Xtreamer: archiv českých televizí a online vysílání

 • Lukáš Honek
  Kategorie: Novinky, MMC
  Led 23, 2011
  10× Komentováno

  O snaze dostat do Xtreameru online archiv českých televizí a dalšího lokálního obsahu jsme psali už před více, než půl rokem. Tehdy to ale bylo jen o podcastech, nějakém tom RSS a o pár videoblozích. Nyní už je ale funkční přesně to, co chceme – archivy, stream televizí a mnohý další lokální obsah.

  Jak vypadaly tyto snahy na začátku, můžete vidět v našem starším článku. Nyní se podívejme na aktuální stav. Podpora českého obsahu zdaleka není prací korejského výrobce a už vůbec ne českého distributora tohoto produktu, který si na něj lepí svoje jméno (Umax). Dobrou práci odvedla komunita a čeští hackeři, kteří tak udělali obrovskou službu všem ostatním zájemcům.

  V prvé řadě je však třeba zmínit, že i výrobce na firmwaru neustále pracuje. Sice ne vždy ideálně, ale nakonec zde máme alespoň tu platformu pro vylepšování. Navíc, jak se zdá, stejné funkce získá i nový DVD přehrávač od téhož výrobce...

  V posledním firmwaru 2.6.0 se zase leccos změnilo a online doplňky jsou schované pod položku MovieJubox. Zde teprve instalujete funkce, které vás zajímají. V našem případě jde hlavně o Xtreamer Live, nicméně novinkou je i podpora Groovesharku. Pokud máte s instalací problémy, přístroj zatuhává, nebo se jinak podivně chová, nejspíše nekomunikuje správně s USB flash pamětí. Zkuste ji dát do jiného portu, zkuste ji naformátovat, zkuste jinou flash paměť…

  Až Xtreamer Live (dříve xLive) zprovozníte, dostanete se na spoustu různého online obsahu. Pro ten český je vhodné doplnit rozšíření xLive Installer Updater. Ten doplní český obsah a zároveň zajistí jeho online aktualizaci. xLive Installer Updater stahujte zde, přičemž obsah archivu stačí nahrát na disk, nebo flash disk do adresáře scripts\xLive.

  Na videu můžete vidět, jak Xtreamer a jeho podpora českého online obsahu následně funguje. Možná, že si všimnete, že občas něco zazlobí, nebo že je rozhraní pomalé. Ano, není to jen dojem, je to přesně tak. Na druhou stranu, např. Evolve Blade Mini, který má stejný hardware, je sice 3x rychlejší, ale má i 3x méně funkcí… je to prostě něco za něco. Veškerý obsah funguje vesměs dobře, včetně např. Autosalonu v HD. Nicméně Den D se ošklivě trhá, přičemž jiný seriál z téhož archivu České televize běží bez potíží…

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  10 Komentáře

  1. Mám mašinu 4 dny, vše už mám aktulizováno a funguje to hezky. Občas zamrzne nebo spadne, ale tak nějak jsem už na tohle zvyklý. Grooveshark - super věc!!!!

  2. Dobrý den,
   mohl bych se zeptat jak je to s podporou přehrávání Audio Cd s připojené externí mechaniky? Zvládá toto Xtreamer? Díky

  3. Xtreamer nemám, takže to nemůžu ověřit, ale podle specifikace CDDA (Audio CD) přehrávat umí:
   http://forum.xtreamer.net/mediawiki-1.15.1/index.php/Xtreamer_Hardware_S...

   Pokud externí mechaniku nemáte a chtěl byste jí kupovat jen kvůli přehrávání Audio CD, tak je tu ještě jiná možnost - pokud máte dost místa na pevném disku, tak můžete CéDéčka nagrabovat na PC pomocí freeware programu EAC (Exact Audio Copy) do souborů ve formátu FLAC a pak na Xtreameru přehrávat hudbu z harddisku. FLAC je bezeztrátový formát a na rozdíl od MP3 je kvalitou je zcela rovnocenný záznamu na Audio CD. Musíte ale počítat s tím, že 60 minut hudby zabere ve FLACu cca 400MB. Ve WAVu zabere 60 minut hudby 700MB.

  4. Xtreamer Pro: externí mechanika naprosto normálně funguje. Umí to prostě vše co jsem zatím zkoušel ;-)

   jen ten ventilátor je k ničemu

  5. Používám ho zruba něco přes rok a nic jinýho bych nechtěl,ještě sem se nesetkal s formátem kterej by nepřehrál, někdy sice napíše při přehrávání chybu ale jde spíš o streamovaná videa z netu, jinak přehrávání formátů Divx, MKV, atd., je naprosto bez problémů. Můžu ho všem doporučit je to super mašinka.

  6. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli rozšíření xLive Installer Updater je i pro verzi SW (s pasivním chladičem). Děkuji za odpovědˇ.

  7. Xtreamering Live take pouzivam. Je to super vec. Akorat se dost casto stava, ze pri prehravani videa z netu toto prehravani spadne a bohuzel cloveku nezbude nic jineho, nez se koukat znovu od zacatku. Nevite nekdo, zda se da v tom streamu posunovat dopredu? Nasel jsem pouze moznost to trochu urychlit. Dalsi vec, ktera neni uplne vychytana je pomer obrazu u videi prehravanych z netu. Napriklad zrovna Den D je zobrazen jako 4:3 a zmrsen.

   Ale jinak super vec!!!!

  8. Posun lze opravdu jen cca 2x urychlit, nicméně při přehrávání mi přehrávač nepadá. To spíše při procházení online nabídek. Den D a spol je nutné bohužel řešit nastavením poměrů stran na TV. Aspoň mně to problém vyřeší.

  9. Xteramer je absolutní špička v přehrávání z (hlavně Českého) internetu. Může za to perfektně provedený a hlavně stále aktualizovaný český XLive. Pokud máte rychlé připojení = nad 6Mbit (v mém případě 12Mbit - sdílený) mohu vřele doporučit. Už nepotřebuji satelit, dvb-t (všechny české jsou online) ani videopůjčovnu. Než bych zkoukl všechen obsah (Archívy CZ a SK televizí, Stream.cz, živě.cz + sk, mobilmánie ............................) tak je ze mě důchodce a to nemluvím o "anglickém" světě. Jako přehrávač audio, video, foto nemám co vytknout. Jediná škoda že nemá displej. Často poslouchám internetová rádia (přes 15 000 stanic) nebo MP3 a nechci kvůli informacím pouštět TV.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?