Záškolák z dobré rodiny: recenze Samsung DVD-SH873

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Čer 26, 2008
  42× Komentováno

  Nová řada stolních rekordérů Samsung DVD-SH8XX je tady a už nějakou dobu ji doprovází rozporuplné ohlasy v různých internetových diskusích, včetně těch našich. Konečně jsme získali jeden 160GB kus na test a pokusíme se mu vystavit adekvátní “vysvědčení“. A budeme také přísní!

  Lesk jako blesk

  Pokud by spotřební elektronika měla názvy pro svoje časové epochy, ta současná by jistě získala přízvisko “doba lesklá“. Kdo dnes nepoužije alespoň na čelní kryt lesklý černý plast, jako by nebyl. Je to jasný důkaz toho, že móda se nikdy neptá, zdali je něco praktické, ale hlavně jestli to má ten správný “look“. Ten koneckonců prodává a ví to i Samsung. A tak i DVD-SH873 si tedy budete moci s gustem umatlat svými masnými prsty a obden otírat usazený prach. Naštěstí těch tlačítek na panelu je minimum a alespoň horní kryt je stále ještě matný. O designu si udělá každý nejlepší úsudek sám z obrázku. Nám se jeho strohý, čistý výraz docela líbil, i když nutno dodat, že na propagačních snímcích (jako je ten, který zde používáme), vypadá přístroj o něco hodnotněji, než je tomu ve skutečnosti. Nicméně žádné obavy. Rozdíl snímku a reality není zdaleka tak propastný, jako u jídla v Mc Donald's:). Prakticky nepoužitelný nám přišel málo jasný displej bez možnosti korekce jeho intenzity a malou informační hodnotou (často se zobrazují hodiny místo potřebnějších informací, jako třeba číslo aktuálního kanálu atd.). Směska nezbytných konektorů včetně USB našla svoje útočiště pod dvířky mechaniky, ve skrytu odklopné lištičky.

  Design koresponduje se vzhledem nových řad televizorů Samsung

  Samsung DVD-SH873 využívá pro analogový i DVB-T tuner jeden anténní vstup, což je dobré z hlediska instalace, horší, pokud potřebujete použít pro každý typ signálu jinou anténu. Blíží se doba, kdy na zadním panelu najdeme jen pár digitálních konektorů a možná jeden analogový čistě ze sentimentu, ale zatím se věci mají tak, že kvalitnímu HDMI s upscallingem 1080p sekundují stále dva SCARTy a nějaká ta základní analogová drobotina, z níž uplatnění najde snad už jen stereo RCA výstup. Digitální zvukovou konektivitu Samsung neošidil a tak si lze vybrat mezi optickým a koaxiálním výstupem.

  Ventilátor umístněný uvnitř těla rekordéru se nevyhnul mírnému aerodynamickému hluku

  Dálkový ovladač verze 000798 nedoznal oproti dřívějším Samsungům větší změny, tedy ani žádné změny k lepšímu. Velké pádlo má tlačítka rozházená “od hlavy k patě“ a i kvůli banálním funkcím je třeba často “ručkovat“, aby palec dosáhl. Tradičně jím lze ovládat i jiné přístroje, což je pozitivní, ale ergonomie je prostě špatná. Jeho citlivost je sice výborná, ale není nic platná kvůli líné elektronice samotného přístroje, ale o tom později.

  Dálkový ovladač by to chtělo konečně poněkud přepracovat. Třeba kurzorové šipky by mohly sloužit i k ovládání přehrávání, jak je to jinde běžné.

  Když se našemu školákovi podíváme na “vnitřnosti“, najdeme běžný IDE HDD Seagate (divné, že Samsung nepoužívá disky Samsung, že?:)), firemní vypalovačku Toshiba/Samsung a poměrně rozsáhlé tištěné obvody s řídícím čipem Magnum. Návrh napájení a hospodaření s energií se u modelu DVD-SH873 povedl a naměřené hodnoty spotřeby 21-25W v provozu a neměřitelný odběr ve Stand-by patří mezi rekordéry určitě k lepším. Žel, co se nezdařilo dokonale, je použitá ventilace a uchycení pevného disku, který přenáší vibrace do podložky pod přístrojem a minimálně o čtvrtinu tím zvyšuje už tak vyšší celkovou hlučnost. Takže pod nožičky doporučujeme položit nějaký tlumící materiál. Zmíněný ventilátor je osazen zevnitř a mezi konkurencí paří k těm hlasitějším.

  Možná, že kdyby Samsung použil HDD vlastní značky, udělal by lépe. Seagate vibruje a vibrace přenáší do šasi rekordéru.

  Pískáček

  Bylo, nebylo, za devatero horami a třiceti sekundami čekání se po zapnutí objeví konečně operační režim rekordéru. Jednoduchý průvodce pomůže nastavit vše potřebné. Samsung si neodpustil tradiční chybu provázející všechny jejich DVB-T tunery a tak jako zemi použití musíme označit Velkou Británii, jinak se českého EPG nedočkáme. Prostředí rekordéru od minulých modelů moc změn nedoznalo. Působí sice relativně přehledně, ale v zásadě je to proto, že chybí spousta různých pokročilých nastavení pro hračičky.

  České menu je přehledné a orientace v něm je snadná. V nastaveních však postrádáme některé užitečné funkce.

  Zřejmě nejhorší překvapení nás čekalo po vložení prvního disku pro přehrávání. Už samotný pohyb šuplíku mechaniky má ke kultivovanosti daleko, no co je horší, jako opravdu nekultivovaná se mechanika ukázala i při přehrávání disků. To provází nepříjemné a dosti hlasité vysokofrekvenční pískání a cvrlikání. Doufali jsme, že je to problém jednoho disku, ale ukázalo se, že to je problém obecný. U různých typů médií sice Samsung naladí svou fistulku do trochu jiného tónu, ale nechce se mu přestat. Za předpokladu, že by si uživatelé v diskusích nestěžovali na stejný efekt, pokusili bychom se to svalit na kusovou záležitost, ale tohle vypadá spíš na vlastnost celé série, nebo celé řady. Ani po běžném disku DVD se nepohybuje Samsung příliš jistě a při skákání na další kapitolu a dalších diskových operacích dochází k malým prodlevám. Model DVD-SH873 se ukázal jako velmi přemýšlivý, ale za pozitivní vlastnost se to označit nedá. Elektronika je někdy opravdu hodně zabržděná a tak nad některými operacemi Samsung přemýšlí až nepříjemně dlouho.

  Multimédia

  Přehráváním různých multimediálních souborů se Samsung prakticky neliší od předchozí řady HR75x. Takže video pouze v DivX a Xvid s velice pěkným obrazovým vykreslením.Na Nero Digital, nebo i prachobyčejný MPEG, zapomeňte. DivX 6 dle specifikací umí, náš vzorek ale nepřehrál. Chybí možnost zvětšení videa. Alespoň, že z toho mála, co umí, zvládne hodně kodeků a české titulky jsou velké a čitelné. Podobné je to s hudbou a obrázky. Opět pouze MP3 a JPEG, nic víc. Hodně otravné je procházení adresářové struktury. Při návratu do nadřazené složky se ocitnete na začátku výběru, což, pokud chcete někam na padesátý adresář, věru nepotěší.

  Titulky v DivX musí mít stejný název jako video. Zato lze volit z různých znakových sad.

  Hlavní devizou Samsungu je především možnost kopírování těch několika podporovaných formátů na pevný disk a vcelku přehledná správa takových dat. Na HDD se nám podařilo překopírovat a z disku spustit také nechráněný DVD-Video disk, což je příjemné, ale také čím dál běžnější. Samsung obstojně operuje také s USB portem a umí z něj přehrávat výše zmíněné soubory a funguje i jejich oboustranné kopírování. Kdo však doufá, že si přes USB konečně vytáhne rekordérem nahraná videa, bude opět a znova zklamán jako u všech výrobců.

  Citlivý tuner nutnost

  Proti tunerové části rekordéru Samsung nemáme žádné výhrady. Stalo se to již milým standardem, že značkové rekordéry mají citlivost analogového i digitálního tuneru dobrou a Samsung v této tradici pokračuje. Teletext nám fungoval pouze u digitálu, EPG při zvolení zmíněné Británie je přehledné a dobře čitelné. Při přecházení na jiný kanál je možno sledovat drobnou prodlevu.

  Implicitní řazení záznamů od nejstaršího není zrovna optimální. Konkurence také umí pojmenovat nahrávku podle názvu z EPG.

  Pro zadání nahrávky je k dispozici jak časovač, tak lze pohodlně nahrávání označit přímo v EPG. Bohužel si z něj rekorédér stále neumí vzít název nahrávaného pořadu. Navíc timer nefunguje, pokud není přístroj ve Stand-by. Nahrávky se v seznamu na HDD řadí implicitně nelogicky od nejstaršího nahoře. Řazení lze sice změnit, ale bylo by fajn, kdyby si tu změnu uměl rekordér zapamatovat.

  EPG umožňuje přímé zadávání časovače nahrávání.
  Také detailní informace o pořadu je snadno a rychle dostupná.

  Poněkud na štíru je na tom Samsung s možnostmi nějakých nastavení nahrávání. Zatím co analogový režim umožňuje zvolit jeden ze čtyř režimů kvality nahrávky, ten digitální vůbec žádnou možnost volby nemá! O vše se stará automatika a rekordér nahrává v tzv. FR režimu, kdy si sám volí optimální kvalitu podle kvality zdrojového signálu a volného místa na disku. Pro někoho zjednodušení, pro většinu spíše omezení. Přitom by stačilo, kdyby šlo automatický režim vypnout. Zaznamenali jsme také problém s označováním kapitol v nahrávce, i když byla funkce aktivní. FR režim většinou zvolil pro nahrávku kvalitu LP, která se až na drobounké rozostření prakticky shodovala s originálem.

  Rozhraní střihu je velice jednoduché a vystřihnutí reklamy je otázkou chvilky. Bohužel Samsung neumí reklamu rozpoznat a označit automaticky.

  Kladně hodnotíme jednoduchý střih nahraného videa s celkem dobrou návazností sekvencí, i když drobnému cuknutí v místě střihu se ani Samsung nevyhnul. Uvítali bychom funkci detekce reklamních bloků, která se nám líbila třeba u Philipsu. Snad příště. Co se nemůže Samsungu upřít je jeho univerzálnost po stránce médií, na která umí vypalovat. Když pomineme BD-R/RW, jsou to prakticky všechny běžně používané formáty.

  Vysvědčení

  Samsung DVD-SH873 se nám u závěrečných zkoušek ukázal, jako student dosti nevyvážený. Nějaké ty předměty má na jedničku, z jiných je skoro na propadnutí. Výrobce se rozhodl vytvořit stylový rekordér s jednoduchým ovládáním a minimem pokročilých nastavení. Nic proti tomu, ale měl by tím pádem zjednodušit i jinak zbytečně nepřehledný dálkový ovladač. Za konstrukci použité mechaniky, uchycení HDD a řešení ventilace by si vývojáři zasloužili být po škole, za vzornou správu USB rozhraní zase pochvalu do žákovské knížky. Kdo si rád hraje s nahrávkou a pokročilými nastaveními a má rád svůj klid při přehrávání DVD, bude se muset poptat spíše u dražší konkurence. A to i tehdy, pokud má TV stejné značky. Samsung je nesporně expert na výborné ploché televizory, ale rekordéry umí stále lépe Sony/Pioneer nebo třeba Panasonic.

   

  Plusy a mínusy
  + moderní design- nevychovaná mechanika
  + neomezená správa multimédií na HDD- málo nastavení nahrávky v DVB-T a absence některých dalších pokročilých funkcí
  + pěkné DivX titulky a obraz AVI videa- neergonomický dálkový ovladač
  + spotřeba- pomalejší elektronika
   - chyby ve firmware

  Český návod pro Samsung DVD-SH873/SH875/SH877 zde.

  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano*
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano*
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  DivX Ultrane
  Nero Digital Standard Profilene
  * video se rozmazává a rozpadá

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  42 Komentáře

  1. No tak zase nic, existuje vůbec nějaký rekordér, který má USB , EPG které zobrazuje program alespoň na týden, má digitální tuner a tichý chod? RDR-HXD870 ten ne, tam přes USB nic nepřehrajete, Panasonic DMR-EX77 - ten je fajn, ale nemá USB, Philips DVDR5570H - dobrý ale tam je zase k ničemu EPG, a tenhle Samsung taky není ideální.. tak já už fakt nevím, nenapadá vás něco? Co ten nový Panasonic (DMR-EX78EP), to už by snad mohlo být bez "závad"?

  2. Chtěl jsem nejdřív udělat nové LG, ale je fakt, že ten Panasonic vypadá zajímavěji. Zkusím si ho sehnat ... tak když to dobře půjde, první polovina července. Jen se trochu bojím, aby to nebylo stejné jako s novým přehrávačem S-54, který je prakticky totožný s minlým modelem. Každopádně stojí za test alespoň to, jak se konečně Panasonic vypořádal s integrací USB.

  3. Prosím o sdělení, jestli se na TV programy z HDD recordéru díváte na větší TV (např. LCD 100cm) a je-li obraz ostrý nebo rozmazaný (oproti běžnému příjmu programů na TV) jako u Samsungu. Děkuji za odpověď. SN

  4. Je to hnus. Kdyz neco poslu do rekorderu po SCARTu tak to mam rozmazle a sedive asi bude reklamace a doufam ze 3x a jde mi to zdomu pryc !!

  5. Prečo nahrávaš cez scart? Máš predsa hdmi,hmm? Nahrávaj s tv do rekordéra. Obraz je naozaj krásny. To mám asi87 uhlopriečku. Nechápem. Prečo má každý s tým problém. Myslim,že ten rekordér má väčšina len zle nainštalovaný!!! No,kúpil som ho v Rakusku. Že by bol len v tom rozdiel,neviem.

  6. Překvapily mě parametry jakéhosi HDD recordéru Sencor (číslo už nevím, ale měl toto hodně a cena kolem 6000 Kč na hifishop.cz.) Moc tomu nevěřím, ale za vyzkoušení to třeba stojí. Už jsem též bezradný jaký vybrat, hlavně aby to mělo čistý obraz na velké placce... (apoň jako analog. TV signál z antény)

  7. Tentokrát sice trošku stručnější, přesto testík chválím :-).
   Jen mě zajímá, zda-li se HDD a ventilátor po delší době nečinnosti vypne (třeba při využití jen sledování tuneru digi TV (DVB-T), anebo jede prostě pořád?
   Tilulky mají šedý podkres (pruh)?

  8. Bohužel, HDD ani ventilátor neusínají a to ani pokud je vypnutý Timeshift...je to sice nepochopitelné, ale zatím jsem se s touto funkcí setkal jen u extralevňoučkého PVR Yamada 3200...u stolního rekordéru zatím nikdy, nepřestávám ale doufat:)
   Titulky šedý podkres nemají.

  9. Zdravím, nemá někdo u tohoto stroje problém s připojením přes HDMI ?? Konkrétně při nastavení na 720 až 1080 se při příjmu analogu a přes SCART2 (DVB-S) objevuje asi půlcentrimetrový svislý černý proužek na levém okraji. Je to viditelné i při přepnutí na 4:3. Při nastavení na 576 se to neprojevuje, DVDčka jsou taky v pořádku ve všech režimech. Díky.

  10. Ahoj, nalevo mam pouze asi centimetrovy cerny prouzek (jak okraj), nijak nerusi.

   Muzes prosim na oplatku potvrdit/vyvratit, ze se ti pristroj kratce spousti v osm rano a ze reaguje desne blbe na ovladac, nepravidelne, trhane, nekdy nezareaguje, jindy naopak hned 2x?

  11. Dik za tip, bohuzel netusim, kde aktualizaci firmware vypnout (pokud jsi nemel na mysli vypnuti kontroly firmware na televizi, tam jsem to ted vypnul). A to jsem prolezl cele Menu i manual ... Prosim, porad jeste ...

   Po Automatickem hledani DVB s nastavenou GB a naslednem nastaveni casoveho pasma na +1:00 uz lze s EPG pracovat v poradku, bez chyby "Chybný čas nahrávání".

   BTW super vec - pri prolejzani menu jsem - pro lepsi pochopeni prekladu - prepnul menu na English a ... ovladac funguje bezvadne, jak ma! A co je jeste zajimavejsi - po prepnuti menu zpet na cestinu uz to jde taky jak ma!!! A to dokonce i po vypnuti a zapnuti!!!!!:-D Takze zkus ...;-)

   Takze az na to zapinani uz to funguje, jak ma - ale je to alchymie. Snad vyse uvedene tipy lidem pomohou, v servsu se tohle clovek asi nedovi:-)

  12. Hmmm, predcasna chvala, dnes se prehravac zase zapinal a hlavne ... na ovladac uz to zase blbe reaguje a ani prepnuti na English nezabralo :-(
   Tak prosim o tu radu s nastavenim aktualizace firmware ... Dik.

  13. Mám tentáýž problém. Jinak připojení přes HDMI je OK, anynet+ funguje spolehlivě. Sice jsem na radu prodejce místa HDMI za 300 pořídil HDMI s pozlacenými konektory, aby nebyl rozmazaný obraz, ale nepomohlo to. Obraz je hnus!

  14. Mám podivnou zkušenost, přístroj nepřehrává některá pálená DVD. Zkušenost pouze s Verbatimem (tentýž obsah na +R i -R). Zahlásí, že disk nelze přehrát, ani na něj zapisovat. Je to chyba mechaniky, firmwaru, nebo se jedná o jakousi protekci? Děkuji za případnou odpověď.

  15. Verbatimy používám velmi často a problém se čteníma zápisem DVD jsem ještě nezaznamenal. Pro zápis na DVD -RW používám EMGETONY. Jsou rychlejší a údajně
   i vícekrát přepisovatelné,
   Dokonce jsem nezaznamenal ani pískání při přehrávání a hluk ventilátoru. Asi mám nějakou tichou sérii. Při uzavírání disku se ozývá pouze bzučení (asi jako u DVD v PC).

  16. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s tím že kopie z tohoto DVd nejde přehrát v počítači a ukazuje mi to prázdné DVD.Poradí někdo?

  17. Zlú skúsenosť s neprehraním resp. prehraním +R/-R (Imation) médií mám tiež, a čím to je zatiaľ netuším. Včera som skúsil skopírovať dvd -R, ktoré nečítalo na médium +R a to nečíta tiež...., takže neviem.

  18. Chcel by som sa opytat majitela tohto rekordera na pocet zvukovych kanalov.
   Vsimol som si na zadnom panely iba stereo vystup (cize L a R)a potom koax a optiku.
   Chcel by som vediet, ci z tej optiky (alebokoaxu) ide 5.1 signal, alebo iba stereo. Viem ze na receiveri si mozem zadat 5.1, ale to je len rozlozenie zvuku, dolezite je, ze 5.1 zvuk ide uz rovnoz prehravaca. (samozrejme sa jedna o prehravanie titulov, ktore su nahrate v 5.1).
   dakujem

  19. Objevil jsem jeden nedostatek funkce Timeshift - nelze ji použít pro vstupy AV1 a AV2. Škoda... Taky se mně nelíbí, že obraz, který prochází ze satelitu přes DVD rekordér do TV je znatelně míň kvalitní než obraz ze satelitu přímo propojený do TV. Satelit - DVD rekorder a satelit - TV mám připojené přes SCART a DVD rekorder - TV mám připojeno přes HDMI.

  20. Tak s tím nekvalitním obrazem plně souhlasím!!! Protto jsem už jeden SH877 vrátil, ale druhý kus totéž. Vrátím a koupím Panasonic. Kvalita obrazu je úměrná velikosti TV (na klasické 63 ok, na 100cm LCD hnus!!!

  21. Vážení! Právě zkouším již 2., o trochu dražší model SH877 (320GB) a nevycházím z nepříjemného pocitu, že to prostě není ono. Hned při propojení a naladění (analog) TV kanálů se mi na LCD obrazovce Samsung (100cm) objeví něco, co má ke kvalitnímu obrazu hodně daleko. Obraz je jakoby v mlžném oparu rozmázlý (taktéž vypadá nahrávka TV programu pořízená na HDD či DVD), což neodstranila ani výměna kusu za jiný kus. Situace se opakuje a tak jsem dal na radu mého známého (fajnšmekra) a místo signálu z anténního kabelu jsem přístroj nakrmil digitálním signálem ze scartu přímo z digitálního satelitu. A ono porád stejné!!! Jsem bezradný, ta věc stála 10500 Kč a spokojený nejsem. Obsluha je a komfort je slušný, kopírování probíhá OK, obraz z DVD či DivX je bombastický! Závěr: Ještě že nákup přes internet lze bez problémů do 14 dnů vrátit, pořídím asi Panasonic (87).

  22. Problem mam podobny. Kdyz pustim Satelit prez HDMI do TV obraz je mazly a tmavsi prez SKART je to stejne do te doby co neprepnu rezim DVD do TV. Pak to DVD neprepocitava a jde to primo do TV vporadku. Dost mne toto tez sklamalo :o(

  23. mam otazku ohladne DVD rekorderov SAMSUNG
   pouzivam ho hlavne na nahravanie programov, ktore nestihnem ja, alebo moja manzelka sledovat - tu vsak coraz castejsie narazam na problem, ze pocas nahravania relacie mi zrazu vyskoci na obrazovku info o tom, ze program je chraneny proti kopirovaniu a nahravanie sa mi ukonci .. stava sa mi to len na niektorych TV staniciach
   viete mi poradit preco je tomu tak a ako by sa tomu dalo zabranit ?
   dakujem

  24. Chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s tím že kopie z tohoto DVD nejde přehrát v počítači a ukazuje mi to prázdné DVD.A zda je vůbec to vyplánené DVD uzavřené mě příjde že ne :-(Poradí někdo?

  25. Pokud chcete DVD přehrávat v nějakém jiném DVD nebo PC, musíte nosič uzavřít: MENU - DISK MANAŽER - UZAVŘÍT.
   Tak snad jsem pomohla....

  26. Dobrý den, rád bych poprosil o radu. U modelu SH875 mám problém se zpožděním obrazu proti zvuku. U nahrávky SP je to zhruba 200ms což je už dost nepříjemné zvlášť u českých pořadů. U dabingu si toho člověk nevšimne. Nemá někdo podobný problém?.
   Díky

  27. Chcem sa spýtať, že prečo mi nechce prehrať rekordér žiadne DVD ani CD, začne ho načítavať aj čas počíta, že ho prehráva, ale na TV sa nič nezobrazí. Je to takto asi posledný mesiac. Predtým to normálne fungovalo.

  28. Dobrý den, prosím o radu. Nejde mi uzavřít DVD. Objeví se , že titul byl úspěšně vypálen a když chci disk uzavřít tak u 96 % se objeví tabulka, že disk nejde uzavřít a mám to znovu zkusit po odpojení z elektřiny. Pokud dám disk zpět do přístroje , nereaguje. Tak jsem to zkusila na dvou DVD discích a dopadlo to pokaždé stejně. Nahrávala jsem několik disků a vždy bylo všechno v pořádku.

  29. Jako první mě napadá zkusit jiné médium - jak značku, tak typ. Pokud používáte například DVD-R, tak zkusit DVD+R nebo DVD-RAM. Pokud máte DVD+RW nebo DVD-RW, tak je můžete před použitím zkusit zformátovat na počítači - při mazání zvolit "úplně smazat" a ne "rychle smazat". Že přístroj nepodporuje zápis na dvouvrstvá média asi víte.

   Když to nepomůže, tak přístroj vyreklamujte. Pokud je po záruce, můžete zkusit nechat vyčistit laserovou jednotku v servisu. Čistící média jsou k ničemu. Pozáruční výměna vypalovačky by asi byla drahá. Nový firmware Samsung nenabízí. Víc se asi udělat nedá :-(

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.