Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, MMC
  Říj 12, 2009
  106× Komentováno

  Multimediální HD síťové přehrávače, ať už s pevným diskem, nebo bez, jsou skvělá zařízení. Mají malou spotřebu, přitom téměř nahradí počítač v roli přehrávače čehokoli. Donedávna byly poměrně drahé a ne vždy byly uživatelsky přívětivé. Xtreamer vtrhnul na trh s nadšením pro věc, silou pro zvládnutí maxima formátů i funkcí a s cenou pro každého. Škoda, že sám o sobě pro každého není. Zatím.

  Xtreamer si zaslouží označení multimediální tank, kam patří i Popcorn Hour nebo eGreat a další. Tato kategorie přehrávačů zvládne velké množství formátů, které přehrává z interního pevného disku, z USB, z počítačové sítě, z Internetu. Vysoké rozlišení je zde samozřejmostí. Zatímco Popcorn Hour a eGreat využívají stejnou platformu a jsou si dost podobní, Xtreamer se liší. Využívá jiný procesor (Realtek 128X Special Edition)  a tvrdí o sobě, že je výkonnější. Systém je založen na Linuxu a výrobce slibuje, že časem uvolní zdrojové kódy pro ty, kteří si budou chtít systém upravit k obrazu svému. (není to náhodou u Linuxu povinnost?).
    

   

  Kde se bere to nadšení?
   

  Okolo projektu Xtreamer je cítit velké nadšení (viz dřívější článek). Výrobce má i obsáhlé diskusní fórum, kde komunikuje s uživateli z celého světa i velkým množstvím testerů. Četnost nedostatků a nedodělků ale současně nemile souzní s oním označením „nadšenecký projekt“. Je to něco jako „od nadšenců nadšencům“ a výrobce se tím netají (prodejci již méně). Xtreamer umí nebo bude umět vše, co jen jeho limity dovolí. A to je základní problém – Xtreamer umí vše a nic pořádně. Je to trochu nadsazené, ale je to tak. Xtreamer se snaží obsáhnout tak velké množství funkcí, že se ani nelze divit, že ani ty základní zatím nejsou vyladěné k dokonalosti. A to by být měly…

  Některá z mhoha úprav chlazení. Originální ventilátor je totiž nepoužitelný. Jedna z mála konstrukčních chyb tohoto zařízení. Nicméně již lze koupit verzi Xtreamer Sidewinder, která je pasivně chlazená.

  Zatímco tedy už zaběhnutý Popcorn Hour lze bez obav doporučit k využití i širšímu publiku, s Xtreamerem se budete těšit na každý nový firmware, který sice opraví spoustu chyb, přidá nové funkce, ale trvá mu děsně dlouho, než přijde na svět. A ne každý si chce koupit produkt a následně čekat, hledat řešení problémů na internetu nebo hlásit výrobci, co by se mu ještě v té malé krabičce zamlouvalo navíc (na druhou stranu, není mnoho výrobců, kteří poslouchají přání zákazníků a plní je).


  Úvodní obrazovka Xtreameru.

  Tolik pro tentokrát poněkud neobvyklý úvod. Ale přece jenom nějaké recenze už na internetu jsou a bylo nutné se od nich distancovat jiným pohledem na věc. Shrnout, co je Xtreamer momentálně vlastně zač. Dále se podíváme na konkrétní radosti i strasti tohoto zajímavého výrobku.
   

  Připojíte skoro vše

  Xtreamer je malá krabička z bytelného plechu, do které se vejde 2,5“ palcový pevný disk. Xtreamer umí fungovat i jako NAS (Samba) či FTP server se zápisem/čtením okolo slušných 5 MB/s. Podporuje NTFS i na USB, takže nejste omezeni maximální velikostí oddílu, jako u mnohých DVD přehrávačů.


  Krabička může být orientována horizontálně nebo vertikálně s dodaným stojanem. Na přední straně je pouze decentně svítící dioda. Bohužel zde postrádáme alespoň jeden USB vstup. Ty najdeme vzadu v počtu dvou kusů a navíc jednoho dalšího USB pro připojení k počítači nebo jinému zařízení v režimu přístupu k obsahu pevného disku. Dále tu mámě HDMI 1.3a konektor, optický audio výstup, analogové audio (na kterém najdete i DTS, takže není nutné vlastnit receiver), kompozitní video výstup a konektor RJ-45 pro připojení k počítačové síti (100 Mb).


  S kopírováním odkudkoli kamkoli nejsou potíže.

  V balení najdete navíc USB Wi-Fi adaptér moderního standardu 802.11n. Jeho využití ale nelze doporučit pro HD video. Obecně platí, že pokud můžete, vždy dejte přednost kabelu. Ušetříte si starosti.

   

  Hlučný ventilátor – špatný začátek

  Naneštěstí je přítomen i miniaturní ventilátor. Ten je jednou z největších chyb Xtreameru. Je neskutečně nepříjemně hlasitý. Je prostě otřesný a nechcete jej mít doma ani náhodou v provozu (a to ani na nejnižší otáčky)! Naštěstí jej lze regulovat a dokonce i zcela vypnout. Bez pevného disku, který dodává krabičce další teplo, lze fungovat i s ventilátorem vypnutým. Minimálně u přehrávání hudby, fotek a SD videa. Byl jsem ale úspěšný i u HD videa. Krabička se sice dost zahřívá, ale fungovala. Určitě to přístroji ale neprospívá a může docházet k zatuhnutí, restartům a podobně. Na Internetu lze najít několik návodů na to, jak problém vyřešit. Všechny ale většinou znamenají ztrátu záruky. Na fóru výrobce se objevilo i jedno oficiálně podporované řešení bez ventilátoru.


  Dálkový ovladač je sice drobný, ale do ruky padne dobře. Přístroj se ovládá příjemně a na povely reaguje svižně, byť to chce trochu mířit na přístroj. Potěší například tlačítka pro synchronizaci titulků s videem, což je rarita. Chybí ale třeba alfanumerická klávesnice. Ještě u druhého firmwaru jste se museli spokojit s velmi nepohodlným posuvem po videu. Až třetí verze přinesla možnost využít kurzorové šipky ke skokům vpřed a vzad (šipka nahoru a dolů o větší úsek, šipka vpřed a vzad o menší). I to deklaruje rozpačitost z úvodu článku. Nyní je posun po videu procházka višňovým sadem, ale dříve to bylo utrpení. A muselo se čekat a čekat a čekat... na vývojáře... Grrrr.


  Ovládáme a browsíme

  Když se dostaneme ke spuštění, zjistíme, že ten Linux startuje opravdu rychle (přístroj má 256 MB RAM). Grafické prostředí působí stroze, ale to není na překážku. Horší je to někdy se zdlouhavostí, než se prokoušete tam, kam chcete (třeba k souborům sdíleným na síti).
   


  Napojení na internet skýtá bohaté funkce.


  V hlavním menu najdete i vstup na internetový portál upravený na míru Xtreameru (jinam se skoro nedostanete), který nabízí opravdu velké množství různých multimediálních zdrojů typu YouTube, Picasa apod. Chybí ovšem mnohem užitečnější věc, jakou jsou internetová rádia. Jak už to tak ale chodí, jsou příslibem budoucích aktualizací systému. Pracuje se údajně i na Bittorent klientovi a dalších rozšířeních. Přidat snad lze i vlastní RSS, ale to už snad ani není úkol pro geeky, ale rovnou pro programátory…


  Přehrávání hudby je v Xtreameru řešeno příjemně. Možná by přišla vhod nějaká vizualizace...


  Video a titulky – ano i ne

  Soustředíme-li se na hlavní poslání tohoto typu zařízení, je jím přehrávání. Spektrum formátů je obrovské a výkon postačuje i na hodně náročně záležitosti. Například lze přehrávat i obrazy Blu-ray disků. A to už jde o obrovské objemy dat!

  K hudbě a fotografiím nemáme výhrady. U videa je to jako vždy složitější. Byť přehraje skoro vše, rozhodně to není 100 %. Ale to je pochopitelné, dekódování řeší speciální hardwarový čip, který je sice mimořádně efektivní, ale jen pro dané formáty videa a audia. Starý známý GMC v XviDu (který sice není uznán standardem, ale občas jej nějaký amatér použije) například nepřehrajete. I u HD videa můžete narazit na takové, které nepůjdou (Level High 5.1 s více frames). Kupodivu jsme ale s tímto měli méně potíží, než s videi typu divx.

  Nešťastné také je, že si systém moc dobře neporadí s tím, když mu předložíte právě to nevhodné video. Občas se stane, že zatuhne. A nic nenaštve člověk více, než vstávání z gauče kvůli restartu… Děs! Velmi nepříjemný je také známý (doufejme) bug, kdy spustíte video, a na černé obrazovce se nic neděje. Skočíte zpět, pustíte jiné video, to běží, tak se vrátíte a teprve sledujete úspěšně to, které jste chtěli pustit prvně.

   
  Titulky a jejich možnosti nastavení.

  Pro našince jsou také mimořádně důležité titulky. I zde Xtreamer zpočátku zaspal. Ještě ve druhém firmwaru byly takřka nečitelné. Sice máte možnost je skoro neomezeně zvětšovat a posunovat po obrazovce, ale to je k ničemu, když je použitý zcela nevhodný font bez orámování. Ve třetí verzi firmwaru naštěstí přibyla možnost nastavení libovolné barvy titulků i orámování. Nevhodný font ale zůstal a orámování je slabé. Takže stále máme potíže i na 42“ plazmě v některých situacích titulky pohodlně přečíst. Ale to už je spíše sporadická záležitost.


  Font titulků je jednoduše špatně zvolený a nezachrání jej ani možnost volby barvy, umístění a velikosti (vyřešeno ve firmwaru 2.1).

  V některém z dalších systémů by snad mělo být možné si font titulků vybrat. Jak už bylo zmíněno, lze i upravovat synchronizaci titulků s videem, což se hodí. Titulky musí mít stejný název jako video. Podporovány jsou i titulky obsažené přímo v kontejneru s videem (nicméně u DivX Ultra nelze mezi nimi vybírat, u Matrošky naštěstí ano). 

  Jen pro někoho, zatím…

  Částečné zhodnocení tohoto produktu najdete už na začátku. Zde jen shrneme, že Xtreamer není pro každého. Běžnému uživateli jej zatím rozhodně nedoporučujeme. Zvolte raději osvědčený eGreat nebo Popcorn Hour. Pokud na koupi nespěcháte a počkáte si, až projde Xtreamer kompletním doladěním, bude to zřejmě velmi zajímavý přístroj. Možná i bezkonkurenční. Ale to předbíháme minimálně o dva měsíce. Nadšencům, kteří nemají problém překousnout občasné vytuhnutí přístroje, hledání řešení problému na internetu, úpravu chlazení a podobně, snad může Xtreamer přijít vhod už dnes. Přece jenom, přehraje toho opravdu hodně a nabízí mnoho funkcí navíc.


  UMAX Xtreamer SW lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   


   

  PlusyMínusy
  + přehraje skoro vše- extrémně hlučný větrák (lze ale koupit pasivní chladič)
  + slušné dílenské zpracování (až na větrák)- mnoho chyb, které se teprve odstraňují
  + přehršel funkcí- zatím nehezký font titulků
  + velký výkon v malém balení- občas nestabilní
  + internetové a síťové služby- s novými firmwary už to není takový rychlík, jako dříve (pomalejší odezva systému)
  + nízká cena 

   

   

  Na další straně najdete podrobnou specifikaci přístroje a testy přehrávání videa. 
  Na třetí straně je aktualizace recenze s firmwarem 2.0. 
   

   

  Jak jsme testovali

  Všechny testy probíhaly při přehrávání ze sítě připojené kabelem. Soubory byly sdílené na počítači s Windows 7. Přístroj si poradil s HD videem výborně, až na soubor, který má Level 5.1 a 16 frames. V tomto případě přístroj vytuhnul, po nějaké době se sám restartoval a zapomněl přitom některá ze svých původních nastavení. U SD videa je problém pouze u nestandardního GMC v Xvidu, kdy video kostičkuje a trhá se. U jednoho souboru potom nebylo video zobrazeno na celou šířku obrazovky.


  Test přehrávání HD videa
   

  Kontejnerformátbitraterozlišenívýsledek
  TSMPEG 2 + AC337 Mbps1920×1080ok
  WMVVC-16,5 Mbps1280×720ok
  MPEGMPEG 2 + AC39,8 Mbps1920×1080ok
  MOVMPEG-4 AVC L4.0 + AAC10,3 Mbps1920×816ok
  MKVMPEG-4 AVC L4.1 + DTS11,2 Mbps1920×1040ok
  MKVMPEG-4 AVC L5.1 8frames + AC3 5.1 + AC3 2.05,6 Mbps1280×720ok
  MKVMPEG-4 AVC L5.1 16frames + AC31,9 Mbps1280×720vytuhne
  MKVMPEG-4 AVC L5.1 8frames + AC3 5.18,9 Mbps1920×800ok
  MKVMPEG-4 AVC L4.1 + DTS8,1 Mbps1920×800ok

   

  Test přehrávání SD videa (AVI - DivX, XviD)

  Formátvýsledek
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432špatně nazoomováno
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ok
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ok
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ok
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ok
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ok
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ok
  xvid_ac3_23976fps_640x272ok
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ok
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ok
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ok
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ok
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272trhá se
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ok
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ok
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ok
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272trhá se
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ok
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ok

   

  Podporované formáty 

  Podpora videa - kontejnery
  MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V) * MPEG1/2 PS (M2P, MPG) * MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS) * VOB * AVI * ASF * WMV Matroska (MKV) * MOV (H.264) * MP4 * RMP4 * FLV - Flash Video
  Podpora videa - kodeky
  XVID SD/HD * MPEG-1 * MPEG-2 (MP@HL) * MPEG-4.2 (ASP@L5, 720p, 1-point GMC) * WMV9 (MP@HL) * H.264 (BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1) * VC-1 (MP@HL, AP@L3)
  Podpora dalších formátů
  RTSP * FLV * ISO * IFO * RM * RA * RAM
  Podpora titulků
  SRT * SMI * SUB * SSA * IDX * kódování Win1250
  Podpora audia - kontejnery
  AAC, M4A * MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA) * WAV * WMA * FLAC * OGG * AVC HD
  Podpora audia - kodeky
  Dolby Digital * DTS * WMA, WMA Pro *AAC * MP1, MP2, MP3 * LPCM * FLAC * Vorbis * Audio pass through : DTS, Dolby Digital, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus
  Podpora obrázků
  JPEG * BMP * PNG * GIF * HD JPEG

   

  Specifikace přístroje

  Rozměry180mm x 32mm x 82mm
  Napájení12V DC, 3A
  ČipsetRealtek 128X (Special Edition)
  Paměť256MB DDR SDRAM, 32MB Flash
  Síť100 Mb Ethernet; Wi-Fi 802.11 b/g/n
  Vstupy a výstupy2x USB 2.0 host; 1x USB 2.0 slave; HDMI 1.3a; stereo analog audio out; kompositní video; optické digitální audio
  Cena99 euro, 3 300 korun
  Webwww.xtreamer.net

   

  Xtreamer – s odstupem a s novým firmwarem 2.0

  Přehrávač mám již delší dobu a současně pokročil jeho vývoj a tak můžu aktualizovat původní recenzi.

  Především z hodnocení mažu zápor v podobě nestability. S novým firmwarem nezaznamenávám v podstatě žádné situace, které by mne nutily přístroj natvrdo restartovat. Extrémně negativní problém v podobě hlučného ventilátoru smazat nelze. Nicméně výrobce nabídl pasivní chladič, který problém vyřeší bez ztráty záruky. Ovšem za cenu 500 korun. Prozatím mám ale ventilátor vypnutý a problém s tím není (byť se přístroj hřeje více, než dost).

  Font titulků pořád není ideální, ale k určitému vyladění přece jen došlo a je to zase o kousek lepší. Přibyla též funkce internetových rádií s možností přehrávat si jakékoli rádio dle svého výběru. Zajímavá je také možnost ovládat Xtreamer po síti. K dispozici je i rozhraní speciálně upravené pro mobilní telefony, takže nemusíte zapínat televizi, ale ovládat přístroj třeba iPhonem pomocí webového prohlížeče.
   

  Firmware 2.0 přidal především

  • BD ISO přehrávání (bez menu)
  • HD grafické rozhraní
  • Připojení na Windows 7
  • Internetová rádia
  • Vylepšené rozhraní internetových služeb
  • Folder JPG – lze přiřadit ikonu každé složce
  • Lze zamknout přístup ke složkám pomocí hesla
  • FLAC s ID3 tagy
  • DTS HD a Dolby HD downmix
  • Ovládání po síti (např. iPhonem)

  Mnoho lidí přesto hlásí další a další potíže, především s Wi-Fi, ale již jde o minoritní problémy, které nečekají na každého. V betaverzích nového firmwaru jsem zaznamenal pomalejší start přístroje, ale to bylo naštěstí do finální verze 2.0 opraveno a je to nyní snesitelné.

  Z dlouhodobého hlediska mi vadí snad už jen struktura menu, kdy trvá déle, než se proklikám, kam chci. Přesto, že zápis a čtení po síti umí Xtreamer rychle, procházení síťového disku sdíleného na Windows 7 (SMB) je pomalejší, než by bylo příjemné. Ale dá se s tím žít. Stále ale trvám na svém verdiktu, že úplně neznalým, nebo těm, kteří očekávají okamžitý a bezproblémový provoz na všech frontách, bych Xtreamer s čistým svědomým nedoporučil. Uvidíme, jak si povede dále… 

   

  Xtreamer – slova chvály zcela konečná

  Tuto recenzi si přečetlo mnoho lidí. Bohužel i přes její aktualizace již dnes (k březnu 2011) není úplně platná. Některé novinky jsme zde uváděli samostatně. Zde bych rád doplnil několik finálních slov k tomuto produktu. 

  První Xtreamer se vyvinul do výborného přístroje. Např. titulkům lze nakonec jen stěží něco vytknout. Lze si je nastavit naprosto libovolně. Zásadní je potom i to, že se přístroje chytla komunita a vytvořila pro něj spoustu doplňků, včetně možnosti sledovat na něm internetové televize či archivy českých TV stanic. Příkladná je i podpora výrobce, který jej i po tak dlouhé době stále inovuje po stránce fimrwaru. 

  Xtreamer, případně Xtreamer SW ve verzi s pasivním chlazení, je i dnes doporučeníhodným přístrojem. 

   


   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  106 Komentáře

  1. Mno, kdyz koukam na to, jak si stezuji majitele na ten vetrak :( No, nezbyva, nez pripocitat k cene pasivni chlazeni, ktere je sice specialne vytvoreno pro Xtreamer, ale s postovnym stoji k 5 stovkam :-/

  2. Sám Extreamer používám asi měsíc. Mám větrák nastaven na vypnutý, vevnitř mám 500Gb disk a nemám nejmenší problémy s přehříváním. Měl jsem ho zapnutý v kuse i 10 hodin a nijak extrémně zahřátý nebyl.

  3. Tak jsem získal druhou beta verzi firmwaru. Přístroj nyní startuje asi 2-3x déle, než doposud. Vše je tak nějak menší, tzn. více se toho vejde na obrazovku = je to optimalizováno na větší rozlišení. Pracovalo se zřejmě skoro na všem, protože drobné i větší změny vidíte často, otázka je, zda to není jen pozlátko. Font titulků měnit pořád nejde, ale zdají se mi o něco lépe ohraničené. Brzy bude finální 2.0 tak uvidíme...
  4. Na recenzi nového fw jsem zvědav. Hlavně mne zajímá, jak se vypořádá s přehráváním blu-ray iso souborů (java menu?).

  5. Koukal jsem na stránky Xtreameru, ale žádnou slevu jsem tam nenašel.Jak to tedy je, za ty peníze bych ho vzal hned.
   Díky za odpověd,Luboš

  6. Mám poslední firmware 2.0.2 a když si na disk ve Windows 7 uložím nové video, tak je někdy Xtreamer po síti vůbec nevidí, ani nezobrazí soubor. Přitom většinou ale s tímto problém nemá. Když jsem mu stejné video přejmenoval a hodil do jiné složky, tak je zobrazil. Nezaznamenal někdo stejný problém?
  7. Mam taktez firmware 2.0.2+Win7 a nic takoveho nepozoruji. Prehraje a vidi vse ze site i usb. Nejspis bude problem ve Win7. Nove firmware prehravace je maximalne stabilni a spolehlive. No problem :)

  8. Zdravím, přinajrání firmware 2.0 i vyšší mi nepřehraje nic ze sítě, ani preview, pouze obrázky. Máte někdo také problém?

  9. Ahoj.Koupil jsem Xtreamera mám problém s titulkama.Už jsem si nechal upravit diakritiku,ale u pár filmů mi nefungují titulky vůbec.Pak ještě potřebuju poradit jak se tam vůbec instaluje firmeware 2.0.Díky za vyčerpávající odpověď

  10. Funguje to tak, že jsou přímo v menu rádia podle kategorií, jejichž výběr ovšem poskytuje Xtreamer tým. Pro vlastní rádio si stačí kamkoli na disk nebo na síť uložit PLSX soubor s cestou k dotyčnému rádiu na netu a přes něj je potom rádio přehráno.
  11. V první řadě mi jde o to abych mohl svoje vlastní rádia přehrávat bez zapnutého počítače. Takže jestli tomu rozumím dobře, jednou z variant je uložit cestu k rádiu na flash disk nebo externí hdd připojemý k xtreameru pomocí usb a potom už se rádio přehraje? A ještě jeden dotaz, teď jsem koukal a myslel jsem že playlist je vaše zmiňované PLSX, ale není. Tak prosím o vysvětlení co to PLSX vůbec je. Díky moc a hezký víkend

  12. opravdu mohu potvrdit, že problém to není. Už jsem to vyzkoušel. Stačí stáhnout jedno rádio, otevřít ten *.plsx soubor ve Wordu a tam změnit informace, uložit a dát si to třeba na připojený disk a už jede vaše oblíbené rádio.

  13. Právě jsem si v nějaké konkurenční recenzi přečetl, že xtreamer má problémy při přehrávání nekomprimovaných blu-ray filmů (patrně z .ISO). Prý nestíhá a obraz se škube.
   Můžete to prosím potvrdit či vyvrátit?

  14. Přes Wi-fi jistě škubat bude, ale po síti nebo z disku by to jít mělo, jde o podporovaný formát. Ale nezkoušel jsem. Kde taky vzít nekomprimovaný obraz Blu ray a proč taky... ta doba teprve přijde, možná.
  15. Akým spôsobom ste prehrávali filmy v recenzii po sieti?
   Mám Win7 a v zdieľanom priečinku filmy. Xtreamer mi ich síce prehrá ale obraz sa rozpadá i pri 720p 6reframes dát. tok 6Mbps. U sd videa badám obraz zhoršený. V sieti sa len zatiaľ orientujem, ale pripojenie je schválne riešené káblom a nie cez wifi. Ke)d kopírujem súbory cez sieť do xtreamer HDD prenosová rýchlosť je okolo 6MBps. Treba nejako špeciálne upravovať router alebo nie? Ď za odpovede a návrhy na zlepšenie.

  16. Zajímalo by mě, jak si zprovoznil tu wifinu . . mě to prostě nejde, pořád to chce heslo sítě, ale když ho zadám, píše to - fail login
   Už nevím, zkoušel jsem všechno možný,ale nic . . ???
   Luboš

  17. Lepší nejspíše není (minimálně do doby, než je někdo reálně srovná). Za xtreamerem (a popcornem) stojí největši komunita a to je důležité. Navíc Xtreamer bude i pro 3,5" disky, nemluvě o tom, že úplně nejlepší je mít data někde bokem na NASu...
  18. Toto jsem nějakou dobu také řešil až jsem na nějakém zahraničním blogu objevil kraťoučkou zprávu, že k chybovému hlášení dochází, když jsou obsazena všechna USB. Takže jsem z USB všechno odpojil a pak propojil s PC přes miniUSB pouze Xtreamer a hned se mi nadetekoval, jako další disk :-) .....

  19. Když si dám připojit do sítě přes WiFi, do Pc s Win 7, chce to po mě heslo do sítě, ale když ho zadám, napíše to Fail Logon a nepřipojí se, pořád dokola stejný, co s tím ??
   Už si fakt nevím rady. Jde o kopírování ve správci souborů, když chci zkopírovat soubory z PC do Xtreameru, síť to vidí a když jí chci otevřít, abych se dostal na sdílený složky, vždy skončím u hlášky - Fail logon :o((((

  20. Citace z článku: "Běžnému uživateli jej zatím rozhodně nedoporučujeme." Jsem rád, že jsem to napsal, potvrzuje se to... Máte tam poslední firmware? Protože některý z těch novejších to měl údajně řešit i bez těch zásahů do registru Windows. Obecně přístup k souborům ve W7 je občas na mašli a to k tomu člověk nemusí přistupovat z Xtreameru. Je potřeba nastavit sdílení, nastavit souborová práva pro Everyone, zkusit povolit Guest účet...
  21. Řeším stejný problém, uprava registrů nepomohla na NB mi to vypíče ID a heslo a na PC nevidím sdílený složky.. U6 je nějáké řešení na tento problém ??

  22. Ahoj, prosím o rady. Pochopí to Xtreamer správne, ak mu k jednému USB portu pripojím webkameru a dovolí mi výstup z nej komprimovať a ukladať na disk? Mám tanečné štúdio a riešim sledovanie priestorov kamerou/kamerami. Ak to popísaným spôsobom nepôjde, bude to musieť byť IP kamerka. Webkamery s USB rozhraním sú ale o rád lacnejšie a ak by to fungovalo, úplne by to stačilo. Díky vopred všetkým za info a prípadné experimenty.

  23. ...a ešte jedna vec k tomu USB rozhraniu: ak k nemu pripojím externú DVD mechaniku, prípadne vypaľovačku, tiež si snáď s ich prehraním/vypálením na ňu poradí?

  24. Koupil jsem Xtreamer a do něj 500GB disk, ale jsem velmi ročarován.
   DVD ripy, avi přehrává úplně v pohodě, ale ty mkv.
   téměř u všech stažených ripů je vidět trhání obrazu. Je to normání vlastnost?

  25. Tak sample soubor (výsek z filmu) mi neškube. Taky ještě záleží, o jaké škubání jde. Mohlo by íjt jen o problém s 24p. Jinak tak hnusně udělaný HD RIP jsem dlouho neviděl. Je to jako by někdo převedl záznam z VHS do HD...
  26. Chcem Vas poprosit o radu. Rozhodujem sa ci kupim tuto "malu" srandu. V nejakej recenzii som cital, ze Xtreamer pri prehravani DVD filmov ( VOB files ) nedokaze prechadzat jenotlive VOB-y a po stlaceni NEXT na dialkovom prechadza na dalsi film...... Co by mi osobne dost vadilo. Neviem na akom firmware-y to bolo "testovane". Je toto uz odstranene alebo to stale takto "funguje" ?

  27. Kedze o tom pisete v minulom case "protože neskákal po kapitolách ve VOBech" znamena to ze novsi firmware uz umoznuje skakat v ramci kapitol ?
   Dakujem za odpoved

  28. Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat jak se v menu přístroje nastavuje při připojení přes HDMI formát obrazu (jako 570i-1080p). Mám tv panasonic th-42px80ea a po připojení mi tv najede v 570i (tuším) ale nikde jsem nenanšel možnost jak formát zvýšit... Např. u dvd přehrávače od panasonicu to jde. Tak mě napadá jestli si to přístroj neumí sám rozpoznat jaký formát přehrává a podle toho se přizpůsobí? Ale co potom funkce upscaling??? Děkuji za info

  29. Zdravím. Bude Xtreamer (s interním HDD) fungovat jako externí HDD připojený přes USB například k Satelitnímu příjmači pro záznam TV pořadů?
   Díky

  30. Extreamer mám odzkoušený jako plně funkční externí HDD pro satelitní příjmač TechniSat Digit HD8-SX, připojený přes USB jako Slave. Nahrává dokonce i v HD kvalitě. Jedinou teoretickou nevýhodou může pro někoho být, že jakmile zapnu satelitní příjmač, tak se Xtreamer automaticky přepne do režimu externí HDD a nelze používat jeho funkce a není přístupný po síti.

  31. Zdravím. Jaký Interní HDD by jste mi doporučili pro Extreamer? Vím, že to má být 2,5" do 500MB, SATA, ale máte někdo konkrétní pozitivní skušenost? Tichý , rychlý, levný :-).
   Díky za info

  32. chcem sa opytat ako je to s prepojenim s projektorom ktory ma
   .
   Obnovovacia frekvencia:
   Horizontálne:31 - 90 kHz
   Vertikálne:50 - 85 Hz
   .
   nebude tam nejaky problem s tym 24p?
   dakujem za odpoved

  33. mel bych par dotazu na ktere jsem nenasel odpoved
   1.jde v tomto zarizeni prohlizet internet s pripojenou klavesnici ci mysi(na ofic.videu jsem videl nejakou podporu prohlizecu )?
   2.kdyz se pripojim pres lan kabel muzu prohlizet soubory a spoustet z HDD v PC ci je kopirovat do HDD interniho?
   3.je vyreseno trhani obrazu u mkv ktere tu bylo zminovane s nejnovejsim fw?
   dekuji za odpoved

  34. Dobrý den, prosím o radu. Mám potíže s Xtreamerem s 500G HD při připojení k PC mi ho nechce nainstalovat. OS W XP. Nevíte, v čem může být problém? Děkuji

  35. mohlo by to dělat usb když ho připojim na přední tak my ho taky nenajde a když ho zapojim na zadní na pc tak se připojí v pohodě tak snad to pomuže

  36. Prosím o radu-jaký přehrávač vybrat? Xtreamer vs XtreamerPro vs Egreat R1 vs Egreat eg m34a?? Jedná se mi hlavně o avi,mkv (včetně cz titulků) a dvd (s menu)+bluray ať už jako složka třeba na hdd a nebo přímo z externí mechaniky... Který to zvládá nejlépe?Díky

  37. Dnes jsem taky zakoupil a mam stejny problem. Pomoci file manageru nemuzu kopirovat z USB disku na interni HDD. Vubec nenaskoci dialog na kopirovani. Pro presouvani v ramci pripojeneho usb disku to je ok, ale na interni to nejde.
   Dik za radu
   Honza

  38. Prosím o radu - nedaří se mi přehrát videa z Youtube. Dostanu se až na nabídku videí s náhledy, ale když dám Enter pro přehrání vybraného videa, tak mi jen naskočí okno s chybovou hláškou "Cannot play this media".

   Nevíte někdo, co s tím?

   Díky předem za radu.

  39. Hledam prehravac BD-ISO souboru vcetne(!) menu. Cas pokrocil od 3. recenze Xtreameru od pana Ptacnika a proto bych se chtel zeptat zdejsich odborniku, zda uz to ma Xtreamer popripade XtreamerPro vyreseno. Potesila by i informace, zda uz je uspokojive vyresena i otazka nehlucneho chlazeni.
   Zajimaji me hudebni DVD a BD.
   Prehravam DVD-ISO soubory pres BXMC (ve WindowsXP) a mam s timto zpusobem DVD knihovny velmi dobre zkusenosti. Bezztratovy ripp zakodovaneho DVD na ISO zabere nekolik minut a na 2Tb HDD se takto vejde kolem 300 DVDcek. Diky ovladani DVD-ISO pres jeho vlastni menu se mohu prohrabovat vsemi 300 DVD alby, jako s originalnimi DVD nosici, aniz bych musel vstat z kresla. Jediny problem, ktery jsem dosud zaznamenal je rozchod videa a audia synchronizace u nekterych DVD (priklad Pink Floyd: Pulse). Toto dela BXMC i pri prehravani originalu DVD i kopie DVD vypalene z tohoto DVD-ISO. V PowerDVD prehravaci neni problem. Umi to nekdo vysvetlit?
   Chtel bych s touto pohodlnou formou prehravani pokracovat i v Blueray.

   Poznamka spravcum fora. Jak jsem pochopil, casovy udaj u prispevku je datum registrace prispivajiciho. Vzhledem k tomu, ze toto forum je velice casove citlive na aktualnost prispevku by asi bylo k veci uvadet datum vlastniho prispevku.
   Dekuji.

  40. Xtreamer lze koupit v pasivně chlazené verzi (Xtreamer Sidewinder, nebo někde značený SW). BD ISO je podporováno, ale o menu nevím - poslední věc, kterou o tom ve FW psali, byla podpora BD Simple Navigation...
  41. Xtreamer umí i DVDčka, stačí jejich obsah zkopírovat na disk a spustit adresář nebo IFO. (nemám ověřeno - zatím jen vyčteno z návodů). Tvorba ISO je myslím zbytečná. ISO soubor zabírá takřka stejné místo. Nebo? Rád si nechám poradit:-).

  42. Dobrý den, problém: soubory s koncovkou .ts, nahrané na externí HDD na SAT přijímači Xtreamer "vidí", ale nepřehraje - vždy hlásí "chybný soubor". Přitom nezáleží na tom, na který USB port Xtreameru je externí HDD připojen. Tak se projevuje v menu VŠE. V menu FILMY hlásí tabulku "chyba bitstream" a "stop přehrávání".

   Stejně tak hlásí "chybný soubor" i po zkopírování z externího disku na svůj vnitřní disk při pokusu o jeho spuštění. FW Xtreameru je poslední 2.5.2.

   Může prosím někdo poradit ? Pedro

  43. V jednom z hodnocení Xtreameru se dočítám:

   .......se mi líbí možnost ovládat jej z webového prohlížeče bez nutnosti pouštět TV, což je šikovné při poslechu inet rádií.......l

   Mohl by mi někdo vysvětlit postup, jak na xtreameru ovládat internetová rádia bez nutnosti spouštět TV? O koupi Xtreameru zatím jen uvažuji.
   Díky

  44. Xtreamer má v sobě webový server, takže na něj lze přistupovat přes webový prohlížeč a nějak s ním manipulovat. Stejně tak má i nějakou speciální aplikaci pro iPhone. Ale osobně jsem to nezkoušel. Zkusím to výhledově prozkoumat.

  45. Xtreamer nevlastním, ale dočetl jsem se, že od firmware verze 2.4 je webové rozhraní totožné nebo hodně podobné jako u Xtreameru PRO. Jak vypadá webové rozhraní je vidět třeba zde:
   http://www.youtube.com/watch?v=UUVtJBfYtDU

   Na Youtube najdete takových videí víc - stačí dát vyhledat slovní spojení Xtreamer Web User Interface, Xtreamer Web UI, Xtreamer JukeBox a podobně

  46. Xtreamer bez interního disku funguje. Ověřeno to mám prakticky jen na XtreamerDVD, ale ten je s klasickým Xtreamerem funkčně prakticky totožný. Já bych taky doporučil spíš XtreamerDVD, protože nemá žádný hlučný ventilátor:
   http://www.digilidi.cz/novinka-xtreamerdvd-multimedialni-streamer-s-mech...

   Se serverem při správném nastavení sdílení na serveru bude Xtreamer fungovat určitě. U digitálního rekordéru to závisí na tom, zda lze jeho interní disk nasdílet - tedy zda je možné obsah interního disku v rekordéru zpřístupnit po síti - to často nejde zejména u značkových rekordérů.

  47. Nazdarek lidi,
   dnes jsem se stal majitelem Xtreamer-u a mám s tím pramalé zkušenosti a hlavně mi nechodí tak jak bych si představoval. Najde se tu někdo zkušenější kdo mi poradí. Osadil jsem přístroj 320GB HDD a teď následuje otázka, lze přístroj po připojení k PC používat jako externí hard disk? a další problém, když připojím k zařízení externí HDD 160GB tak načtení a spoštění souborů probíhá OK, ale když chci překopírovat soubory z externího HDD do Xtreamer-u tak mi to nějak nejde. Označím zvolený soubor a po přeunutí čeveného okna na HDD v přístroji a stisknutí žlutého tlačítka se mi tam objevuje pouze přeškrtnuté kolečko. Předem děkuji za poskytnuté rady Tom

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.