? Jasně že to není elegantní ani moderní - ale pokud by to fungovalo ...

Ivoš (bez ověření)
3 leden, 2016 - 12:36

Dobrý den,
monitor HP EliteDisplay LED LCD E242 má vstupy DP, HDMI a VGA (žádný DVI-D).
Kabely DP->DVI-D jsem dokázal najít pouze takové, kdy DP musí být na straně PC, tak jsem zvolil propojení monitor a PC přes kabel HDMI<->DVI-D.
(HDMI u monitoru, DVI-D u PC).
Vše funguje v rozlišení 1600x1200 do té doby, než se při nečinnosti systému vypne monitor do režimu standby, ale zpátky už nenaskočí.
Po restartu PC běží zase všechno OK.
Protože si s tím nevím rady, musel jsem dočasně monitor napojit kabele VGA<->VGA.
Mohl byste prosím poradit?
Díky a zdravím
Ivoš

Lacham (bez ověření)
5 prosinec, 2016 - 22:53

Dobry den, nasel jste prosim nejake reseni - mam stejny problem.
Diky
Zak

Ivoš (bez ověření)
5 prosinec, 2016 - 23:27

Bohužel zatím jsem řešení nenašel, monitor mám stále připojený přes VGA. Ivoš

Anonym (bez ověření)
24 prosinec, 2015 - 10:34

Dobrý den,prosil bych o radu.mám problém s propojením pc a tv.Pc má výstup vga (starej pelech :-) ) A tv má hdmi.Zkoušel sem všelijaké redukce ale tv píše připojte zařízéní.
Pc je asus k 50ab
tv je ue48h6470ss
děkuji

Domin (bez ověření)
22 prosinec, 2015 - 13:08

Dobrý den koupil jsem si TV Sony bravia a při zapnutí YouTube a načtení videa mi obraz vypadne a zapne se o5 obraz od Tv

Honza (bez ověření)
20 prosinec, 2015 - 00:24

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat koupil sem UHD smart TV LG..TV má HDMI vstup 1.4 docetl jsem se že na plnou kvalitu obrazu UHD musí mít vstup HDMI 2.0 dá se pořídit redukce?

Josef (bez ověření)
14 prosinec, 2015 - 23:57

Dobrý den, chtěl bych de zeptat, jaký kabel HDMI si mám pořídit aby měl kvalitnější/nejkvalitnější obraz při hraní her. Mám Smart HDTV Samsung a chci to propojit s Playstation 3 nebo 4. Děkuji za odpověď.

16 prosinec, 2015 - 11:22

Například http://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/premiumcord-kphdme005/specifikace/#section

případně jakýkoli jiný, dle délky, ale volil bych verzi HDMI standard 1.4. Připlácet za značku nemá smysl. Obecně HDMI kabel za stovku nebo za tisíc neposkytne zásadního rozdílu, kromě finančního.

W. (bez ověření)
3 prosinec, 2015 - 21:24

Dobrej... Ve zkratce prosim o radu...
Mam vga setbox napojen pres scart do tv. Vse jde, ale po chvilce cca 1min prestane zvuk hrat.
V cem by mohl byt problem?
Predem dik za rady.

Anonym (bez ověření)
9 prosinec, 2015 - 22:20

Vadný kondenzátor

Vítek (bez ověření)
27 listopad, 2015 - 18:34

Dobrý den,
mám problém s propojením PC s TV.
Jde o problém se zvukem, deska PC http://www.czc.cz/msi-k9a2-neo-f-amd-770/54479/produkt, Windows 7, TV http://www.philips.cz/c-p/42PFH6309_88/6000-series-led-televizor-full-hd.... PC k TV mám připojeno kabelem DVI-I => HDMI, ale nevím jak na zvuk, zkoušel jsem kabelem 3.5mm JACK => JACK, PC výstup audio, TV Audio IN(DVI).
Nemáte někdo nějakou radu prosím?

Kozousch_ (bez ověření)
28 listopad, 2015 - 13:19

Pokud jsem se díval správně, tak ta základní deska nemá integrovanou grafickou kartu, takže její model je pro daný problém nepodstatný.

Podstatný je model vaší grafické karty. Některé grafické karty zvuk na DVI výstupu podporují, ale bývá vyžadován speciální kabel DVI-HDMI nebo nějaká atypická DVI-HDMI redukce. A některé grafické karty nepodporují zvuk na DVI výstupu vůbec. Toto by mělo být specifikováno na webu výrobce grafické karty.

Asi by mělo jít po DVI-HDMI kabelu posílat do TV jen obraz a zvuk posílat analogově ze zvukové karty po kabelu JACK-JACK. V tomto případě ale musíte TV nastavit tak, aby zvuk nebrala z HDMI vstupu, ale z analogového vstupu označeného AUDIO IN/DVI. V manuálu je to popsané na straně 13 v kapitole 3.12, ale není tam zmínka o tom, zda je nutné nějaké další nastavení. Já bych předpokládal, že TV standardně očekává zvuk na HDMI vstupu a pokud by měla přijímat zvuk analogově, tak je to nutné nastavit ručně v konfiguraci příslušného vstupu - tedy např. u vstupu HDMI1 nastavit zvuk na vstupu AUDIO IN/DVI. Ale třeba má TV automatickou detekci zvuku a pokud není zvuk na HDMI vstupu, tak se přepne a příjem analogového zvuku. Toto musíte vyzkoušet sám.

Vítek (bez ověření)
30 listopad, 2015 - 06:16

Dobrý den,
grafická karta zvuk samozřejmě nepodporuje, proto jsem dával odkaz na základní desku, zapojil jsem přesně podle kapitoly 3.12, tedy za použití audio kabelu JACK-JACK z výstupu zvukové karty na vstup AUDIO-IN(DVI), ale zvuk nikde. Nikde v nastavení jsem žádnou volbu pro výběr příjmu zvuku nenašel... Ještě dnes zapátrám v nastavení, ale opravdu si nevím rady... Každopádně díky za odpověď

Kozousch_ (bez ověření)
4 prosinec, 2015 - 13:55

Zkoušel jste všechny HDMI vstupy na TV? Co jsem googlil, tak na některých televizorech funguje analogový audio vstup jen v kombinaci s HDMI1, na jiných jen s HDMI2 atd.

S tím zvukem z DVI to opravdu samozřejmé není. Spousta grafických karet zvuk z DVI posílat umí - jen se musí použít redukce DVI-HDMI k tomu určená. S běžnou redukcí DVI-HDMI nebo s běžným DVI-HDMI kabelem to fungovat nemůže.

Navíc některé karty nemají vlastní zvukový chip. U nich se musí propojit speciálním kablíkem S/PDIF výstup na základní desce a S/PDIF vstup na grafické kartě:

http://img15.imageshack.us/img15/5853/spdifvga.jpg

Pak se zvuková karta integrovaná na základní desce přepne na S/PDIF výstup a ten jde cestou: integrovaná zvuková karta -> základní deska -> S/PDIF kablík mezi základní deskou a grafikou -> grafická karta -> DVI-HDMI redukce -> HDMI-HDMI kabel -> TV.

Pokud všechny pokusy selžou, tak jako nejjednodušší řešení bych viděl zakoupení grafické karty s HDMI výstupem. Pokud nepotřebujete výkonnou grafickou kartu, tak nějakou bazarovou seženete za pár stokorun. Úplně postačí AMD Radeon HD5450 - ten se podává za 300 až 500 Kč ...

Vítek (bez ověření)
4 prosinec, 2015 - 14:25

Grafickou kartu mám http://www.czc.cz/gigabyte-geforce-9800gt-gv-n98tzl-512h-512mb-pci-e/572...

33maca (bez ověření)
30 září, 2015 - 11:09

Dobry den
jak do minipocitace dat zvuk kdyz nemam v monitoru hdmi?mam to připojeny prez DVI a zvuk nejde.

Zdeněk (bez ověření)
18 říjen, 2015 - 15:57

Ahoj, mám též mini PC http://www.czc.cz/hannspree-micro-pc-cerna/172558/produkt
ale nedaří se mi to propojit na monitor který má pouze DVI vstup. Redukce, které jsem zatím koupil nefungovali. Vždy mi monitor nenajel. Prosím o typ na redukci. Moc děkuji, Zdeněk

30 září, 2015 - 15:31

DVI zvuk nepřenáší, pouze obraz. Musíte z počítače vést zvuk separátně, ze zvukové karty, typicky kabelem jack 3,5 mm -> 2 cinch do televize.

33maca (bez ověření)
30 září, 2015 - 18:14

ten mini pocitac jack nema jen monitor

Anonym (bez ověření)
30 září, 2015 - 18:19

Co to je přesně za model?

33maca (bez ověření)
30 září, 2015 - 19:11

https://www.alza.cz/axago-ada-15-mini-hq-d1470922.htm
s tim to už pujde nebo?

1 říjen, 2015 - 15:47

Mohlo by to fungovat.

33maca (bez ověření)
30 září, 2015 - 18:24

INTEL COMPUTEL STICK-Ultra-Slim

Jirka (bez ověření)
6 duben, 2015 - 20:43

prosím o radu, mám propojen Reciver-Denon s TV-Samsung a vše funguje obstojně včetně ACR. Propojeno je HDMI kabelem. Ale při zapnutém reciveru a přepnutí na např. TV program Očko, Sport 5 - vše na Multiplexu 3 dojde ke ztrátě signálu. Když je reciver vypnutí vše funguje - toto potvrzuje i kvalita signálu v diagnostice. Kde může být problém? |Děkuji za rady jak odstranit.
J.

Mira93 (bez ověření)
24 únor, 2015 - 19:22

Dobrý den. Mám problém, když připojim PS3 přes HDMI kabel do TV. Píše mi to bez signálu a když PS3 zapnu, tak nepodporovaný režim. Neví někdo co s tím? Díky za info

Anonym (bez ověření)
24 únor, 2015 - 09:22

Mam TV s konektorem HDMI-ARC (Philips) a chtel bych z nej vytahnout jen ten zpetny audio kanal na externi repro abych mohl hlasitost regulovat TV ovladacem (digital-audio cinch ma pevnou uroven). Lze k tomu pouzit bezny adapter HDMI-VGA s oddelenym audio-vystupem (VGA konektor by nebyl pripojen), treba tento?:
http://www.mader.cz/manhattan-hdmi-male-to-vga-female-converter-with-audio
Diky za info...

StandiQ (bez ověření)
14 leden, 2015 - 18:04

Monitor zůstane po startu Windows bez signálu z kabelu HDMI. Musím na moditoru přepnout vstup na druhý port HDMI s kabelem DVI -> HDMI, s kterým nemám žádné problémy. Pak se teprve mohu vrátit k prvnímu portu, který teď naskočí pěkně a funguje opět až do dalšího restartu PC. Rád bych kabel k portu DVI zrušil a používal jen kabel HDMI, který přenáší i audio. Integrovaná grafika s kabelem DP -> MiniDP také pracuje správně (leč nepřijatelně pomalu).
Graf. karta: GTX 560 Ti (2xDVI + MiniHDMI)
Monitor: Dell 2415 (2xHDMI + DP + MiniDP, výstup na sluchátka)
Kabel: Defender Professional MiniHDMI - HDMI 1,8 m, APEI Flat HDMI - DVI
Windows 8.1 s rozlišením 1920x1200 / 59 Hz

Kozousch_ (bez ověření)
15 leden, 2015 - 19:10

Z toho, jak to popisujete, to vypadá, že máte zapojené oba kabely HDMI-HDMI a DVI-HDMI) současně. Pokud je to tak, tak by to mohlo být tím, že grafická karta nepozná, že jde o jeden monitor (nemá jak), ale domnívá se, že máte dva stejné monitory. Jako primární si vybere ten připojený na její DVI výstup.

Můžete zkusit toto:

1) V menu monitoru vypnout autodetekci vstupního signálu (zrušit "fajfku" u položky Input Source - Auto Select) a "natvrdo" vybrat HDMI vstup

2) zapojit jen HDMI-HDMI kabel

3) Případně zkusit nainstalovat aktuální ovladače ke grafické kartě - udělat čistou instalaci - tedy před instalací aktuálních ovladačů odinstalovat ty stávající

Anonym (bez ověření)
14 prosinec, 2014 - 15:40

Dobrý den.
Vlastním televizi 42LG5000 s HDMI 1,3 a 3D Domácí kino LG BH6230C,s HDMI 1,4.
Jaký typ HDMI kabelu mám pořídit k jejich vzájemnému propojení...
Děkuji za případnou odpověď.

Anonym (bez ověření)
6 listopad, 2014 - 14:10

Nedá mi nereagovat na "efektní pozlacení konektorů". Zlacení konektorů je běžné po dlouhá desetiletí. Důvodů je poměrně hodně, ať jde o výbornou vodivost, dlouhodobou netečnost apod. Pokud začne povrch kontaktu měnit své elektrické vlastnosti, má to vliv na přenos, některé frekvence mohou být omezeny apod. Rozhodně se nelze spolehnout na to, že digitální technika přenosu s opravou informace přečká veškeré nástrahy, které se do cesty signálu postaví.

Stapaka (bez ověření)
15 říjen, 2014 - 15:33

Dobrý den,
mám také velmi specifický problém. Opatřil jsem si náhledový monitor pro vícefunkční využití při pracích s videem (7 Inch Professional HD pole Monitor s 3G-SDI vstup). Vstupní signál 3G / HD / SD-SDI, HDMI, komponentní, kompozitní.
Na všech vstupech dostávám signál a zobrazuje se mi zdrojové video. I na HDMI. Tam ale např. z fotoaparátu Canon 60D. Nikoli ovšem z kamery GoPro3 black. Ale po připojení camery GoPro 3 na televizi pomocí HDMI se signál zobrazí.
Nevím kde je problém, že z jednoho zařízení se na náhledovém monitoru signál objeví a z druhého nikoli? Ovšem na televizi se zobrazí od obou?

Monitor a televize velký konektor HDMI, Canon 60D midiHDMI a GoPro3 miniHDMI (nikoli mikro HDMI). Dá se tento problém nějak řešit?

Mnohokrát děkuji za posouzení.
Přeji hezký den.

Anonym (bez ověření)
12 říjen, 2014 - 18:50

Dobrý den
Mám televizi SONY BRAVIA KDL-50W656A a RECIEVER YAMAHA RX-V461.Přes HDMI se mi nedaří přístroje spojit a tak jsem dnes koupil jednocinchový koaxiál RCA M 75 OHMŮ ,ale stále si nevím rady jak spustit televizní zvuk přes reciever.Prosím o radu.
S pozdravem

Anonym (bez ověření)
8 leden, 2015 - 10:01

pro propojeni tv a a/v recievru pomoci jednoho kabelu hdmi je nutne aby to oba pristroje podporovaly (ARC - audio return channel) - jeden z portu na TV a vystupni na A/V,pak je nutno vse nastavit v menu obou pristroju.Take mi chvili trvalo nez jsem to rozchodil (pri prvotnim propojeni tv a A/V kabelem hdmi mi hral zvuk ze zdroje - take pripojeneho pres hdmi - do A/V do beden,obraz do tv,po zapnuti funkce arc v tv mi krome televize (tuneru)do A/V zvuk nepoustelo nic a v televizi jsem musel nastavit v menu zvuku,ze pouzivam externi audiosystem,jinak se to snazilo zvuk prehravat z tv repro) TV SONY BRAVIA KDL-42W705B RECIEVER ONKYO TX636

Petra (bez ověření)
2 srpen, 2014 - 12:22

Dobrý den, mám trochu potíž a hledám pomoc. Potřeuji připojit externí monitor(syncmaster710T) k ntb (probook 4340s)pomoci vga kabelu. Po připojení ale externí monitor špatně zobrazuje barvy (aktuálně je vše žluté), kabelem to ale nebude, už mám druhý a problém je stejný. Nemáte někdo, prosím, nějaký tip, kde by mohl být probléma ideálně také jek ho vyřešit? Předem díky za reakci!

KAREL (bez ověření)
16 červenec, 2014 - 09:36

Dobrý den,
řeším problém mám jeden zdroj signálu 1920x1080i s výstupem HDMI a 2 monitory zdroj signálu je FULL HD. Koupil jsem HDMI rozdvojku, ale šel vždy jen jeden monitor nebo žádný a ani obchodník mi nebyl schopen poradit
kde a jaký rozbočovač koupit? 1 vstup 2 výstupy
Děkuji.

peppicek (bez ověření)
22 duben, 2014 - 17:17

Hezký den,

při řešení mého problému jsem narazil na tento pěkný článek a chtěl bych se zeptat, zdali by jste mi neporadili. Vlastním DVD přehrávač, který nemá výstup pro repro 6x cinch (5.1). Bohužel repro bedny mají vstup pouze 6x cinch. Je moje chyba, že jsem si to pořádně neprohlédl před koupí. Je možné tyto zařízení nějak prpojit pomocí HDMI a chinc.

Díky moc

Kozousch_ (bez ověření)
23 duben, 2014 - 16:53

Dá se to řešit jedině nějakým dekodérem tohoto typu:

http://www.alza.cz/creative-decoder-ddts-100-d44860.htm

http://www.12v.cz/cena/Playvision-HD51-DTS-Digital-Audio-dekoder-DTS-AC-...

Na eBayi se dá podobný dekodér koupit za pár Dolarů/Euro:

http://www.ebay.com/bhp/audio-gear-digital-sound-decoder

Pokud by ten přímý odkaz nefungoval, tak stačí dát na eBayi do vyhledávání frázi:
5.1 AC3/DTS Decoder

Předpokládám, že ten přehrávač má i optický a/nebo koaxiální digitální výstup zvuku. I když ono by s ohledem na kompenzaci Input Lagu televizoru stejně bylo lepší ten dekodér připojit k optickému nebo koaxiálnímu digitálnímu výstupu zvuku na televizoru - tedy:

Z DVD to TV digitálně po HDMI

Z TV do dekodéru digitálně po optice nebo koaxiálu

Z dekodéru do beden analogově pomocí šesti kabelů CINCH-CINCH

peppicek (bez ověření)
23 duben, 2014 - 17:07

Díky moc a večer objednávám dekodér, ať dorazí co nejdříve :)

Vladislav (bez ověření)
15 březen, 2014 - 17:03

Dobrý den.
Měl jsem starý stb připojený přes scart k TV a fungovalo to pohodlně tak, že když se pustila TV, hrála TV, když se pak (nebo i předem) zapnul stb tak na TV hrál automaticky stb. Po výměně za HD stb a připojení přes HDMI musím neustále TV přepínat v AV výstupu jestli má hrát jen ona nebo jestli satelit. Chtěl bych se zeptat, jestli by toto vyřešil jiný HDMI kabel, použil jsem ten co byl ve výbavě set top boxu, takže asi nějaký obyčejný.
Děkuji za radu.
Vladislav

Kozousch_ (bez ověření)
15 březen, 2014 - 17:32

Na SCARTu je tzv. spínací napětí, které to přepnutí na příslušný vstup zajišťuje. HDMI spínací napětí nemá. Možná by to šlo v menu TV nastavit přes nějakou funkci typu Viera Link nebo podle detekce přítomnosti signálu na HDMI vstupu. To ale záleží na možnostech nastavení konkrétní TV. Zkuste se podívat do manuálu TV. Jít to ale nemusí.

Druhá možnost je použít nějaký univerzální dálkový ovladač s funkcí maker. Pak lze naprogramovat sekvenci povelů, kdy se stiskem jednoho tlačítka vyšlou povely pro zapnutí satelitu i přepnutí TV na příslušný HDMI vstup.

Lango (bez ověření)
5 únor, 2014 - 07:54

Koupil jsem HDMI za 90 kč (původně 200 kč), 2 metry, je to verze 1.4, pozlacený, třívrstvé stínování. Nemám s tímto propojením zkušetosti, ale to co vidím na obrazovce se mi nelíbí. Zajímavé je, že když zapnu hru nebo se dívám na videa na Youtube, tak to vypadá celkem dobře, ale když se vrátím na plochu nebo z5 do prohlížeče, tak je text neostrý, řekl bych až zdvojený a je to nepříjemné na oči. Musím stáhnou ostrost na monitoru na nulu, aby se na to dalo aspoň trochu dívat. To samé, když si zapnu film. Je to rozmazané, připadá mi, že ti herci šilhají. Okraje postav jsou ostré, ale obličeje a pozadí scény je rozmazané a ''pohybující se''. Dočetl jsem se zde, že na tak krátké vzdálenosti je celkem jedno jestli je to kabel za 500 kč nebo 100 kč. Tak se chci zeptat jestli mi neumíte poradit co s tím. Nepřipadá mi normální, že musím stáhnout ostrost na nulu, abych mohl sledovat monitor. Díky za odpověď.

jjilek (bez ověření)
9 leden, 2014 - 21:41

Tak jsem to přečetl, potřebuji ale cca 15m od PC k LED TV. Kde koupit vhodný HDMI HUB nebo opakovač?

Anonym (bez ověření)
3 leden, 2014 - 22:19

prosim o radu jak rozumě propojit tv plazma sat recivr dom kino sony dav sa-30 a repro genius

Miky (bez ověření)
2 leden, 2014 - 15:58

Dobrý den,
potřebuji připojit digi projektor Benq MW621ST k notebooku HP pro projekci videa. Oba mají HDMI konektory. Vzdálenost cca 7m.
Jaký typ HDMI kabelu mám koupit?

Bruno (bez ověření)
2 leden, 2014 - 15:29

Zdravím,

můžete mi prosím poradit? Mám kabel HDMI 5m 1.4 a chci propojit PC (Windows 7 Ultimate) s TV (Panasonic Viera). Po propojení jednotlivých HDMI vstupů se na TV nezobrazí vůbec nic. Kde může být problém? Děkuji.

Martin (bez ověření)
2 leden, 2014 - 12:23

Dobrý den.
Rád bych se zde zeptal zda existuje nějaké řešení k vytáhnutí audia z HDMI.
Děkuji za odpověď

Anonym (bez ověření)
25 červen, 2014 - 08:26

Např toto:
http://www.gefen.eu/GTV-HDMI-2-HDMIAUD,i5.htm

2 leden, 2014 - 14:38

To musíte trochu specifikovat, co máte na mysli. Audio v HDMI totiž je. Takže kam a proč jej vytahovat?

smejo (bez ověření)
1 leden, 2014 - 18:17

mam hdmi 1.4 ked chcem hrat hru cez tv ma to opozdene ucinky zvuk je pohode ale obraz je opozdeny asi o pol sekundky.ako to mam vyriesit???

Radek (bez ověření)
30 prosinec, 2013 - 19:50

Dobrý den,
mám dotaz: potřeboval bych propojit komponentní výstup z DVD do HDMI vstupu v AV receivru, je to řešitelné? stačí mi obraz, zvuk mám propojený digit. optický audio výstup.

30 prosinec, 2013 - 20:00

To bohužel nepůjde. Váš receiver nemá vstupy pro analogové video?

Radek (bez ověření)
1 leden, 2014 - 19:35

Dobrý den,
ještě jsem našel jeden odkaz:
http://www.konigelectronic.com/en_us/audio-video/cables-connectors/1095282
Dík za pomoc

Radek (bez ověření)
1 leden, 2014 - 18:16

Dobrý den,
chtěl jsem se zbavit jednoho sedmi metrového kabelu mezi receiverem a TV.
Mám TV zavěšenou otočně od stropu.
Hledal jsem mezitím na internetu a toto by nebylo řešení?
HDMI 3RCA RGB Audio Video Komponentní AV kabel ? moc se mi to nezdá:
http://www.miniinthebox.com/cz/hdmi-3rca-rgb-audio-video-komponentni-av-...
nebo
http://sema-for.cz/shop/product.php?id_product=684
Díky za pomoc

1 leden, 2014 - 19:38

Domnívám se, že pouhý kabel je nesmysl. Aktivní převodník JE asi jediná možnost.

Radek (bez ověření)
2 leden, 2014 - 09:29

Dobrý den,
děkuji za informaci.

Anonym Peter (bez ověření)
29 prosinec, 2013 - 23:21

Zdravím, potrebujem radu , mám SAT Dreambox 8000, kde nieje HDMI , ale DVI výstup.
Mám nainštalovaný plugin HDMI-CEC , ale aj tam mi nefunguje to , že ked zapnem SAT , tak zapne aj TV.
Je to verziou káblu , alebo to DVI jednoducho nepodporuje ..., dá sa to nejako vyriešiť?
Ď.

30 prosinec, 2013 - 20:02

Ona to taky nemusí podporovat televize. Máte to s ní vyzkoušeno?

Anonym (bez ověření)
10 srpen, 2013 - 16:09

Dobrý den,
mám problém se signálem TV tuneru do USB. V notebooku vše funguje, ale po připojení obrazu na externí monitor přes HDMI (1.3) se signál úplně ztratí. Může být problém ve verzi HDMI kabelu? Vyřeší problém výměna kabelu za verzi 1.4?

Anonym (bez ověření)
20 červenec, 2013 - 17:00

Zdravím,,, Tohle je na mě moc řečí okolo....
Hledám tabulkový přehled dělení HDMI kabelů..
Tenhle HDMI je tahle třída a umí to a to,
Tenhle druhej je tahleta jiná třída a umí to a to...
atd...

Takhle jsem mimo a nevím co mám koupit...
Koupil jsem kabel HDMI (nějaký levný za kilo) a propojil jsem PC s TV... a v tv jde jen obraz.. Zvuk nikde... Jak to ?

odpověd napiste sem pls...
Veliké Ď...

Anonym (bez ověření)
20 červenec, 2013 - 20:56

Na to by ti zadna tabulka stejne nepomohla. Problem je v nastaveni PC, ne ve verzi kabelu.

Roman (bez ověření)
11 červen, 2013 - 17:08

Dobrý den, mam propojenou led TV LG s pc pomoci HDMI kabelu. V PC lze nastavit zvuk jen na PC nebo na vystupu LG. Lze ale zapnout nejak aby sel zvuk i na PC i na LED TV zaroven ze vsech reproduktoru?Dekuji za odpoved

Anonym (bez ověření)
16 červen, 2013 - 20:59

15m HDMI kabelu je fakt dost. Ja mam 10m HDMI kabel do TV Samsung a to zpozdeni je zanedbatelne, kdyz pustim zvuk na TV i PC soucasne, slysim to jako ozvenu, kdyz si pustim film na TV z PC se zvukem, tak to zpozdeni vubec nevnimam, neni to znat. Pres ten 15m kabel to bude asi horsi. Mozna koupit jiny, kvalitnejsi kabel. Ten muj 10m stal 350Kc. Obraz na TV i na monitoru u PC se robrazuje stejne, zadne zpozdeni nevidim. A kupovat dalsi opticky kabel kvuli zvuku... je to asi taky reseni, ale dalsi vydaje na kabel. To prepinani zvuku mezi PC a TV jsem delal prvni den taky, protoze jsem to mel z graficke karty pripojene na TV a monitor pomoci rozdvojky HDMI, ale funguju jen do te doby nez se jedno zarizeni vypne, pak se vypne i to druhe a pri restartu se obraz nepusti ani do jednoho zarizeni. Takze jsem to vyresil HDMI kabelem mezi kartou a TV a redukci DVI-D > HDMI z karty do monitoru. Moje graficka karta ma totiz jen jeden HDMI a jeden DVI vystup. Zde neni potreba zvuk, DVI je jen obraz. Pak uz karta vidi pripojene obe zarizeni a lze prepinat zvuk. Nastavil jsem ten stereo smesovac podle navodu a zpozdeni zvuku, jak jsem psal, je zanedbatelne, na filmu to neni vubec znat. Zkus ten lepsi nebo mensi delku HDMI kabelu.

Kozousch_ (bez ověření)
17 červen, 2013 - 06:52

Rychlost šíření elektrického proudu tekoucího vodičem v podstatě odpovídá rychlosti světla. Co jste měl z fyziky na základní škole? Vážně si myslíte, že sluchem rozeznáte zpoždění na 15-ti metrovém kabelu oproti 10-ti metrovému nebo třeba dvoumetrovému?

Možná si to pletete s rychlostí pohybu samotných volných elektronů ve vodiči, která je jenom několik mm/s. Jenže díky elektrickému poli se elektrony (roz)pohybují ve vodiči všechny najednou po cele délce.

Vodič je i bez proudu (bez elektrického pole) plný elektronů podobně jako je vodovodní potrubí se zavřeným vodovodním kohoutkem plné vody. Když otočíte kohoutkem, tak vám taky začne voda téct hned a nečekáte, až k vám doteče ta voda, co je právě ve vodojemu, ne?

Podobně u kabelu nečekáte, až se elektron, co je právě v PC, doloudá po kabelu až do TV. V okamžiku uzavření elektrického obvodu (vytvoření elektrického pole) se všechny elektrony v celém obvodu a tedy i v kabelu začnou pohybovat (téměř) současně. Zpoždění mezi začátkem a koncem kabelu odpovídá zpoždění světelného paprsku.

Jestli chcete zjistit rozdíl ve zpoždění mezi 10-ti a 15-ti metrovým kabelem v sekundách, tak si spočtěte rozdíl mezi 10/300000000 a 15/300000000 nebo přesněji 10/299792458 a 15/299792458.

Takže znovu - zpoždění zvuku z TV oproti PC dělá Input Lag TV (zpoždění obrazu a zvuku, ke kterému dochází při pracování v elektronice televizoru). Pokud máte jinou TV než kolega s menším Input Lagem, máte i menší zpoždění než on. Těch jeho 5 metrů kabelu navíc nehraje roli.

Láďa (bez ověření)
17 červen, 2013 - 12:23

No, ... zeptám se tedy jako neznalec, ale proč tedy v rozhlase v obci jde zvuk z ampliónu o sto metrů dál o nějakou tu desetinku sekundy později?

Kozousch_ (bez ověření)
18 červen, 2013 - 08:40

Rychlost šíření zvuku ve vzduchu je cca 340 metrů za sekundu (závisí na teplotě vzduchu), rychlost šíření "zvuku ve drátech" je cca 300 tisíc kilometrů za sekundu.

Zvuk vycházející z ampliónu, který je od vás 100 metrů, k vám dorazí za cca 0,3 sekundy. Zvuk z ampliónu, pod kterým stojíte, k vám dorazí mnohem dřív - "skoro" okamžitě.

Kdyby to zpoždění dělaly dráty, tak byste jako první slyšel amplión, který je sice od vás dál, ale je blíž k rozhlasové ústředně. Jako zpožděný byste slyšel ten, pod kterým stojíte, a který má k ústředně delší dráty.

Zpoždění v řádu desetin sekundy sluchem poznáte snadno. Zpoždění "ve drátech" v řádu nanosekund (0,000000001 s) nepoznáte ani omylem.

Ale rychlost šíření zvuku ve vzduchu, a proč třeba při bouřce nejprve vidíte blesk a pak teprve slyšíte hrom, se vyučuje už na základní škole. Ti, co dávali ve škole pozor, dokonce dokážou z časového posunu mezi bleskem a hromem přibližně určit, jak daleko je od nich bouřka :-)

Láďa (bez ověření)
7 srpen, 2013 - 12:59

Jistě, stydím se.

Anonym (bez ověření)
15 červen, 2013 - 10:56

Zdravim, taky jsem resil stejny problem a zde jsem nasel navod jak poslat zvuk na obe zarizeni soucasne. Bohuzel je to pres smesovac a druhe zarizeni se jen "posloucha" takze je zvuk o nejake milisekundy zpozdeny, ale vubec to neni znat. :) Zde je navod: http://uloz.to/x9Gk9qJ/nastaveni-zvuku-hdmi-a-soucasne-pc-doc

Roman (bez ověření)
15 červen, 2013 - 22:42

tak to funguje nicmene to je z pc rychlejsi nez v TV pze to vedu pres 15m HDMI kabel a bohuzel to je dost poznat, ale diky za postup..

Kozousch_ (bez ověření)
16 červen, 2013 - 12:18

To není délkou HDMI kabelu, ale Input Lagem televizoru. U většiny televizorů zpracování obrazu pár milisekund trvá, takže se obraz na obrazovce zpožďuje za signálem na HDMI kabelu. K tomu se samozřejmě záměrně stejně zpožďuje i zvuk televizoru, aby zvuk nepředbíhal obraz.

Teoreticky by to šlo vyřešit minimálně čtyřmi způsoby:

1) "Nějak" (nevím jak - pokud je to softwarově vůbec možné) zpozdit zvuk v PC v té části záznam tak, aby to zpoždění bylo stejné, jako v TV.

2) Pokud má zvuková karta digitální optický nebo koaxiální VSTUP (ne výstup) zvuku a TV má optický nebo koaxiální VÝSTUP zvuku, tak by se dal už správně zpožděný digitální zvuk posílat z TV do PC po optice nebo koaxiálu. Jenže většina zvukovek digitální vstup nemá a na 15 metrů by asi chodila jenom optika, ale koaxiál už asi ne.

3) Vyřešit to klasicky - koupit AV Receiver a zapojit to pomocí dvou HDMI kabelů:
PC ---> AV Receiver ---> TV

4) Nepoužívat zvuk z PC a TV současně :-)))

Roman (bez ověření)
17 červen, 2013 - 11:16

oka, diky za odpoved :)

Zdenda (bez ověření)
2 květen, 2013 - 11:07

Zdravím,

prosím o radu, chtěl bych poslouchat lepší zvuk, než ten co jde z TV.

Když připojím TV k AV reveiveru HDMI kabelem tak je ticho po pěšině.

Je možné, že tři konektory HDMI na telce, jsou jen vstupní?

Oni nepočítají, že by někdo chtěl poslouchat lepší zvuk než ten nic moc?

Děkuji za radu.

Zdeněk

Kozousch_ (bez ověření)
2 květen, 2013 - 15:06

Přes HDMI jsou 2 možnosti:
1) TV i AV Receiver musí podporovat HDMI 1.4 ARC - tedy zpětný kanál audia z televize
nebo
2) TV musí mít kromě HDMI vstupů i HDMI výstup, který se propojí s HDMI vstupem AV Receiveru

Většina televizorů má i optický a/nebo koaxiální výstup digitálního zvuku a většina AV Receiverů má optické i koaxiální vstupy digitálního zvuku. Pro přenos sterea i 5.1 jsou optika, koaxiál i HDMI kvalitativně srovnatelné, takže není problém použít jakékoli z dostupných digitálních propojení. Limity jsou až u vyšších datových toků a/nebo 7.1, které optika a koaxiál nezvládají - ty se ale v TV vysílání nevyskytují.

Petra (bez ověření)
17 březen, 2013 - 09:46

Dobrý den,
mám propojeno TV a SAT kabelem HDMI, obraz a zvuk super, ale nefungujeme teletex na TV. Může to být způsobeno kabelem? V případě, že je propojím kabelem SCART, pak teletex funguje bez potíží.
Děkuji

Martin (bez ověření)
14 leden, 2013 - 09:42

Dobrý den,mám Sony AV receiver s výstupem HDMI 1.3a.Nyní bych do něj rád připojil bluray Sony 3D a kabelem HDMI 1.4 přes něj převedl 3D signál do 3D Sony TV.Tedy dotaz zní půjde to nebo musím do televize jít přímo z bluray a do zmíněného AV receivru vést pouze zvuk např.optickým kabelem.
Toto řešení mám v současné době,ale tád bych ubral dva kabely kdyby to šlo.Děkuji za odpověď.

14 leden, 2013 - 09:49

Spíše to nepůjde. Ony nestačí ani prosté HDMI 1.4 na receiveru, receiver musí také počítat s 3D, respektive alespoň s 3D pass through. Údajně by mělo být možné přenést na HDMI 1.3 méně náročné 3D režimy, jako je side-by-side. Ty se ale musí nastavit ručně na přehrávači i TV.

Anonym (bez ověření)
19 září, 2012 - 10:57

Potřebuji poradit mám TV LG s výstupem HDMI a sat. přístroj Humax (digi TV)s výstupem scart. Je možné toto něčím spojit nebo je nutné měnit sat. přístrok. Dik

Kozousch_ (bez ověření)
19 září, 2012 - 11:33

Z hlediska kvality obrazu by bylo nejlepší vyměnit satelitní přijímač za nějaký s HDMI výstupem. Převod z digitálu do analogu a pak zpět z analogu do digitálu dost výrazně degraduje kvalitu obrazu.

Ale překvapuje mě, že vaše televize nemá žádný analogový vstup obrazu a zvuku. To, že není SCART konektor přímo na TV je běžné, ale v příslušenství TV bývá přiložena redukce (nebo se musí dokoupit) z nějakého atypického mini konektoru na SCART a/nebo YUV (3 x CINCH). To byste měl zjistit v manuálu k TV

Anonym (bez ověření)
26 listopad, 2012 - 07:18

Humax zatím bohužel HDMI výstup nemá..

Romix (bez ověření)
23 červenec, 2012 - 19:46

Mam 3 HDMI kabely. Vsechny jsou v TV zavedeny podelne ale problem: kabel se po case trosku prohyba a diky tomu mi vypadava u TV obraz i zvuk. Da se to nejak resit? kabely jsou ruznych znacek.

24 červenec, 2012 - 09:41

dá se koupit HDMI kabel s konektorem do tvaru L, má jej třeba Alza...

Honza (bez ověření)
17 červenec, 2012 - 07:09

Dobrý den,
koupil jsem si stíněný HDMI kabel na propojení notebooku a druhého monitoru a obraz není stabilní. Obraz na připojeném monitoru co chvilku zmizí. Když poté zapnu přehrávání hudby (druhý monitor má repro a s jiným HDMI kabelem hraje bez problému) tak jako by se připojení HDMI kabelu přerušilo a na monitoru vyskočí hláška NOT SUPPORT! Zajímalo by mě kde může být problém, protože je to už druhý kabel který mi tak nefunguje. Děkuji

Vitásek (bez ověření)
6 květen, 2012 - 22:19

Prosím o radu. mám TV LCD PANASONIC, který má jen vstupy HDMI, takže nahrávat z TV je celkem nemožné.Dělá se kabel, který by měl HDMI do TV a zdruhé strany připojení na flešku?

7 květen, 2012 - 06:51

Nelze. Musíte si pořídit např. DVB-T settopbox s možností záznamu, nebo jiný přijímač s funkcí rekordéru.

Mato (bez ověření)
14 prosinec, 2011 - 00:13

Dobry den.

Chcel by som radu, aky konkretny HDMI kabel je potrebne pouzit na prepojenie 3D Full HD Projektora a Bluray prehravace kdyz potrebna dlzka je cca :10m.

Dakujem.

Martin (bez ověření)
14 listopad, 2011 - 18:10

DOBRY DEN,MAM PASIVNI 3D LG+XBOX360,MAM ZVOLIT HDMI 1.4? ABY BYL OBRAZ CO NEJKVALITNEJSI?DIKY ZA ODPOVED.

15 listopad, 2011 - 10:28

HDMI 1.4 je sázkou na jistotu.

Husty (bez ověření)
8 září, 2011 - 13:54

Dobrý den, chci se zeptat, jaký kabel stačí na propojení notebooku s HDMI do ext LCD monitoru s HDMI? Nyní používám klasický analog D-Sub (modrý), ale na 24" monitoru je znát rozostření. Notebook DVI nemá, ale disponuje HDMI konektorem. Ext LCD používám hlavně na filmy z notebooku (přehrávám hodně ripy z BluRay disků od 8-17gb na soubor). Délka kabelu stačí do 2m. Pokud není třeba, nechci to tohoto kabelu moc investovat, raději se poradím..

díky moc za odpovědi

Martin (bez ověření)
28 červen, 2011 - 00:25

Zdravim vas vsetkych, mam taku nasledovnu otazku.
Ked mam tv 3d led tv samsung 1.4 hdmi a externy hdd
S prehravacom 1.3 hdmi, a chcem pustit 3d film z toho
Hdd tak staci mat hdmi kabel 1.4, alebo musi mat aj ten
Hdd 1.4. Alebo ako sa to da riesit. Ked ma niekto s tym
skusenosti, tak by som mu bol velmi vdacny, keby sa
s nimi podelil. Dakujem velmi pekne.

28 červen, 2011 - 07:53

Na přehrání moderního 3D potřebujete jak 3D přehrávač, tak HDMI 1.4. HDMI 1.4 je pouze nutná podmínka, samo o sobě nezajistí nic.

Váš přehrávač zřejmě 3D nezvládne (alespoň ne to z blu-ray zdrojů).

Venea (bez ověření)
24 únor, 2011 - 18:54

Zdravim. Prosim o radu. Po propojeni vyse zminenych komponent se mi zhorsila kvalita obrazu. Kde bzch mel hledat zavadu ? Pokud by l Xtreamer pripojen pres HDMI rovnou do TV, byl obraz o poznani ostrejsi. Nyni je jde HDMI z Extreameru do Reiceiveru a z nej pak do TV. Vse pres HDMI, reiceiver by udajne mel umet lepe.

Kozousch (bez ověření)
24 únor, 2011 - 22:47

Pravděpodobně máte v AV Receiveru nastavené nějaké zpracování obrazu, které obraz degraduje - upscaling nebo nějakou jinou funkci pro zpracování obrazu. Druhá možná příčina je, že při tomto zapojení něco nesplňuje požadavky HDCP ochrany a pak dochází k převodu z FullHD na nižší rozlišení a zpět, což opět degraduje kvalitu obrazu. Řešení, která mě napadají, jsou:
1) Nastavíte AV Receiver tak, aby obraz nijak nezpracovával (aby pracoval v pass-through módu)
2) Pokud nezabere bod 1), pak můžete propojit XtreamerPRO a TV pomocí HDMI a zvuk poslat z TV do AV Receiveru digitálně pomocí optiky nebo koaxiálu - zde je ale podmínkou to, aby TV uměla přeposílat vícekanálový zvuk z HDMI vstupu na digitální výstup zvuku
3) Poslední možnost, která mě napadá, je propojit XtreamerPRO a TV pomocí HDMI a zvuk poslat z Xtreameru do AV Receiveru digitálně pomocí optiky nebo koaxiálu

Vit (bez ověření)
21 leden, 2010 - 20:17

Dobrý den, chci propojit PC s LCD TV. Na PC mam DVI vystup a na TV HDMI vstup, stahnul jsem si PowerStrip, který má zajistit, ze zvuk protlacim skrz DVI, mam grafickou kartu nVIDIA GeForce 7300 GT. A mam problem s delkou kabelu, budu potrebovat asi 14m. Prosim, nevite jestli ten zvuk teda pujde pes DVI? A kde sehnat dostatecne dlouhy kabel co nejlevneji? Nebo bude levnejsi si kabel sam sestavit? A pokud sestavit, prosim, poslete na e-mail nejake schema?

Anonym (bez ověření)
15 leden, 2010 - 09:28

Chcem sa opýtať. Chcem kúpiť dreambox 800 hd, ten má konektor DVI. A tu je moja otázka. Stačí mi kúpiť kábel napr. Monster Cable Ultra 800( 400, 600, 1000) HDMI to DVI HDTV Video 8FT, alebo radšej redukciu Monster Male DVI to Female HDMI Cable Adapter a k tomu kvalitný kábel, napr. Monster M1000 HD-8 Ultimate High-Speed HDTV HDMI Cable. Dakujem

Zdenda (bez ověření)
17 prosinec, 2009 - 18:42

Zdravim,chci se zeptat na rozlišení obrazu z PC na LCD(FULL), propojil jsem PC z DVI přes redukci kabelem HDMI-HDMI (2m) do LCD (vystup HDMI) tak mi naskočilo rozlišení 1920x1080 při max.60HZ obnov.frekvenci POTUD vše OK. až na to ,že mi nejde zvuk ,přestože to má graf.karta umět,horší že je všechno malinký(nosím brýle),když to zvětším 150 či 200 procent obraz se deformuje(natahuje), Rada od známého-špatná redukce malá propustnost. Nevím .Poraďte prosim. analogově dobrý velký obraz(plocha PC)nedeformovan,ale znatelně horší kvalita. DĚKUJI

Anonym (bez ověření)
13 červen, 2013 - 23:10

Dobrý den ja bych skusil jine rozliseni grafiky a mozna by to mohlo pomoci mel jsem podobny problem a tohle pomohlo.

Kuruc Pavel (bez ověření)
14 prosinec, 2009 - 16:38

Dobrý den. Mám lcd televizor který má versi HDMI 1,3 a muj hd satelit humax icord má versy HDMI 1,2 tak jakou verzy kabelu si mám zakoupit já si myslím ,že spíše tu novější verzy 1,3 ale chci poradit od vás Díky

14 prosinec, 2009 - 19:45
Je to jedno...

Maty (bez ověření)
2 leden, 2011 - 13:49

Je nádherné jak se ti slovo ,,verze,, podařilo během jedné věty napsat třikrát jinak :)) :P

Anonym (bez ověření)
13 září, 2011 - 16:17

a ještě pokaždé blbě. verze = růže tj. verzi jako růži. versi už se nepoužívá

Anonym (bez ověření)
19 říjen, 2009 - 15:14

Dobry den,mam dotaz: mam plazmovou televizi Samsung PS42A41 a chtel bych na ni pripojit dvd Sony DVP-NS78H HDMI kabelem o delce 5 metru: bude stacit tento: http://www.azobchod.cz/cgi-bin/model.pl?ok=tn&fw=250&kk=zzzzzz&st=cu&km=...
nebo mam investovat vice penez do kvalitnejsiho?
Dekuji za odpoved

Anonym (bez ověření)
30 září, 2009 - 08:06

Mám v úmyslu koupit několik zařízení SAT přijímač, TV přijímač, DVDrecorder. a notebook nejraději bych je propojil spolu přez HDMI. Ale každé zařízení má jen jeden konektor HDMI takže jen kabely to propojit dohromady peostě nejde. Existuje nějaký (HUB, SWITCH) nebo podobné zařízení které by tohle všechno mohlo propojit dohromady?

30 září, 2009 - 09:16
HDMI přepínače existují. Případně AV receiver bude ta lepší volba.

Anonym (bez ověření)
2 prosinec, 2009 - 14:52

ale existuje, např.:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000OP6&Search=hdm...

zubaki (bez ověření)
7 únor, 2009 - 19:10

Potreboval bych pripojit LCD monitor s HDMI k pc na vzdalenost kolem 5ti metru. Tak aby mi fungovalo rozliseni 1920 na 1200. Zkousel jsem kabel http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62204 a vic nez 1280 na 800 nezvladal. S obycejnym 1,5m kabelem, co byl v baleni s monitorem fungovalo 1920 na 1200 v pohode.
Mate nekdo zkusenosti s nakym HDMI kabelem na vzdalenosti kolem 5 metru?

zbynda (bez ověření)
20 květen, 2009 - 11:21

Kabely Atlona - nově s doživotní zárukou! viz www.atlona.cz nebo www.avhifi.cz

Anonym (bez ověření)
26 říjen, 2008 - 22:36

mám TOSHIBA DVD SD-370 a k němu připojený kabel HDMI, 1,5m dlouhý.
Toshiba upscaluje jen do 1080i.
Brzy ji vyměním(vzhledem k problémům s pálenými a i orig.disky,o uživatelském komfortu nemluvě...) za PIONEER DV-410,který upscaluje do 1080P.
Bude mi prosím stačit stávající, dosud bezproblémový(i když levný) kabel?
Nebo se mám pouštět do nákupu předražených kabelů v různých známých elektroprodejnách..?
Díky za reakci.
Paulus

JP (bez ověření)
27 říjen, 2008 - 09:29

Měl by stačit ten stávající. Teprve pokud by nastaly potíže, koupil bych lepší kabel.

Janec (bez ověření)
16 červen, 2008 - 12:30

Nedávno jsem si koupil DVD Ferguson 780. Pro propojení s mají plazmovou tel. jsem použil Scart kabe, ale kvalita obrazu děs a hrůza. Samozřejmě si chci koupit HDMI kabel, ale zajímalo by mě jestli je opravdu jedno jakou značku. Na různých i-obchodem jsem našel kabely NO-Name za 230 kč,- a pod. Dělku potřebuji asi 1m případně 1,5m. Má smysl kupovat tento No name kabel, nebo zainvestoval třeba do kabelu Panasonic případně Sony. Děkuji za odpověď.

16 červen, 2008 - 12:36

Stačí neznačkový, bohatě!

Janec (bez ověření)
18 červen, 2008 - 22:08

Dík za odpověd. Vyzkouším uvidím.

dax (bez ověření)
11 duben, 2008 - 18:42

chcem si kupit projektor epson 680 hd ready hdmi kabel potrebujem asi 4m date nejake tipy nech to poriadne slape?a chcem si kupit aj new dvd prehravac ten budem pouzivat len na projektor asi panasonic....dakujem za radu

mikymauz (bez ověření)
25 únor, 2008 - 10:49

milně jako oblíbeně nebo mylně jako omylem :)

26 únor, 2008 - 09:16

Njn, ach ta vyjmenovaná slova...:) Díky

Tygr (bez ověření)
21 únor, 2008 - 21:14

videl jsem i DVI-HDMI kabel delky 20m je neco takoveho jeste pouzitelneho? me by ta delka jakso vyhovovala...do 15m se asi nevlezu... jde mi o spojeni PC-LCD TV

22 únor, 2008 - 08:49

Osobně jsem dost skeptický. Je možné, že s některými zařízeními ten kabel funguje. Každý HDMI nebo DVI výstup má určitou kvalitu vysílání signálu, stejně jako vstup má určitou kvalitu korekce chyb příchozích paketů. Pokud budou na obou stranách v tomto ohledu "výkonná zařízení", je možné, že to fungovat bude. Raději bych ale pro nákup takového kabelu využil internet, vyzkoušel, a v případě, že to nebude šlapat, do 14 dnů bych jm to (k jejich ohromné radosti:)) vrátil...
Jistější je řešení přes HDMI repeater, třeba něco takovéhoto (podezřelé je mi jen, že to nemá vlastní napájení:)
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=863

Mamlas (bez ověření)
22 únor, 2008 - 11:03

V popisu vývodů HDMI konektoru ale máte uvedeno +5V. To nelze použít k napájení?

22 únor, 2008 - 12:43

Ano, přesně tak, to je jediná možnost jak to může fungovat.

Jonny (bez ověření)
27 září, 2008 - 11:13

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s přenosem zvuku přes kabel z počítače (dvi) a lcd televizoru (hdmi)??? předem díky za odpověď

Biker.77 (bez ověření)
19 říjen, 2008 - 15:30

S tím přenosem z DVI na HDMI je to špatný. Zvuk přes DVI nelze " protlačit " . Leda že by jsi měl Graf. kartu ATI HD2xxx HD3xxx HD4xxx kde je to technicky možné přes přiloženou redukci z DVI na HDMI ( umí to pouze ta přiložená redukce dodávaná s graf. kartami) plus k tomu jsou ještě samozřejmě ovladače :-) a pak akorát v PC v nastavení zvuku přepneš, aby primární zvuk šel právě přes graf. kartu. Sám si chci pořídít LCD TV a propoijt s mým PC, a tak všude čtu, co se dá sehnat za info, aby to potom šlo a nebyly s tím problémy. Ikdyž jak to znám, vždy se něco vyskytne, to nebyl svět techniky a počítačů, že? :-)

Anonym (bez ověření)
30 leden, 2009 - 20:24

Nevíte prosím kde tu redukci originál od ATI sehnat bez graf.karty? Redukce se mi rozbila a nemůžu sehnat náhradní.
Nemáte někdo redukci navíc, kterou nevyužijete? Odkoupím!
Děkuji

Fred (bez ověření)
4 únor, 2009 - 21:12

Kup si normalni kabel HDMI-DVI a pojede tito... Dnes uz to nejsou jen VGA od ATI ale i Nvidie.

Anonym (bez ověření)
14 únor, 2009 - 14:53

Ahoj, píšeš tu, že HDMI 1.2 má různé konektory. Chtěl bych koupit ntb, který má HDMI 1.2 výstup, konektor na obrázku vypadá stejně, jako ten na tv s 1.3-jaký kabel bych tedy měl použít?

Franta (bez ověření)
24 květen, 2012 - 09:07

Prosim va s mam jeden takovy dotaz>Existuje nejaky rozdil v casove odezve? HDMI vs VGA

© 2007-2016 všechna práva vyhrazena | tiráž & kontakty | inzerce TOPlist | RSS | ISSN 1802-9000