Xoro HSD 7570 – přenosný, levný a schopný

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Lis 04, 2007
  8× Komentováno
  xoro hsd 7570Pokud pokukujete po přenosném DVD přehrávači a přece jenom hledíte na každou korunu, nemělo by vaší pozornosti uniknout Xoro 7570. To za jednu z nejnižších cen na trhu nabízí navíc i příjem digitální televize. Přitom se jedná o slušně vybavený a funkční přístroj. Hned na začátku bychom si měli říct, že Xoro HSD 7570 se cenově pohybuje mírně nad 4 tisíce korun s daní. Přitom jiné výrobky v této kategorii za podobnou cenu často nenabízejí funkce pro sledování televizního vysílání. V tomto ohledu tedy budeme testovat adepta s velice výhodným poměrem výkon-funkce-cena. Samozřejmě lze očekávat kompromisy, ale kupodivu nejsou nijak velké.

  Slušná výbava do základu

  Přístroj je dodáván v menší krychlové krabici, ve které najdete samotný přehrávač, Li-pol baterii (2600 mAh), dálkový ovladač, napájecí adaptér, adaptér do auta, nylonovou brašnu (kterou lze zavěsit na opěrku auta), přenosnou anténu, sluchátka a základní kabely pro propojení s televizorem.
  S přístrojem dostanete vše, co je potřeba
  HSD 7570 je o dost menší, než posledně testované luxusnější HSD 7510, ale i přes celoplastové provedení působí „bytelněji“ a pevněji, než Sigmatek PDX 3100. K dílenskému zpracování nemáme celkem výhrady, až na ovládací tlačítka přímo na přístroji. Ta jsou sice relativně pevná, ale při stisku vydávají dost velký mechanický hluk.
  Při přehrávání filmů nelze z dálkového ovládání měnit hlasitost, což je chyba - využívat pouze kolečko přímo na přístroji není pohodlné. U sledování TV to jde i z dálkového ovládání.
  Konstruktéři také počítali s tím, že přístroj bude sice přenášen, ale ne vždy bude nutné používat baterii – proto je akumulátor oddělávací a lze jej nabíjet jednak při připojení k přehrávači, ale i samostatně. Celkově po stránce designu a provedení se nám HSD 7570 líbí. Horší je to s dálkovým ovládáním, které je značným kompromisem kvůli mobilitě. Mnoho funkcí je sdruženo na málo tlačítek a je třeba využívat shift (přepínací klávesu). Alespoň že přístroj reaguje na povely s jistotou.

  Jak hraje a zobrazuje?

  S provedením přístroje také souvisí použitý displej a reproduktory. Displej je asi největším kompromisem – úhlopříčka 7“ není mnoho, ale u takto malého přenosného zařízení budiž. Bohužel rozlišení je nízké (480x234) a tak je patrný rastr, zejména řádkování. I tak se ale na filmy dá celkem obstojně koukat, obzvláště když je jinak displej kvalitní. Pozorovací úhly jsou ze stran velmi dobré, shora výborné, zespodu špatné (ale pohled zespodu se u takovéhoto zařízení příliš neočekává). Dva reproduktory pod displejem dokážou vyvolat velmi „slušný rozruch“, i když pochopitelně chybí jim hlubší tóny. Ale ani při nejvyšší hlasitosti nerezonují nebo extrémně nezkreslují.
  Ukázka práce s menu, přehrávání videa, fotek a MP3
  Se souborovým menu se pracuje velice dobře, má rychlé reakce. Umí náhledy fotografií nebo například spektrální analýzu při přehrávání MP3 a WMA hudby. ID3 tagy se mi ale zobrazit nepodařilo. Přístroj se choval stabilně ve všech situacích, až na jednu – při prohlížení fotografií občas narazil na nějakou, která se mu nezamlouvala, a přestal reagovat na povely. V dnešní době mimořádně užitečný USB vstup taktéž fungoval bez potíží, poradil si s neznačkovou USB flash pamětí o kapacitě 1 GB i s Corsairem 2 GB. I když jde jen o USB 1.1 s přehráváním většiny MPEG-4 filmů nebyly a nebudou problémy.

  Podpora MPEG-4 ukázková!

  Když už jsme u těch MPEG-4 videí, tak musíme HSD 7570 pochválit, zvládá téměř jakýkoli DivX a XviD soubor, což ještě zdaleka není u stolních nebo přenosných přehrávačů pravidlem. S MPEG-4 titulky je to mírně horší – podporuje sice formáty SUB, SRT a TXT, jak se stejným jménem jako videosoubor, tak i s jiným (pokud je najde ve složce s videem), ale nezobrazuje korektně diakritiku. Text je na poloprůhledném pozadí, ale mohl by mít o něco málo větší. Škoda těchto chybek – doufejme, že je výrobce napraví novým firmwarem.
  Titulky v MPEG-4 by si zasloužily vylepšit

  Jak mu šlape digitál?

  Nyní se budeme věnovat funkcím přenosného televizoru. Nejprve nutno poznamenat, že anténní konektor měl být situován spíše k zadní straně přístroje a ne neprakticky k té přední. Obraz z digitálního tuneru je dle očekávání bezchybný, radost koukat. Přepínání kanálů je dostatečně rychlé, využívat lze i funkce EPG – u toho zlobí některé české znaky, některé jsou v pořádku, ale jinak je EPG zpracováno dobře. Kromě EPG je k dispozici i klasický teletext s podporou diakritiky, ale na interním displeji není nijak zvláště čitelný. Citlivost tuneru je bohužel trochu horší, s přiloženou mini anténou vystačíte sotva v dobře pokrytých velkoměstských oblastech. Snadno lze přepínat mezi režimem TV a radio. Při investici do toho přenosného přehrávače potěší i možnost využít jej jako stolní DVD přehrávač a set-top box pro příjem digitálního vysílání. Například do vaší televize v obývacím pokoji jej snadno propojíte pomocí dodaných kabelů. Škoda, že obraz lze přenášet pouze kompozitním kabelem, takže od obrazu nelze očekávat takovou kvalitu, jako třeba od HDMI u plnohodnotných přijímačů. Zato zvuk lze vyvést i digitálně například do AV receiveru.
  Podpora digitální televize je u přenosného přehrávače výbornou záležitostí
  Celkově se nám přenosný DVD a TV přehrávač Xoro HSD 7570 líbil. Je slušně zpracovaný, má bohaté příslušenství a podporuje spoustu funkcí. Přitom cena je vzhledem k podmínkám na trhu více než dobrá. Potěší mimo jiné i výdrží okolo 2 hodin, nebo několika málo integrovanými jednoduchými hrami, výbornou podporou MPEG-4, rychlým a přehledným souborovým menu a mnohým dalším. Několik nedostatků potom považujeme vzhledem k ceně za nutný kompromis.

   

  Plusy a mínusy
  + široká podpora MPEG-4- nízké rozlišení displeje
  + slušné zpracování a mnoho funkcí- titulky v MPEG-4 neumí diakritiku
  + USB vstup- nemá menu v češtině
  + možnost využít jako set-top box
  + dobrý poměr výkon/cena
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272 ano
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. Ahoj vsem,
   jsem majitelem tohoto vyrobku.Hraje opravdu skvele!!Za ty penize;).
   Jenze mam problem..nejsem asi moc zrucny a nevim,jak brasnu upevnit na sedadlo:( Pomuzete mi nekdo navodem,prip. fotkou?Dekuji moc

  2. To načítání před zobrazením obrázku v plné velikosti je strašně zdlouhavé. To je standard nebo ty obrázky mají nějakou maxivelikost ?

  3. Kupil som si tento vyrobok a čo sa tyka prehravania videa a hudby je všetko o.k. Bohužial problem mam s dig. tunerom. Pri sledovani Tv obraz často zamrzne a tym pozeranie konči aj keď mam 100% prijem signalu. Pristroj musím vynuť a znova zapnuť,inač obraz nenabehne. Ak ma niekto podobny problem,napište. Ešte musím podotknuť,že už mam štvrty prístroj od Sencora cez Odys,Mustek a Xoro a ani jeden nedokazal vydržať bez poruchy celu dobu zaruky.Stale to skončilo vratenim peňazí.

  4. Mno musím se přiznat, že moje Xoro vydrželo doma taky asi týden, než mu odešla mechanika :-C
   Jinými slovy říkáš, že sou to všechno stejně kvalitní výrobky? A co si teda koupit?

   Philipse který nemá GOTO, takže nepřehraješ film od půlky (leda bys chtěl 10 min. čekat než se to přetočí).
   Sonyho, který zcela nelogicky neumí hrát DivX/XviD z USB?
   Panasonic, který nepodporuje češtinu v DivX titulcích, ale je spolehlivě nejdražší?

  5. Koupil jsem dětem Xoro HSD 7570 a nějak se mi nadaří naladit tv programy,můžete mi prosím poradit jak na ty Tv programy.Díky moc.Raduz

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.