Editace videa

 • Igor Viduna
  Kategorie: Tiskovky, Editace videa
  Lis 28, 2017
  0× Komentováno

  Oblíbený program pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio X získává před Vánoci další jedinečné funkce. Se zimní aktualizací se program stává celosvětově prvním Windows editorem s podporou čtení a ukládání souborů v úsporném formátu HEIF. Nové nástroje Vyhlazovací štětec a Klonování struktury v modulu Vyvolat zajistí rychlou a přirozenou retuši portrétů. K vykreslení oblak pomůže Polarizace a volné šablony umožní tvorbu fotoknih podle vlastní fantazie.

  Petr Máčal
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Zář 11, 2017
  0× Komentováno
  V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
  Petr Máčal
  Kategorie: Preview, Editace videa
  Zář 20, 2016
  0× Komentováno

  Brněnská společnost oner software v pondělí 19. 9. 2016 ve 14 hodin uvedla na trh novou verzi svého editoru fotografií, tentokrát s názvem Zoner Photo Studio X. Co stojí za změnou názvu, jaké novinky firma pro své uživatele připravila jsme se dozvěděli na tiskové konferenci v sídle firmy o týden dříve.

  Roman Nohejl
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Říj 27, 2015
  7× Komentováno

  Dlouhá léta natáčím video kamerami Sony Handycam, které ukládají video do AVCHD později a AVCHD 2.0. Od roku 2014 se setkávám s XAVC S, ukládaným na paměťová média v MP4. Je to nový video formát od Sony, odnož od XAVC, který je používán v profi kamerách a je ukládán v MXF.

  Igor Viduna
  Kategorie: Novinky, Editace videa
  Dub 06, 2014
  0× Komentováno
  Autor: Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

  Aktualizováno: Vážení čtenáři, ve spolupráci se společností Zoner Software jsme pro vás připravili soutěž o tři licence grafického programu Zoner Photo Studio 16 PRO. Již známe vítěze.

  Tomáš Slavíček
  Kategorie: Recenze, Editace videa
  Bře 05, 2014
  0× Komentováno

  Zoner Photo Studio je, pro české fotografy známý pojem, komplexní software pro správu, úpravu a publikování fotografií. Každoročně přitom vychází jeho nová verze. V té poslední se vývojáři zaměřili především na změnu vizuální podoby Editoru a propojení programu s dalšími aplikacemi.

  Roman Nohejl
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Bře 10, 2013
  5× Komentováno
  kvalita videa versus datový tok

  Každý kdo natáčí a zpracovává video v nějaké NLE střižně se potýkal s otázkou, jakou konečnou velikost nastavit, aby byl výsledný soubor co nejkvalitnější a zároveň také, aby nezabíral příliš mnoho místa. Proto si odprezentujeme zkušenosti s prací v Sony Vegas s materiálem AVCHD 50p a pokusíme se najít to nejvhodnější řešení.

  Tomáš Skrášek
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Úno 19, 2012
  33× Komentováno
  MKVmerge návod

  MKV je stále velmi populární kontejner videa. Může se stát, že si do něj budeme chtít přidat vlastní české titulky, nebo třeba další zvukovou stopu. Tento návod vám ukáže jak. Využijeme přitom především nástroj MKVmerge a některé další. 

  Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Bře 13, 2011
  3× Komentováno

  Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

  Lukáš Honek
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Bře 07, 2011
  29× Komentováno

  VirtualDub je nástroj pro práci s videem, který je k dispozici zdarma. Na první pohled sice může odradit svou zdánlivou složitostí, ale jakmile jej poznáte, vystačíte s ním na spoustu úkonů. Tomu napomůže i náš seriál, ve kterém se naučíme na konkrétních příkladech mnohým užitečným postupům.

  Lucie Medová
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Pro 12, 2008
  22× Komentováno

  Možná vlastníte přístroj, který produkuje video soubory s příponou MOV. Tento soubor ale vyžaduje pro přehrání na počítači poměrně nepodařený software od Apple a na stolních nebo přenosných přehrávačích jej nepřehrajete skoro vůbec. Navíc je dosti prostorově neúsporný. Jak jej jednoduše a zadarmo převést na universální AVI, poradí tento návod.