Neděle , 01. 10. 2023

Igor

Univerzální dálkový ovladač SilverCrest KH2159: Šprt za 169 korun

22. 12. 2010

22. 12. 2010

Univerzální dálkové ovladače jsou stále populárnější. To lze vyčíst i z našich diskusí. Tam se objevil i další tip na superlevný produkt z Lidlu. Ten sice překonává předešlé levné tipy, ale má i své nedostatky. Seznamte se s nimi v našem doplňujícím pohledu na tento produkt.

Levnější univerzální dálkové ovladače (UDO) doposud musely vystačit s tím, že měly v paměti sadu příkazů pro konkrétní typ ovládaného přístroje. Ze seznamu kódů jste si tedy vybrali značku, tu vložili do přístroje a následně jste zjistili, zda ovladač funguje, či nikoli. Pro danou značku bylo k dispozici více kódů, takže laborování mohlo pokračovat. Otravná a ne vždy úspěšná činnost.

Tu bylo možné lehce automatizovat, když UDO vysílalo automaticky různé signály na přístroj. Jakmile ten zareagoval, věděli jste, že se blížíte kýženému kódu. Pořád ale dost velká a nejistá pruda…

Není tomu dlouho, kdy se jen dražší přístroje uměly naučit povely z původního dálkového ovládání a přiřadit je na libovolné tlačítko. S ovladačem SilverCrest KH2159 za 169 korun z Lidlu to už neplatí.

Možnost naučit dálkové ovládání povely z původního ovladače a přiřadit je libovolným tlačítkům je prostě jediná efektivní a pohodlná cesta k úspěchu. KH2159 se takto umí naučit 150 povelů. Dále je tu funkce makro, která umožní vykonání posloupnosti příkazů (simuluje několik různých stisknutí tlačítek).

Oproti předchozímu (recenze) modelu jde vzhledově o určitý posun kupředu. Máme tu také podsvětlení a informační display. Nastavení jasu je jen zcela symbolické, ale jde naštěstí zcela vypnout. Bohužel ergonomie je jen průměrná, kolébky pro volume a programy jsou malé. Sice si pro tuto činnost můžete vyčlenit směrový ovladač, ale ten mnohdy potřebujete pro jinou činnost. Stisk tlačítek je nejistý. Pro důležité funkce by se velmi hodila i nějaká další oddělená tlačítka, ale nejsou. Velký souvislý blok tlačítek slitý s numerickou klávesnicí je… asi tušíte k čemu. Za chybu lze považovat i to, že při dlouhém stisku tlačítka není příkaz opakován v cyklu. Například plazmy Panasonic se vypínají a zapínají právě sekvencí opakovaného stisku tlačítka. A to tohle UDO nenaučíte (snad makrem, ale to je jen obezlička).

K TÉMATU  Plazmová evoluce podle Panasonicu

Jednoho dne by také bylo skvělé, kdyby se výrobci domluvili na tom, na kterou stranu budou dávat ovladače pro hlasitost a pro přepínání programů. SilverCrestu lze nakonec ještě vytknout to, že není absolutně směrový – musíte mířit přesně na ovládaný přístroj. Vzhledem k ceně, funkcím, dobrému českému manuálu je nakonec velká škoda, že tu jsou poměrně silné prohřešky v ergonomii. Ale právě vzhledem k ceně jsou s přivřením oka snesitelné.

 

 

Plusy Mínusy
+ nízká cena – velmi průměrná ergonomie
+ dobré funkce – špatná směrovost 

 

 

Tip na další univerzální dálkové ovladače

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek