Základní kámen: recenze Philips DVP3260/12

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Čer 10, 2008
  44× Komentováno
  Ono to je poněkud nešťastné označení “základní kámen“, protože se tím většinou myslí něco, na čem se dá stavět. U značkových výrobců bývá základní model většinou něčím doslova ohlodaným na samou podstatu základní funkčnosti a vycházet se z nich nedá. I tady však mohou, s výhradami, existovat výjimky jako DVD přehrávač Philips DVP 3260. Segment levných DVD přehrávačů je stále našlapaný k prasknutí jak čínskými noname značkami, o kterých nikdo neslyšel a brzy zase neuslyší, tak nejnižšími modely renomovaných značek. Ty se zoufale snaží v této nezanedbatelně objemné části trhu za každou cenu udržet. Narozdíl od Číňanů, kteří se snaží našlapat přístroj funkcemi za každou cenu, nějak to slepit dohromady a doufat, že to bude aspoň trochu fungovat (což se občas i povede), značky vezmou nějakou už ne zrovna progresivní techniku s pár základními funkcemi, ale vyrobí to podle svých zažitých kvalitativních norem. Philips už delší dobu z tohoto zažitého procesu vybočuje tím, že i základní modely vybavuje především solidní podporou dalších mediálních formátů a DVP3260 na tuto tradici chce navázat.
  Kompaktní rozměry, tedy hlavně šířka 36cm
  Přístroj bezesporu není určen pro “hifisty“ a tak nikomu snad nebude na závadu, že šířka úzkého těla přístroje činí pouhých 36cm. Černá barva ovládla tentokrát jak jeho tělo, tak lesklý čelní kryt. Philips nijak v tomto případě nehýří designovými výstřelky a drží se střídmé jednoduchosti. Slim mechanika pracuje hladce, i když ne zcela nehlučně, a kromě sady základních ovládacích prvků pod jednoduchým displejem nalezneme vepředu už jen nekrytý konektor USB. Poněkud nezvyklé je logo “Energy star“, které jsme zvyklí vídat při nabíhání biosu základní desky počítače nebo na starých CRT monitorech. Na krytu DVD přehrávače ho vidíme poprvé a tak bylo naší povinností změřit také spotřebu přístroje. Naměřili jsme 6-7W v provozu a méně jak 1W ve Stand-by, což jsou hodnoty bezesporu dobré, ale nepřijdou nám natolik zázračné, aby si zasloužily vlastní logo:).
  Na zadním panelu nehledejte ani optiku, ani S-Video
  Značkový přístroj se na první pohled nejlépe pozná zezadu. Dřív totiž bude čert jezdit do práce na bruslích, než přestanou značkoví výrobci škudlit s množstvím A/V výstupů. Předpoklad, že základní model připojíme v 99% případů přes SCART k CRT televizi, je však většinou správný, a pokud chce mít někdo za pár korun k dispozici také prostorový 5.1 zvuk, musí se tak jak tak vrhnout do náruči neznačkových přístrojů. Philips osadil pro video dnes již běžné 12bit DAC (ovšem nové LG mají 14bit) převodníky na 108MHz, takže obraz je klidný a v rámci možností základní kategorie i pěkně vykreslený, bez šumu nebo nežádoucích fragmentů.
  Ovladač není z největších, ale do ruky padne dobře
  Philips patrně reaguje na ceny ropy ve světě, šetří plastem a dělá hodně malé dálkové ovladače. U DVP 3260 naštěstí nedošla tato “miniaturizace“ až tak daleko jako třeba u nedávno testovaného set top boxu stejné značky. Všechny základní ovládací prvky jsou v dosahu palce, který odpočívá na velkém středovém potvrzovacím tlačítku. Chybí barevné odlišení tlačítek a při jejich stisku nelze často hmatem určit, zda už je stlačené dostatečně nebo ještě ne. Naštěstí to poznáme na reakci přehrávače, protože citlivost a směrovost IR signálů je tradičně výborná.
  České menu chybí, na což přestáváme být zvyklí
  I přes unifikovaný Philips skin menu přístroje je patrné, že uvnitř tepe starý známý čip Mediatek 1389. Výrobce ale při výrobě jazykových mutací menu pozapomněl na nás Čechy a i když se menu moc často nepoužívá, jsme na svou mateřštinu u spotřební elektroniky už tak nějak zvyklí. Kdekoho tedy její absence zbytečně odradí.
  Procházení adresářové struktury je u Mediateku vždy hračka
  Zatím co přehrávání DVD filmů je bez problémů, u multimédií jsme hned z kraje narazili na nepříjemnou chybu v zobrazení na širokoúhlých obrazovkách. Přístroj tvrdošíjně zobrazuje vše od samotného filebrowseru, přes JPEG obrázky až po DivX video (i zoomovaného) jen a pouze v formátu 4:3 a tak jsou po bocích černé pruhy. Chyba je přitom pouze na SCART výstupu. Nezbývá, než doufat v opravu firmware. Je to totiž škoda, protože jinak Philips potenciálu použitého čipu využil poměrně dobře. JPEG obrázky se vykreslují velmi detailně, i když s většími si dá Philips chvíli na čas. Přehraje celou plejádu běžných zvukových souborů včetně, WMA a OGG Vorbis. Neumí, stejně jako většina konkurence, akorát FLAC.
  Titulky jen stejného názvu a ještě s chybami a sice velkým, ale špatně čitelným, fontem
  Ani po stránce množství videoformátů si nestojí zle. Přítomna jsou všechna pozitiva (rychlé reakce, mnoho formátů včetně DivX Ultra a Nero Digital), ale i negativa (starý známý fakt, že Mediatek neumí dekódovat GMC v DivX, respektive Xvid videu). Horší je to s titulky, které jsou celkem odfláknuté. Čeština je sice v pořádku, ale bílé titulky jsou v tmavém podkresu špatně čitelné a často se ztrácí, neboť fontu chybí orámování. Navíc jsou hodně vysoko, špatné je i jejich zalamování a co je nejhorší, po zrychleném přetáčení se zcela rozhodí synchronizace (asi o 5 minut!). Při pokusu dostat se hlouběji do videa jsme narazili na další nezanedbatelný problém. Zcela chybí možnost skoku na určitý čas, takže musíte použít zrychlené přetáčení (max. 32x) a přetáčet a přetáčet, až do hořkého konce...tedy požadovaného místa. Zatím co při přehrávání DVD se skoky dají realizovat přes tlačítko DISPLAY, u DivX se nám to nepodařilo. No prostě, je patrné, že na této části firmware je opravdu co zlepšovat.
  Převod audio souborů do MP3 probíhá na jedničku
  Naopak bezproblémové se nám jevilo USB rozhraní, které nám neodmítlo žádný z plejády USB flashdisků a MP3 přehrávačů. Philips zvládá přes USB přehrát všechna multimédia, co z optického disku. Připojení MP3 přehrávače má navíc ještě jednu rovinu použití. K dispozici je totiž funkce konverze vloženého Audio-CD na populární MP3, které se uloží právě na připojenou “flešku“. Zvolit lze kvalitu konverze, tedy bitrate, v rozmezí 96-320kbps a v režimu rychlé konverze nám vzorovou stopu s hrací dobou 2:09 minuty převedl za (na stolní přehrávač) pěkných 48 sekund. Kvalita výsledných souborů byla v rámci použité bitrate velice obstojná a tato funkce jistě přijde k duhu všem, kteří se nemají rádi s počítači, ale mají rádi svůj MP3 přehrávač a svou mohutnou sbírku Audio-CD. Pozor jen na příliš velké množství souborů na flash paměti (stovky), které Philipsu vadí a odmítá na takovou paměť převádět.

  Chce to doladit

  Philips měl našlápnuto na zisk pěkného hodnocení, ale současný nedoladěný firmware (verze 12.08.38.44, která je dostupná na webu výrobce) mu to dost zkomplikoval. Na jednu stranu pohledný, dílensky dobře odvedený přístroj s příjemným obrazem a výbavou, na stranu druhou dětské nemoci a chyby, kazící celkový dojem. Zdá se, že to je prokletí použitého čipu Mediatek, protože skoro žádný přehrávač na něm postavený nefungoval nikdy s první verzí firmware zcela správně. Ale to by neměla být pro tak renomovaného výrobce omluva, a to ani u nejlevnějšího modelu. Nakonec nás částečně uchlácholil funkčně povedenou možností konverze do MP3 a přece jenom širokou plejádou přehrávaných formátů. Dobře poslouží ale především pro nenáročné, ale stabilní přehrávání DVD.

   

  Plusy a mínusy
  + kompaktní design - chyby v zobrazení 16:9
  + pěkný obraz DVD- špatně použitelné titulky DivX
  + převod Audio-CD na MP3- chybí funkce GOTO v DivX
  - absence českého menu
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano*
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  DivX Ultraano
  Nero Digital Standard Profileano

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  44 Komentáře

  1. jedna otazka ma funkciu random pri prehravani audio diskov? ak nie vie niekto poradit DVD prehravac , ktory ma tak perfektne zvladnutu podporu prehravania z USB ako tento Philips a ma random ?

  2. ahoj, mám menší problém, koupil jsem si dvp3260 a při přehrávání divx filmů mě u titulků nejdou diakritická znaménka. Zkoušel jsem nainstalovat nový firmware, viz. níže, změnila se sice image, ale titulky jsou pořád stejné. Nevíte co s tím? Předem děkuji.

  3. Zdravim.
   Musim se priznat, ze si pripadam jako nejvetsi blbec. Vyzkousel jsem uz asi 8 ruzdnych verzi firmvaru pro muj prehravac 3260I ale s cestinou stale zapasim. Nektere znaky se mi pocestili, ale stale jsem neporesil ž č a ě. Zkousel jsem jak znakovou sadu 1250 tak nemeckou 1252, ktera by mela byt temer shodna. Bohuzel se nedari. Mimochodem v zalozce Preference Page - DivX Subtitle nemam moznost Central Europe ale pouze moznost menit velikost pisma na Standard, small, medium, large. Vsude kde je mozne zvolit cestinu, at uz jde o menu DVD a podobne mam zvoleno CZECH. Ted zrovna jedu na verzi firmwaru 3.3 ale co se tyce cestiny, jsou vsechny verze firmwaru na mem prehravaci stejne..... :-( Muzete nekdo prosim pomoct? Diky.

  4. Já taky v neoficiálním FW měl problém s češtinou i při kódové stránce 1250. Ten odkaz "Cental Europe" tam již pocopitelně není. Slevilo to až jsem vybral v menu jazyk titulků češtinu která tam je uvedena. Měl jsem verzi FW bez barevných titulků

  5. Dobrý den,koupil jsem si tento přístroj a již od začátku mám s ním problémy že se dost často zasekává a nepomůže nic jiného než ho vytáhnout ze zásuvky.
   Když ho zapnu a je v něm už disk většinou se zasekne a nejde ani vyndat.A i při zmačknutí open se někdy neotevře a když ho vypnu tak zůstane svítit nápis OFF a pak už nejde nic dělat.Je toto na reklamaci?A nebo by mi pomohl nový firmware?
   Reaguje docela pomalu celkově ale když už se rozeběhne tak obraz je výborný jak DVD tak DivX.Docela mě to deprimuje a v návodu je tato závada i popsaná:Když přestanou reagovat tlačítka tak vyndat ze sítě.No ale nebaví mě to dělat skoro denně.
   Díky kumukoli za odpověď

  6. Já mám podobný problém,Při přehrátí flmů z USB až do konce se DVD zasekne ,na display se objeví OFF a musím vytáhnout ze sítě,Po 3 dnech používání byl na reklamaci,napsali mi že byla nutná výměna základové desky,dnes mi přišez z reklamace a problém je stejný.Asi jimho omlátím o palici... Jo a nenakupujte na angero.cz ,je s nimi špatná komunikace

  7. Uvazujem o kupe DVP5990, alebo DVP3260. Zda sa, ze problemy poriesil novy firmware, len ked pozeram popis funkcii, vidi sa mi u oboch rovnaky.
   1.V com su rozdiely (okrem HDMI?)
   2. Velmi som nepochopil ten priestorovy zvuk. " pokud chce mít někdo za pár korun k dispozici také prostorový 5.1 zvuk...". Ak ho pripojim ku domacemu kinu, nedostanem 5.1 zvuk?

  8. DVP3260 oproti DVP5990 postrádá:
   - podporu DivX Ultra
   - podporu WMV
   - HDMI
   - zobrazování JPEG HD
   - převod do MP3 přímo z CD
   - přeskočení menu (řeší alternativní firmware od vb6rocod)
   - údajně má horší odstup signálu od šumu na analogovém audio výstupu

   Rozdíl je také v použitém "švábu": DVP2360 má MT1389DE, DVP5990 MT1389DXE

  9. Pokud máš domácí kino s digitálním koaxiálním nebo optickým audio vstupem a dekodéry DD a DTS, pak prostorový 5.1 zvuk samozřejmě dostaneš.
   Analogový 5.1 výstup DVP3260 ani další Philipsy nemají

  10. Zajímalo by mě, jestli někdo ozkoušel ten firmware, na který odkazuje jeden z přispívajících...to bude asi nějaký po domácku vyrobený firmware nebo se pletu?

  11. Jo, je to neoficiální, ale skvelý firmware.
   Řeší všechny věci co mne zlobili u originálu :
   idiotsky male necitelne titulky u divx
   nemožnost skoku na zadaný čas
   nepřehledný filebrowser
   titulky i s jiným názvem nez je jmeno filmu

   Jinak, pokud použije spravnou, tj 1250 verzi tak to pise vsechny nabodenicka spravne.

  12. Nikde. Philips na češtinu prdí a nikdo firmware nepřeložil. Taky je to podle mě na těch pár věcí v Menu celkem zbytečné a dost často jsou překlady tak špatné, že je z nich člověk spíš zmaten.

  13. firmware nahras bud z cd-rw alebo z usb kluca. postup je jednoduchy vlozis cd, player rozpozna novy firmware a opyta sa ci chces aktualizovat, potvrdis stlacenim play na DO. po par sekundach sa subor prekopiruje a vysunie sa suflik s cd, ktore vyberes ale v ziadnom pripade nezatvarat suflik. po par minutach naskoci nove logo philips vtedy treba urobit default reset v menu a to je vsetko. pozor si treba dat lebo existuju dve verzie 3260 a 3260I, rozdiel je v pouzitej mechanike takze treba nahrat spravny firmware inak nebude dvd citat disky.

  14. Prosím vás, vie mi niekto pvedať, či sa na tomto prehrávači dá prehrávať mp3/wma aj bez zapuntého TV? Myslím, výber skladieb, skoky, či zobrazuje názov skladby na displeji, apod. Vďaka.

  15. bez zapnuteho tv to samozrejme prehravat bude horsie sa ale bude uz trafit kam chces, maximalne tak to preskakovanie skladieb. display zobrzuje len cas nic ine takza ziadna navigacia tymto sposobom nie je mozna.

  16. Zdravím všechny,níže je neorigo fimrware pro DVP 3260/12.Mám ale DVP 3264/12.Bude tam pasovat tento fimrware,nebo je třeba hledat jiný?Nemáte jej už někdo vyzkoušený,nebo nemáte aspoň link-odkaz na něj?Doteď jsem nenašel jaký je rozdíl mezi 3206 a 3264,ale řekl bych že žádný,možná nějaká zanedbatelná maličkost...

  17. Chce si to projít to fórum. Novým firmwarem se dá spoustu vylepšit, ale taky poslat přehrávač do věčných lovišť. Já jsem teď absolutně spokojený. Použil jsem poslední firmware z toho fóra a všechny problémy jsou pryč. Titulky se dají umísťovat, mají jakoukoliv barvu a orámování, české znaky fungují jak mají. Fungují srt, sub i txt. V novém firmwaru je navíc funce GOTO u DivX filmů. Rozšíření názvů souborů na více znaků jak u DVD tak i u flashky. Zkrátka nový firmware = nový přehrávač. Nechápu, že Philips pustí do světa takový nedodělek. "vb6rocod" (člověk co tvoří nový firmwary) by si zasloužil za to co dělá minimálně prvoizi od Philipsu.

   Po měsíčním používání hodnotím přehrávač velmi kladně. Přehraje až na vzácné vyjímky všechny filmy z netu (99%). Nefunguje akorát wmv (což je trochu škoda a teď už bych to přivítal) a filmy ve vysokém rozlišení. Přehrávač se dá navíc jednoduše přepnout na region free což ocení lidi s dovezenýma originálama. Žádná závada se zatím neprojevila a funguje jak má. Rovnou, ale říkám, že s originálním firmwarem bych do něj asi nešel a to hlavně kvůli dost špatným titulkům v originálním firmwaru od Philipsu.

  18. hdd cez usb ?

   ahojte rad by som sa spytal ci tento prehravac spapa aj USB hdd ci uz maly bez pomocneho napajania alebo velky s pomocnym napajanim a ci z neho idu prehravat filmy divx alebo len fotky a mp3 .....
   resp. ci je tam kapacitne obmedzenie cenz usb ...

   dakujem Vam.

  19. Prosím o pomoc. Nahrál sem nejnovější firmware od "vb6rocod" ale nevím kde se dá nastavit česká diakritika v titulcích. V original firmware to jde ale v tom novém FW tahle záložka chybí. Zkuste mě někdo navést. Mám tiitulky formát .srt. Díky moc

  20. Menu tam je tedˇ ale nevím zda je přístupné buď při přehrávaní a nebo naopak v menu (file browseru) kdž nepřehráváš. V jednom případě skutečně vidět není. Mrknu se až budu z práce.

  21. Pokud si ale nahrál firmwera s kódováním 1250 (české znaky), tak by ti to mělo jet myslím rovnou. já si ani nepamatuju, že bych to po nahrání nového firmwaru nastavoval.

  22. prosim ta mohol by si mi poslat ten firmware co si pouzil aj ty, lebo moc sa na tej stranke nevyznam lebo je cela po anglicky a neviem ktory FW si mam stiahnut. mohol by si mi to pls poslt na mail: tomy7@post.sk
   a este ako to mam dostat do prehravaca, nevies mi poradit lebo som dost laik v tomto.

  23. Dalo to hledání a zkoušení, ale funguje to. Je dobré požádat o radu a sám ji poskytnout, ale již to dělat nebudu.
   Totiž "žebráci" typu TOMI7 či EMSAK dovedou "žebrat", ale sami na mail ani neodpoví.

  24. Dobrý den,
   mám úplně laický dotaz. Koupili jsme tento přehrávač asi před měsícem a u nejméně deseti originálních DVD se nám stalo, že zhruba v půlce filmu se přehrávání zaseklo a nešlo pokračovat dál. Nyní je stav takový, že po vložení jakéhokoli DVD se toto nejdříve dlouhou dobu načítá ( nápis "loading" ), následně se objeví nápis " no disc " a je konec.
   Poradí mi někdo, zda je chyba na naší straně a neumíme s tímto DVD správně zacházet, nebo by to mohla být závada přístroje ????
   Děkuji za jakoukoli opdpověď
   Pavel Rychnovský

  25. To vypadá spíš na závadu. Používat DVD předpokládám umíte na tom se nedá nic pokazit :o). Přehrávač reklamujte. Já bych zkusil nahrát nový firmware, mohlo by to pomoci. Nemusíte ronou neoriginální. Zkuste ten ze stránek Philipsu. Postup je tam napsaný. Jen se ho držte. Já sice používám neoriginální firmware, ale žádné problémy s přehráváčem nemám.

  26. Mam problem. Pri prehravani DivX z USB kluca mi zvuk nejde cez digitalny vystup ale len cez stereo vystup. Pri prehravani z cd alebo dvd nosica je to v poriadku, ide aj digital aj stereo vystup. Pride mi to dost divne... Ma to tak byt, alebo mam nieco zle nastavene?
   Dakujem

  27. Stáhnul jsem nové FW DVP 3260I 12 vb6 ORG C.rar http://vb6rocod.blogspot.com/2009_06_01_archive.html
   a z něj nainstaloval verzi pro kódovou stránku 1250.
   Barva, velikost i umístění titulků se nechá měnit přes SETUP přímo při přehrávání DivX, neboť volba je v přístupné části SETUP při přehrávání.
   Jenže zcela bez zásahu a náhodně se mi měnila barva titulků.
   Nejspíš STANDARDní titulky na text černý a orámování zelené.
   Tato verze pro kódovou stránku 1250 DVP 3260_12_vb6_1 http://vb6rocod.euracks.com/dvp3260_12.php by měla být stejná, přesto se binárně liší a jak se zdá, titulky jsou v pořádku.

  28. Chci se zeptat.Mám tento přehrávač a připojuji k němu externí usb disk.Když přehrávač vypnu, tak usb disk stále něco dělá, jako by se snažil uspat a nedaří se mu to. Kolega má podobný Philips (ten širší), nevím přesně typ, ale je funkcemi kromě tvorby MP3 stejný. Na jeho přehrávači to nedělá. Když ho vypnu, tak po chvíli se usb disk uspí a je v klidu.Poradí mi někdo co s tím? Nechce se mi disk po každém vypnutí přehrávače odpojovat.

  29. Ještě mi je divné, proč přehrávač na obrazovce píše při přehrávání avi souborů info, že zvuk je DD 2.0, když ve skutečnosti je 5.1? Při přehrávání DVD je vše vpořádku.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?