Záruky vypršely, Geniusky mohou povýšit až do nebe

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody, Repro, sluchátka
  Led 27, 2010
  10× Komentováno

  Jedna z nejplodnějších diskusí na našem fóru přinesla své ovoce. Záruka na reproduktorech vypršela a nastal čas na jejich úpravu. Je naprosto neskutečné, jak několik hodin práce a několik málo stokorun dokázalo vytvořit malý zázrak.

  Díky radám zkušených došlo konkrétně na model 1250x. Ten se již neprodává, ale mohou jej právě mnozí mít ještě doma. Samy o sobě jsou to velmi dobré bedny k počítači. Mají nadprůměrné měniče, slušnou konstrukci. Zesilovač je ale z levných součástek. Přitom ani ty, které najdeme v high-end produktech za statisíce, nejsou drahé a najdou zde své místo. A to se zákonitě musí projevit na výsledku!

   

  Hlavní deska před a po tuningu. Nahrazeny byly dva kondenzátory u napájení, 4 elektrolitycké kondenzátory za keramické, koncové zesilovače za kvalitnější LM 1875T, a nakonec do patice osazen operační zesilovač OPA 2604AP od Burr Brown

   

   

  Jednoduchou výhybku pro výškový měnič tvoří pouhý kondenzátor. Ale i jeho snadná náhrada za kvalitnější v ceně 20 korun udělá divy. Vytlumení boxů je potom tou nejjednodušší částí (byť jde také o alchymii)

   

  Podobný postup ale nemusí zůstat jen otázkou pro model 1250x, ale může být inspirací pro tuning dalších produktů. Pokud máte zkušenosti s jinými modely, podělte se s nimi ideálně v novém vlákně v našem diskusním fóru.

   

  Více se případní zájemci dozví v samotné diskusi.

   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  10 Komentáře

  1. Tyhle rádoby úpravy mě celkem dostávaj. Výměna filtračních elytů a operáku z toho nic lepšího neudělá. V těhlech případech to bude vždy brzdit konstrukce ozvučnice a použitý měniče . . .

  2. Vyzkoušel jsem, bavil jsem se u toho, hraje to výrazně líp. Kdo nemá čas, nebo má peníze, ať si koupí zesilovač a repro z dospělé kategorie nebo monitory... nikdo mu nebrání a nikdo mu neradí, aby místo toho bastlil podobné umaky.
  3. Jo, ať si každej dělá co chce, ale od těhlech rachtátek se zázraky a kvalitní zvuk čekat nedá i kdyby se to na hlavu stavělo . . .

  4. V zásadě ano,na druhou stranu ODBORNÝM zásahemlze vylepšit všechno. U zde popsaných uprav je problem že se nesmyslně pouziva drahy OZ ke koncovému zesilovači ,ten ale není v signálové cestě (je použit jako servo snižujícíDC ofset).Nesmyslné je použití keramických kondenzátorů v signálové cestě(zkreslení, teplotní závislost..) atd.

  5. "Samy o sobě jsou to velmi dobré bedny k počítači. Mají nadprůměrné měniče, slušnou konstrukci." :D :D Videl jsem je (rozebrane) a slysel jsem je. Na podvozku z Fava taky sportak nepostavis ;)

  6. Ahoj,

   chtel bych si nechat poradit, jestli je mozne koupit receiver (asi Yamaha 6230) k aktivnim repro 5.1 od Geniusu. Mam uplne tu prvni modelovou radu... vstup na 6x cinch.

   Jde mi o to, ze nekdo rika, ze bych to navzajem mohl odpalit, jiny ze ne.

   Jak je to tedy doopravdy?

   Diky za info

   Ondra

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.