Zajímá vás HD video?

  Hlavní záložky

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: ,
  Úno 04, 2008
  4× Komentováno

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  4 Komentáře

  1. Dobrý den všem!
   Myslím,že momentálně nemá smysl pouštět se do nákupu těchto technologií pro ty,kdo jsou běžnými konzumenty. V ceně, za kterou se dají současně pořídit, se neodráží užitková hodnota pro nás spotřebitele. Pravý souboj v nabídce nastane,až s BR-DISC přijdou masově také neznačkoví výrobci. Bude se tak opakovat situace z minula, kdy se velcí výrobci museli přizpůsobit a začít vybavovat svoje modely lépe. Sám osobně nevím,k čemu bych to doma připojil. Mám ještě stále dobře hrající CRT televizi,a proto se neženu ani do LCD ani do plazmy.Obsahově zajímavých disků tohoto formátu je minimum.A když,tak ceny jsou stejně mimo přijatelnou mez.
   Vzhledem k tomu ,že plazmy i lcd mají problém v solidní kvalitě hrát běžný tv signál,vyčkávám,co se bude dít dál.Pokud se procházím po nějakém obchodě(než žena nakoupí v jiném oddělení )očividně zjišťuji,že vypadají líp,když jsou vypnuté. O spotřebě ani nemluvě! Pokud se chcete podívat na internetu,jakou mají spotřebu,zjistíte,že je tam uvedená většinou jen ve stand by režimu.Proč asi?Příkon je totiž zarážející,vezmeme-li v úvahu sazbu za kilowatthodinu. Jak mi ale jednoho dne umře,rozhodnutí nebude lehké!
   Dnes je trend takový,že si koupíte kupříkladu nějaký značkový přehrávač či rekordér a doma zjistíte, že display neukazuje skoro nic. Třeba při režimu cd,se ukazuje pouze číslo skladby bez jakýchkoli dalších informací o materiálu na disku. (platí i pro dvd!).Abych byl úplný,zmůže se na: ON,OFF,BAD… //Toshiba sd-370// (obrazově ovšem chvalitebný).Nebo se nedá zobrazit čas do konce filmu na dvd, jak se mi to stalo u rekordéru PANASONIC DMR-EH 55 EP.(rekordérů jsem měl několik,od různých známých značek a není to žádná sláva). O zobrazení názvů cd nebo mp3 na display nemluvě. Pokud se člověk chce dovědět více, je většinou třeba zapnout tv. Svého času to můj někdejší dvd player ONKYO DV-S555 uměl,jak je tomu dnes,nevím. Samozřejmě může někdo namítnout,že stál tehdy 16990.-.V té době se ale značkové stroje pohybovali v těchto relacích běžně,jak dobře víme.Dnes se dokonce můžeme v tisku dočíst od některých recenzentů,že display působí archaickým dojmem,protože ukazuje krom čísla skladby či kapitoly,ještě něco jiného. Obecně jsem také velmi zklamán z digitalizace u nás v ČR. Logické jsou potom diskuze na fórech o problémech plynoucích z užívání třeba rekordérů s dvb-t tunerem.Koupíte si rekordér a nestačí, že digitální signál převádí na analog, a pak zase zpátky do MPEGu,ale nahrává signál,který na ukazateli má proměnlivou kvalitu(i při spec.anténě nadvb-t),čili s výpadky,ale taky že tento signál má třetinový bitrate než třeba ze satelitu. Kde že jsou ty diskuze z médií před pár lety, kde chytré a studované hlavy mluvily o tom,že digitální signál bude podobně dostupný jako signál GSM operátorů,a bude ho možné chytit prakticky kdekoli na malou prutovou anténku na poličce či na okně. Ani se tady nechci moc rozepisovat o plánech do budoucna,kdy se máme těšit na to,že současná kvalita dvb-t půjde ještě víc dolů díky přecpanosti jednotlivých multiplexů stanicemi,aby se podělili o datový tok.Prostě kvantita místo kvality.A za této situaci si kupujeme rekordéry s dvb-t tunerem.Osobně mne tyto experimenty s přístroji stály nějakých pěkných pár tisíc.V současnosti už nenahrávám a pokud už je něco,co stojí za to,řeším tuto problematiku pomocí tv karty v pc. Na to shlédnutí a následné smazání mi to za 1,300.-kč stačí.Kdo by chtěl archivovat pořady za těchto okolností? Přístrojů za mnoho tisíc jsem užil dost a teď: Kdo si počká ten se dočká... možná…

  2. Doplním jen k Blu ray přehrávačům. V zásadě musí vývoj opravdu kopírovat vývoj DVD. Cenovou díru do segmentu udělají až noname výrobci, jako vždy. Podle mých informací od některých čínských dodavatelů se první noname modely chystají na trh napodzim, možná se nějaká ta vyjimka ukáže už dříve...tak uvidíme.

  3. Zdravím všechny, kdo mi dají tip na koupi DVD rekordéru. Přečetl jsem některé recenze, ale nedokážu posoudit, který DVD rekordér patří dnes v současné době k nejlepším. Každý má něco, ale přeci existuje některý typ rekordéru, se kterým máte někdo tu nejlepší zkušenost a mohli byste ho s klidným svědomím doporučit. Předem díky za tipy.

  4. Dokonalé výrobky neexistují, obzvláště v elektronice. Měli jsme tu Sony, Panasonic, LG, Samsung... recenze snadno najdete, diskuse s názory majitelů pročtete a zvolíte ten nejméně hrozný (dle vašich preferencí).

   Samozřejmě velmi doporučuji DVD/HDD rekordér! Ještě nás čeká Philips 5570, ale to nebude jiné...

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?