Xtreamer Live: Přehrávání online videa a TV včetně českého obsahu

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, MMC
  Čer 05, 2010
  5× Komentováno

  Mlutimediální síťový HD přehrávač Xtreamer patří k těm z lepších. Od jeho uvedení a naší recenze uplynulo více, než půl roku. Přehrávač je nyní vyladěný a bez větších nedostatků. Zvládá vše, co od něj očekáváte. Ale jsou tu i doplňky, kterými si jej můžete zdarma vylepšit a získat další funkce. Jedním z doplňků je přístup k široké sbírce online videa.

  Aktualizováno v novém článku 

  http://www.digilidi.cz/xtreamer-archiv-ceskych-televizi-online-vysilani

   

  Xtreamer nyní dlouhou dobu zůstává na firmwaru 2.3.1. Ono také, vesměs vše funguje, takže překotný vývoj firmwarů již není nutný. Výrobce řídícího čipu Realtek sice vypustil nové SDK 3, pomocí nějž mohou výrobci přehrávačů inovovat firmware, ale to se zdá není pro Xtreamer priorita. Verze firmwaru 3.0 tedy není na pořadu dne. Ladí se ale verze 2.4., která opět opraví některé ze zbývajících chybek, respektive spíše vyjde vstříc některým žádostem o vylepšení od uživatelů.


  UMAX Xtreamer SW lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

  To, čemu se výrobce aktuálně věnuje, zdá se, je MovieJukebox. Ten by měl být brzy hotov a měl by radikálně změnit způsob práce s médii na Xtreameru (samozřejmě, jen pokud budete chtít). Zřejmě přinese pohled na média bližší reálnému světu – tedy s náhledy obalů, informacemi o filmech, hodnocení atp.

  Otázkou bude, nakolik svižně si s tím Xtreamer poradí. Dá se očekávat, že toto rozšíření lépe sedne druhé generaci – Xtreameru Pro, která je softwarové víceméně kompatibilní, nicméně verze Pro má dvojnásobek paměti RAM (256 MB).

  Xtreamer Live!

  Live! je povedené rozšíření (mod), který přidá do menu Internet položku Xtreamer Live! ve které najdete pečlivě vybrané televizní kanály, jež lze sledovat přes internet. Sbírka je to opravdu slušná, i když některé kanály nefungují (např. kvůli územním restrikcím). Bohužel reakce na spuštění videa je občas hodně pomalá a to i na 8 Mbitovém připojení, zoom a rychloposuv také nejsou ideálně dořešeny. Ale nic to nestojí, Xtreamer to nezatěžuje, tak proč to nezkusit…

  Stačí stáhnout a rozbalit tento archiv. Jeho obsah (složku SCRIPTS) umístěte například na připojený FLASH disk nebo na disk interní. A to je vše. V odkazovaném doplňku jsou přidány některé české online video zdroje. Tím se liší od oficiálního Live!, který je k dispozici na diskusním fóru Xtreameru. Více infrmací o upraveném českém doplňku najdete v tomto fóru.

  Obecně, internetové zdroje ve vašem Xtreameru lze upravovat – přidávat, mazat, řadit… Není to ale uživatelsky vůbec přívětivé. Ani v upraveném Livu není online vysílání českých televizí, nebo přístup k jejich archivu. To je samozřejmě obrovská škoda. Nicméně zatím to nejspíše nelze zajisti (možná později s novým SDK a firmwarem).

  Jak Xtreamer Live! vypadá v reálu můžete vidět na našem videu:

  Související články

  Xtreamer: výkonný univerzál, ale jen pro někoho  
  Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom
  Xtreamer eTrayz: levné dvoudiskové úložiště nabité funkcemi

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  5 Komentáře

  1. chcem sa spýtať. či sa dá do xtreamer-a dostať zo vzdialeného PC cez internet a nahrať mu na HDD videá, ktoré má prehrávať a takýmto spôsobom vzdialenie ovládať obsah vysielania

  2. Ano, Xtreamer má funkci NAS, kdy lze na jeho HDD přistupovat po síti. Stejně tak má i webový server, kterým lze provádět určité úkony na něm, včetně ovládání např. pomocí mobilu s internetovým prohlížečem.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?