Xtreamer Prodigy: Možná bez cla, ale také bez archivů televizí?

 • Pavel Bačo
  Kategorie: Novinky, MMC
  Říj 23, 2011
  1× Komentováno

  prodigyDlouho očekávány multimediální přehrávač od společnosti Xtreamer se již brzy dostane i do ČR. Co od něj můžeme očekávat? Naplní tato vlajková loď společnosti náročné požadavky uživatelů? Napraví blamáž s dosud neodladěným FW pro Xtreamer SW2?

   

   


  Tento článek je aktualita. Recenze Xtreamer Prodigy je k přečtení zde!


   

  Jako malou omluvu za všechny průtahy s dodáním se společnost snaží zařídit expedici pro zákazníky z EU. Díky tomu by uživatelé, kteří si již Prodigy objednali, ušetřili nějakou tu korunku na clu a daních. Zda se jim to povede, ukáže čas.

  Co už o Prodigy víme z dostupných informací? Víme, že bude mít nejvýkonnější hardware z rodiny Xtreamerů. Založený je na realtek chipu 1186 a má podporu 3D technologie. Jak to bude s 3D filmy? Půjdou jen některé technologie, třeba side by side? Nebo půjdou i další jako třeba green and red, red and blue, či další? Na tyto otázky dosud neumíme odpovědět a oficiální zdroj Xtreameru zatím mlčí.

  Co už ale podle oficiálních informací víme je, že Prodigy bude expedováno bez interní wi-fi karty, místo ní bude přiložen externí wi-fi dongl, jak jej známe z MK1 či SW1. Jako důvod uvádí výrobce nekompatibilitu s androidem. A tady narážíme na první oficiální informace, že Prodigy bude expedováno právě s Androidem.


  Android již v základu, ne až v budoucnu

  Je to pro uživatele dobrá zpráva? Podle dostupných informací nikoliv. Android má běžet jen jako další vrstva na originálním FW. Poběží na starším androidu Froyo (2.2), byť zkompilovaném a upraveném pro MIPS (realtek based chip).  Jak bude fungovat prohlížeč s podporou flashe? To je otázka která bude zajímat velmi mnoho českých uživatelů. V současnosti na ni ale neznáme odpověď. Můžeme jen předpokládat, že když v tomto neobstály lépe HW vybavené android přehrávače, bude tomu obdobně i u Prodigy. Nicméně nás může i překvapit.

  Umax Xtreamer Prodigy lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  Android jako rána do zad

  Říkáte si proč? Vysvětlení je snadné a smutné. Dle oznámení na oficiálním fóru uživatele -=))(( Xtreamer ))((=-  zařazeného jako ředitel. Cituji:

  „(18) Because Android does not live well with PHP we had to remove the support for RSS at this point. It means you will not find the Xtreamering Portal. We replaced it with some nice collection of basic RSS apps. Maybe in the future it will be possible to bring it back.“

  Co to znamená pro uživatele? Pro někoho nic, pro někoho všechno. Tímto je řečeno, že byla odstraněna část Xtreamering, do které bylo možné instalovat různé projekty uživatelů založené na php a RSS. Patří mezi ně i xLiveCZ, xLive, xVod a další. Ano, na Grooveshark si můžete stáhnout android aplikaci a pokud bude skutečně prohlížeč s podporou flashe fungovat bezproblémově, jistě se bez těchto uživatelských projektů obejdeme. Ale co když tomu tak nebude?

  Kolem Prodigy vyvstávají nové a nové otázky.  Proto doufáme, že na všechny dostaneme odpověď po prvních recenzích. Ukáže nám Prodigy, že sliby a ujištění společnosti Xtreamer nejsou planá? Dokáže nám, že má šanci obstát v dnešní tvrdé konkurenci? Přece jen jeho předpokládaná cena jej řadí již spíše do vyšší třídy MMC, a tudíž jsou na něj kladeny daleko vyšší požadavky.

  UPDATE: K dispozici jsou již první videa, jak Android na Prodigy běhá. 

   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?