HTPC

Test: 2,5palcové disky s kapacitou 3 TB – Seagate Barracuda a Laptop HDD

Tag: HTPC, Recenze
test 2,5palcových 3TB disků

Na trhu jsou k dostání velkokapacitní 2,5palcové pevné disky. Tato velikost bývá určena pro notebooky, ale u těchto modelů to neplatí. Mají totiž namísto 7 nebo 9,5 mm výšku plných 15 milimetrů. Takže kam s nimi? Do NASu, nebo do miniaturních desktopů či HTPC?

Kam ukládat filmy, hudbu a fotky? Na datové úložiště NAS

Tag: HTPC, MMC, Návody
ukládání dat na NAS

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Recenze Xtreamer mxV - TV box plný překvapení

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Pentium se konečně dočkalo Hyper-Threadingu – posilte svá HTPC

Tag: HTPC, Novinky, Počítače

Technologie, která umožňuje jednomu jádru zpracovat hned dvě výpočetní jádra, tu s námi je již od dob Pentia 4, tedy dlouho. Intel konečně otevřel technologii i pro své levné 2jádrové 14nm čipy Pentium „Kaby Lake“.

CES 2017 – přichází HDMI 2.1

Zdroj: HDMI Forum

HDMI Forum oznámilo novou verzi HDMI ve specifikaci 2.1. Hlavním přínosem bude podpora 8K videa až při 60 Hz, 4K pak dokáže zobrazit při vzorkovací frekvenci 120 Hz.

CES 2017 - mobilní GeForce GTX 1050(Ti) rychlejší než na desktopu

Nvidia představila nové herní grafické karty z těch nejslabších z řady GTX, modely 1050 / 1050 Ti, které zaujmou skutečností, že nabízí vyšší taky než desktopové verze.

Calyos NSG – Cube – je libo pasivní herní mašina?

Tag: HTPC, Novinky

Společnost Calyos, výrobce chladicích systémů na principu heat pipe, ukázala svůj nový desktopový case, který je kompetně chlazený pasivně a zvládne maximální TDP komponent 200 W, takže pojme i nějaký ten herní hardware…

Nová NAS disková pole od QNAP řady TS-x31P

Tag: HTPC, Tiskovky

QNAP ohlašuje řadu nákladově efektivních TS-x31P NAS založených na dvoujádrových procesorech ARM Cortex-A15. Tyto NAS jsou ideální především pro domácnosti a malé kanceláře.

Redukce DisplayPort 1.2 na HDMI 2.0 od Club3D

Tag: HTPC, MMC, Novinky, Televizory - projektory
Zdroj: vectorolie, FreeDigitalPhotos.net

Společnost  Club3D oznámila dva nové aktivní převodníky z DisplayPortu 1.2 a Mini DisplayPortu 1.2 na HDMI 2.0, která dovoluje přenosovou rychlost až 6 Gbit/s na kanál.

Přijde přetaktovatelné Core i3 „Kaby Lake“?

Tag: HTPC, Novinky

O nejnovějších procesorech Intelu jsme již psali, nyní je tu další zpráva, která zaujme hlavně nadšence, kteří nejsou bohatí. Týká se procesoru Intel Core i3-7350K.

Procesory Intel „Kaby Lake“ detailně

Tag: HTPC, Novinky
Zdroj: Keattikorn, FreeDigitalPhotos.net

K 7. generaci procesorů Intel z rodiny „Kaby Lake“ jsme již něco málo napsali, nyní přinášíme detaily o desktopových verzích.

Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Tag: HTPC, Novinky

Společnost Nvidia představila nejnovější model svých GeForce s jádrem „Pascal“, tedy mainstreamovou GTX 1050 / 1050 Ti s příkonem 75 W. To nezní tak špatně, možná by mohla pohánět grafiku v domácím HTPC, co myslíte?

Připravujeme: ničení disku, miniPC s Android TV i Kodi

Tag: Elektro, HTPC, Novinky

Vážení čtenáří v nejbliží době se můžete těšit na dvě další recenze. Konkrétně půjde o odolný disk A-Data a miniaturní počítac Xtreamer mxV od Umaxu.

ADATA uvádí XPG SX8000 herní SSD

Tag: Elektro, HTPC, Tiskovky

ADATA Technology, přední výrobce výkonných modulů DRAM a NAND flash produktů, dnes představil SSD disk XPG SX8000 s rozhraním M.2, technologií 3D MLC NAND Flash a řadičem SMI 2260. SX8000 splňuje požadavky NVMe 1.2 a připojuje se přímo na základní desku prostřednictvím PCI Express 3.0 x4 (PCIe 3x4).

HDMI si porozumí s porty USB typu C

Tag: HTPC, MMC, Novinky, Televizory - projektory

HDMI konsorcium oznámilo před pár dny uvolnění tzv. HDMI Alt Mode (Alternative Mode). To umožní připojit HDMI monitor prostřednictvím USB C konektoru (HDMI na jedné straně, USB na straně druhé), asi ve specifikaci USB 3.1.

© 2007-2016 všechna práva vyhrazena | tiráž & kontakty | inzerce TOPlist | RSS | ISSN 1802-9000