ZyXEL DMA-2500: přehrávač kombinující svět elektroniky a počítačů

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Črv 09, 2009
  3× Komentováno

  Podle známé síťařské firmy ZyXEL byl svět moderních multimediálních přehrávačů nepěkně rozdělen. Buďto jste si pořídili zařízení blízké klasické spotřební elektronice s jednoduchým ovládáním a naráželi jste na nedostatek funkcí, nebo jste se přiklonili k univerzálním „linuxovým“ přístrojům, které toho umí hodně, ale komfort obsluhy a provedení pokulhává. DMA-2500 má být dokonalým skloubením obou světů.


  Odkudkoli a cokoli

  Přehrávače je univerzální. Přehraje jakýkoliv hudební nebo video formát. Poradí si s nejmodernějšími formáty, jako je H.264, WMV9, AVI, DivX, XviD a s mnoha dalšími. Podporuje i kontejner „MKV“, ve kterém jsou na internetu nejčastěji šířeny filmy ve vysokém rozlišení. Dokonalou kvalitu si vychutnají i majitelé souborů s ochranou proti kopírování DRM (podpora Digital Rights Management).


  DMA-2500 získal certifikaci DLNA 1.5, což je zárukou toho, že dokáže sdílet digitální obsah s dalšími zařízeními, nezávisle na platformě nebo výrobci (viz například vyšší modely plazem Panasonic). Multimédia si tak můžete vychutnávat na mobilních zařízeních, kompatibilní spotřební elektronice a samozřejmě na počítači. Multimediální obsah přehrává DMA-2500 z úložiště v síti, které umí sám najít. Není třeba se ale spoléhat jen na vlastní obsah. Zařízení umí přistupovat k webovým televizím a rádiím z celého světa pomocí služby Radio Live 365.


  Do domácí sítě se přehrávač připojí standardním ethernetovým kabelem. Pro koho je pohodlnější bezdrátový přenos, může využít USB port, ke kterému lze připojit 802.11n USB adaptéry ZyXEL, např. NWD-271N nebo NWD-270N.
  Výhodou přehrávače je, že s uživatelem komunikuje v českém jazyce. Ovládání je díky tomu stejně jednoduché, jako u běžné spotřební elektroniky. Podpora češtiny nechybí ani u titulků ve filmech; přehrávač správně zobrazí všechny české znaky.
   

  Ekologicky úsporný

  ZyXEL dbá na to, aby jeho zařízení byla úsporná a neměla vysokou spotřebu elektrické energie. To platí i pro DMA-2500. Zárukou nízké spotřeby je certifikace ENERGY STAR.

  ZyXEL se holedbá, že nedělá chyby výrobců spotřební elektroniky. Ale pouze jediný USB vstup mluví o něčem jiném.


  „Univerzální přehrávače multimédií vždy měly své nedostatky. Buď byly blízko spotřební elektronice, což sice znamenalo, že měly jednoduché ovládání, na druhou stranu zařízení podporovala jen omezené množství formátů a zcela chyběly on-line služby. Pak zde byly univerzální přehrávače často postavené na linuxovém základě, které sice měly bohatou nabídku funkcí, jejich ovládání však bylo nepřiměřeně složité a komplikované,“ říká Martin Bratičák ze společnosti ZyXEL. „DMA-2500 kombinuje výhody obou. Poradí si s každým formátem, ale ovládání je i díky české lokalizaci stejně jednoduché, jako u spotřební elektroniky“.


  ZyXEL DMA-2500 je dostupný od 1. 6. 2009 za doporučenou maloobchodní cenu 4 980 Kč vč. DPH.


  Svět přehrávačů se mění, klasické firmy opět zaspávají


  Ať už vás slova ZyXELu přesvědčí, nebo nikoli, jisté je jedno. Klasickým přehrávačům a rekordérům, které produkují velikáni jako Pioneer, Philips nebo Panasonic, zvoní hrana. Jsou pozadu, – jsou pasé jako silon…

  Nejprve tu byly produkty neznámých firem jako PopcornHour, IAMM, eGreat; své šance se nyní chytají síťařské firmy jako Netgear, Asus, D-Link, nebo dnes zmiňovaný ZyXEL. Pokud bych si měl vsadit, tak se časem chytí i klasičtí výrobci elektroniky. Čekat na ně ale nemá žádný význam. Přehrávač dnes musí být na síti!

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  3 Komentáře

  1. Výrobce doporučuje pro síťové připojení centrum NSA 220 Plus, které je omezeno 2TB a RAID 0,1 JBOD. Nevíte jak je to se spoluprací s NSA 2400 nebo NSA 2401, které je vhodné pro zálohu dat v RAID-5 se třemy až čtyřmi SATA II disky? Primárně nechci do obýváku něco, co má v sobě HDD. Líbí se mi řešení MM player v obýváku a vrčící HDD třeba na záchodě a přehrávání přes LAN. Díky všem.

  2. ZyXEL DMA-2500 samozrejme vie streamovat data z akehokolvek sietoveho disku. Nerobia mu problem ziadne NASka so Sambou, ani zdielane foldre a disky na klasickych PC. Osobne taktiez preferujem model: tiche a male zariadenie pri TV a NASka s diskami, pripadne server niekde v inej miestnosti a tak to mam vyriesene i doma. Musim povedat ze spolupraca s NSA-220 Plus, s ktorou pouzivam DMA-2500 doma je excelentna a zatial som nenarazil na ziadny problem so stabilitou ci streamovanim medii. Pripojenie riesim cez ethernet a nie cez WiFi. Do streameru som uz skusal vrazit usb kluce a ext. disky od roznych vyrobcov, i s FAT32, i s NTFS a nezaznamenal som problem s prehravanim obsahu. Snad pre uplnost dodavam to, co mnoho recenzentov a na slovo vzatych odbornikov mnohych zahranicnych portalov zabuda - pouzit najnovsi FW a nastavit si zariadenie. Nie v defaulte ho pripojit k TV a potom sa cudovat ze to nevie hento a nefunguje tamto a pod ...

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.