Pátek , 26. 04. 2024

Oto

HD mediální stanice Emgeton Guru TViX

08. 08. 2007

Výrobce převážně osobních audio zařízení Emgeton si pro nás chystá na sezónu velice zajímavý přístroj trochu z jiného ranku. Model Guru 4 TViX bude plnokrevnou domácí multimediální centrálou s neobyčejnými možnostmi včetně příjmu digitální TV a její nahrávání na HDD, sdílení dat po síti nebo podpora HD kodeků včetně H.264! Citace z tištěné prezentace Emgeton: „Toto revoluční unikátní multimediální centrum, s lehce vyměnitelným HDD, Vám otevře brány do nové kompresní technologie současnosti v nejvyšší kvalitě HDTV s možností příjmu DVB-T a jeho digitálním záznamem. Nejmodernější procesor EM8623 podporuje multimediální soubory typu H.264 (DVB-T –MPEG-4), WMV9, WMV HD a mnoho dalších. Nadstandardem je 100% podpora českého jazyka včetně českých titulků.

Obrázek je ilustrativní, tento kousek je od jiného výrobce, ale jsou s Emgetonem totožné

Už žádné nesmyslné skladování DVD disků či problémy s jejich uchováváním! Jednoduché přehrávání filmů, obrázků, hudby a nahraného materiálu z Vašich digitálních kamer a fotoaparátů Vám usnadní Emgeton Guru 4 TViX a jeho 2x USB host (OTG). Další podstatnou výhodou oproti ostatním výrobcům je funkčnost i bez přítomnosti HDD (možnost přehrávání z PC přes LAN či připojeného zařízení do USB host) a snadné připojení přímo do zásuvky 220V (ehm, no všichni víme, že to je 230V, ale co už-pozn. red.). Jednosuše si budete vše archivovat na různých HDD (S-ATA II) a měnit ve vašem GURU Tvíd harddisky podle toho, co budete potřebovat zrovna přehrát u Vás, či na návštěvě.“

DVI výstup by mělo v ostré verzi nahradit HDMI

Nebudeme raději hodnotit informační hodnotu (co se technických specifikací týče) tohoto textu, ale jasné je, že se můžeme těšit na velice pozoruhodný přístroj, na jaký se už dlouho čeká. Jako vždy máme přislíbeno na test, jakmile se koncem srpna objeví a bude nás velice zajímat, zda i firmware bude dovolovat bez problémů vše, co je slibováno. Doplním ještě, že Guru bude vybaven HDMI výstupem (na obrázku je DVI, ale je to prý vyfocená jiná verze, tak uvidíme), síťovým konektorem RJ-45, sadou analogových výstupů a nějaké ty výstupy digitální pro zvuk. Přirozeně by se Emgeton neobešel i bez dálkového ovladače. Startovní doporučená cena bude cca 10990Kč s DPH, na internetu čekám o nějakou tisícovku nižší. Výrobce neuvádí, zda v ceně bude i nějaký ten HDD, ale moc bych na to nevsázel.

K TÉMATU  Kawakami, kxDrivers, ASIO: Vyladění zvukové karty na maximum

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek