Pátek , 26. 04. 2024

Marek

Chystáte se na cesty? Tipy na sluchátka, která vám budou dělat skvělou společnost

11. 06. 2015

Cestování bez hudby v uších je pro hodně lidí katastrofa, srovnatelná s nárazem asteroidu.  Protože se období letních road-tripů rychle blíží a už tu dlouho nebyl žádný článek o sluchátkách, dali jsme jich pár dohromady. Jde o výkvět toho nejlepšího, co můžete v dané cenové relaci na trhu ulovit.

 

Žádné drahoty – sluchátka do 2500 Kč

 

AKG Y50

Uzavřená sluchátka od rakouského výrobce AKG patří k těm levnějším, to ale neznamená, že by se tu šetřilo na kvalitě. Výrazný retro design, výborná izolace od světa “tam venku” a čistá reprodukce zvuku, to jsou jejich přednosti. Příjemný je i jednotlačítkový ovladač s mikrofonem na odpojitelném kabelu, který vám umožní snadné telefonování.

K dostání jsou v několik barevných provedeních, takže je snadno sladíte s osobním vkusem. Další výhodou je 3D – Axis konstrukce, která vám v batohu zabere minimum místa. Jsou také kompatibilní s většinou smartphonů.

 

SoundMagic E10S

Pokud dáváte přednost “peckám”, v cenové relaci do 2500 Kč patří k nejlepším sluchátka SoundMagic E10S. Výtečné basy, čistý a příjemný zvuk a podpora všech kmitočtů budiž toho důkazem. Přátelí se s širokou paletou smartphonů a mají unikátní přepínač Apple/non-Apple, jehož funkci asi snadno odhadnete. Za zmínku také stojí kvalitní kovová konstrukce.

 

Střední proud – sluchátka do 5200 Kč

 

SONY MDR-1R

Ve střední cenové relaci by měl být špičkový a vyvážený zvuk samozřejmostí. Co se týče sluchátek SONY MDR-1R, je po téhle stránce vše v pořádku. Stráž nad tím drží membrána se zvýšenou tuhostí a měniče s frekvenčním rozsahem od 4 Hz do 80 kHz. Výsledkem jsou bohaté, zvučné basy a prodloužené výšky, vyvážená reprodukce a minimální odskok.

Tlumící silikonové kroužky dokonale eliminují ruch okolí, polstrování zase zmírňuje tlak, takže můžete mít sluchátka pohodlně nasazena o to déle.

 

Etymotic HF2

In – ear sluchátka HF2 si udělala dobré jméno svou úctyhodnou citlivostí 105 dB. Skvěle rozpoznávají jednotlivé nástroje a reagují na ekvalizér. Do uší vám tak proudí špičkový zvuk, který si nezadá s tím studiovým. Okolní ruchy nedostanou šanci, tedy pokud nebudete chtít. Sluchátka mají totiž HD nastavitelný stupeň útlumu. Připravený je pro vás i integrovaný mikrofon s tlačítkem pro příjem hovoru.

 

 

Pro náročné posluchače – sluchátka do 10 000 Kč

 

Shure SE425

Smysl pro detail, to je hlavní devíza těchto špuntů. Je to filozofie, která se prolíná celou jejich konstrukcí. K dokonalosti je dotažený zvuk i  ergonomický a profesionální design. Obal je transparentní, takže sluchátkům vidíte až “do žaludku”. Kabel nesměřuje dolů, ale naopak nahoru za ucho a tak nijak nepřekáží. Útlum dosahuje až 37dB, frekvenční rozsah 20Hz – 19kHz. Wooferová jednotka zaručuje přesný a vyvážený zvuk a bohaté basy. Pro pohodlné přenášení můžete navíc odepnout přívodní kabel.

 

Bose QuietComfort 25

Mladší sourozenec veleúspěšných sluchátek QuietComfort 15 přichází se zbrusu novým designem a vypiplanou technologií Acoustic Noise Canceling. Ta je zárukou dokonalého odclonění okolního hluku, lze ji ale v případě malé kapacity baterie i vypnout. 

Sluchátka patří mezi elitu, což se samozřejmě projeví na ceně, investice ale stojí za to. Designéři se opravdu snažili, sluchátka jsou lehčí a mají ergonomický tvar, čelenka je nastavitelná a náušnice lze otáčet kolem jejich osy. Navíc jsou potaženy paměťovou pěnou, takže se umí přizpůsobit každé hlavě. Dalším plusem je vysoce kvalitní materiál a odolná povrchová úprava.

Sluchátka jsou ale přece jen hlavně o zvuku. A ten u značky Bose za designem už tradičně nijak nepokulhává. Je intenzivní, čistý, špičkové prokreslený a s hlubokými basy. Jednoduše dostane z každého nástroje to nejlepší.

 

Článek vznikl ve spolupráci se serverem  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek