Umax VisionBook 10Wi Pro v testu – hodný svého jména

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  květen 11, 2016
  42× Komentováno

  Pár strojů z portfolia Umaxu jsme již testovali a měli v rukou, ne vždy se ale výrobci povedlo vše tak, jak bychom si přáli. S novým modelem přišlo kromě nového procesoru i konstrukční zlepšení, což ocení jistě nejeden zákazník.

  TIP: Test HP Pavilion x2 vs. Lenovo Ideapad Miix 300 – trpaslíci na nože

  „Pročko“ je na první pohled velmi podobné staršímu „plusku“, jehož recenze na našich stránkách nějakou dobu „visí“. V čem se tedy změnilo? Máme tu nový Atom z rodiny „Cherry Trail“ s vylepšeným výkonnějším integrovaným jádrem a nižší spotřebou. To se dobře poslouchá zejména, pokud víme, že doporučená cena je nižší, než tomu bylo u předchůdce. Na klávesnici naopak ubyl jeden USB port – ani ten nicméně nedokáže „nakrmit“ USB 3.0 externí disk dostatkem proudu, mikro USB port to ale zvládne, stačí koupit OTG redukci.

  Co nám v minulosti vadilo nejvíc, bylo nedokonalé uchycení tabletu ke klávesnici – mělo vůli, takže při relativně malém pohybu s celým notebookem docházelo ke ztrátě kontaktu a následné chvilkové nefunkčnosti klávesnice a touchpadu. Tato skutečnost uměla iritovat a otravovat život, trpělo jí i příbuzné Lenovo Miix 300. 10Wi Pro tuto výrobní vadu odstraňuje. Na svědomí to mají snad silnější magnety. Není to důležité, hlavně že to funguje. A to bezvadně.

  Co nám vadilo, ostatně jako u prakticky každého levného hybridního tabletu, je skutečnost, že se na fólii rychle vytlačí náznaky kláves či hran klávesnice. Zde musíte trochu improvizovat a zkusit vyřešit „dosed“ - např. gumovým těsněním, nebo molitanovými samolepícími podložkami pod nábytek od švédských přátel (vyrobeno tamtéž) za pár korun.

   

  Z posilovny na maratón?

  Již jsem naznačil, že s novým procesorem narostl výkon. Díky vyšší základní frekvenci samotného výpočetního jádra (resp. čtyř jader). Druhé díky patří vylepšené integrované grafice Intel HD Graphics se 16 shadery (oproti 4 u „Bay Trailu“).

  Vedle toho narostla výdrž provozu na baterie. Ne o moc, ale v dnešní době, kdy se hraje na spotřebu u všeho, to nezní špatně – zejména při vytížení se nůžky rozevírají. Takže bez nadsázky mohu říci, že výkon narostl a spotřeba klesla. To slibují i výrobci u každého nového modelu auta s rozporuplnými výsledky (zejména u svých „ekologických“ dieselů o tom rádi básní), zde jde však o realitu. Procenta to nejsou zanedbatelná.

  Umax VisionBook 10Wi Pro
  LCD displej10,1 palců, 1 280 × 800, IPS, dotykový
  ProcesorIntel Atom x5-Z8300 „Cherry Trail“
  4 jádra, 1,44 GHz / 1,84 GHz
  2 MB, 22 nm, SDP 2 W
  RAM2 GB DDR3L-1600
  Integrované grafické jádroIntel HD Graphics, 200 až 500 MHz, 16 shaderů
  Pevný diskeMMC 32 GB
  Čtečka paměťových karetmicro SDXC
  KonektivitaWi-Fi Realtek 802.11n, Bluetooth 4.0
  ZvukStereo (vzadu)
  Portynapájecí port, mikro USB, USB 2.0 na klávesnici, mikro HDMI, audio
  Další výbavaČelní a zadní 2Mpix kamera
  Akumulátor7 000 mAh, Li-Ion
  Hmotnost tabletu580 g
  Hmotnost s klávesnicí1,14 kg
  Hmotnost adaptéru97 g
  OSWindows 10 Home (32 bitů)
  Doporučená cena (s DPH)5 590 Kč
  Záruka2 roky

  U zbytku zůstal kamen na kameni, prakticky vše ostatní se neměnilo. Proč taky, když to funguje? Víc než 2 GB RAM vám do tabletu za pět „litrů“ nedá nikdo, displej je dobrý, možná „studený“, nicméně dostatečně jasný a kontrastní. Stejně tak 32 GB u eMMC úložiště lze očekávat v této cenové kategorii a nedoufat ve vyšší hodnoty, byť by profesionálovi slušely více. Rychlost zápisu a čtení je plus minus srovnatelná, byť starší bratr měl maličko navrch. Čekali bychom to obráceně, občas si chviličku počkáte.

  Výsledky testůUmax ProUmax PlusSrovnání
  3DMark Professinal
  Ice Storm14 74414 84099%
  Ice Storm Unlimited16 754N/A
  Cloud Gate1 5391 189129%
  Sky Driver715447160%
  Výdrž akumulátoru
  PowerMark (productivity)10 h 36 min.9 h 55 min. 
  PowerMark (balanced)7 h 5 min.5 h 52 min.

  Ale není to jenom o výkonu, s kapacitou si vede 10Wi Pro vcelku dobře. Oddíl pro obnovu zabírá pouze 450 MB, což u „osmiček“ bylo nemyslitelné“.

  U standardně povedené klávesnice oceňuji dvě diody vlevo – jedna upozorní, že je tablet zapnutý, druhá indikuje Caps Lock. Ukazuje se pravděpodobně, že zcela bezdiodový notebook není nejvhodnější. Přiznávám, že někdy postrádám i signalizaci práce pevného disku, což lze řešit programem v systémové liště. Takže díky, dobře to vypadá a není to neužitečné. Funkční klávesy pro regulaci hardwarových funkcí (hlasitost, jas obrazovky apod.) vyžadují klasicky Fn.

  Nakousl jsem zapínání, tak to doplním, jako u každého podobného zařízení je třeba tlačítko „power“ chvíli podržet, aby se tablet zapnul. Zde přichází na řadu světýlko, které napoví, že vše už běží, byť obrazovka je ještě tmavá.

   

  Růžové brýle nechme stranou

  Čekáte, kde je zakopán pověstný psík, nejspíše před smrtí ubitý holí, kterou si, jak známo, každý vždy najde? Nečekáte marně. Slabé jsou zadní reproduktory. Hodně, výkon jim chybí. Některé filmy, např. z internetu je třeba sledovat v opravdovém tichu, abyste rozuměli slovům, rozhodně bych se nebránil nějakému typu přenosných a aktivních reproduktorů – pro USB či Bluetooth. Pokud byste plánovali na něm sledovat filmy kupříkladu někde v kempu ve stanu, s frustrací se potážete.

  Fotoaparát fotí, s natáčením je to horší – občas se objeví softwarová chyba a nevyfotíte nic. Třeba program restartovat. I na tento nedostatek jsem narazil i u konkurence s Windows 10. Kvalita výstupu mi přijde horší než u menšího Umaxu 9Wi (subjektivně tento fakt vyniká) – fotky místy vypadají jako malované obrázky, barvy se s realitou precizně neshodují. V šeru nechte tablet klidně v obalu.

  Tato otravná zpráva upozorní na to, že fotoaparát nefotí. Řešení existují, jsou na intrnetu.

  Přecitlivěle reaguje touchpad, u kterého se mi často stane, že vnímá můj prst (asi nepřijatelně tlustý) jako gesto pro zmenšení okna. Při prohlížení internetu se mi často stávalo, že jsem okno zmenšil z maximalizovaného režimu na běžné okno. Museli jsme to natrénovat, aby se tak nedělo, resp. ubylo chybných úkonů. Ovladače nenabízejí bohužel žádnou možnost podrobnějšího nastavení, abychom mohli (já a Umax) ladit nastavení citlivosti.

   

  Fotogalerie

   

  Profesionál s rezervou

  Osobně musím říci, že se mi Umax VisionBook 10Wi Pro líbí natolik, že jsem si testovaný model odkoupil. Konečně důstojná a při tom cenově atraktivní náhrada starého GoCleveru 1010WIN. Rozhodně je lepší než starší model Plus. To zejména po stránce výkonu, výdrže i kvality zpracování – vše drží, jak má. Žádné špatné kontakty, což byla jedna z velkých nevýhod při běžném každodenním provozu. Kvalita šla nahoru. Matný plastový povrch tabletu je příjemný na omak, otisky prstů zanecháte, ale drží se dobře. To vnímám jako důležitější vlastnost.

  Nejvíce mi vadí nevýkonné reproduktory, zlobila mě citlivost dotekové plochy touchpadu a velmi omezené možnosti jeho nastavení. Jinak vlastně nic. Vyvažuje to nízkou kupní cenou, přeci jen jde o novinku.

  Tu kameru bych mu odpustil, byť se může hodit, alespoň fotit jsem si přál bez problémů. Jde o softwarovou chybu Windows 10, internet je plný návodů k řešení, asi to bude problém oprávnění v přednastaveném adresáři pro fotografie a videa. Já složku přesunul jinam, na SD kartu, a fotí bez problémů, což mi stačí. Video zlobí stále, jsem líný hledat řešení.

   

  Aktuální cena Umax VisionBook 10Wi Pro UMM200V1C v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  ZáporyKlady
  - Nevýkonné reproduktory+ Poměr cena / výkon
  - Citlivos touchpadu+ Možnost otočit tablet o 180 stupňů
  - Špatná podpora ze trany výrobce - ovladače+ Výdrž akumulátoru
   + Oddíl pro obnovu zabírá jen 450 MB
   + Lepší než předchůdce

   

  Za zapůjčení VisionBooku 10Wi Pro děkujeme společnosti 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  42 Komentáře

  1. Děkuji za recenzi, přemýšlím nad koupí takového stroje do školy a na cesty místo notebooku. Využití je následující - kancelařina - world, jednoduché tabulky excel, web - více záložek otevřených současně, filmy, pokud by se na tom rozjeli starší hry nezlobil bych se. Pretřeboval bych výdrž na baterii alespon 6 hodin.
   Rozhoduji se mezi tímto kouskem, Lenovo Miix 300, HP Pavilion x2 s Atom x5-z8300 a chuwi hi 10.
   Co by jste doporučil?

   Děkuji za radu.

   skoces

  2. Dobrý den,
   Lenovo bude mít nový model Miix 310, o tom jsme psali v novinkách, jinak je dražší a už má starou platformu a taky se to víko trošku viklalo a ztrácelo kontakt. Je zde recenze HP i Lenova a spousta komentářů pod ní. Rozhodně bych ale bral Cherry Trail - to jsou ty x5 Atomy.

   Já tento Umax používám jako jediné PC vč. práce, filmů, intenzivního užívaní internetu. Hry nehraji. Mně na vše stačí včetně jednoduchých úprav fotek, Open Office i FF současně, anitvitrus mám též. Občas se mi při tom "kousne" Firefox na sekundu třeba, když to přeženu. Ale limit 2 GB RAM mají všechny tyhle stroje.

   Co jsou starší hry je otázkou, ale takové NFS U2 jede na plné detaily, Bus Driver taky zvládne na full, ale ty jsou prastaré, i jiné Open Source hry 3D závody jely. Hry ze Storu utáhne bez problémů též. Ty reproduktory nejsou nepoužitelné, jen jsou tiché - hudbu na párty z nich neuslyšíte.

   Mně plně vyhovuje. Nepoutřebuji USB prakticky vůbec, pouze na zálohování a sem tam flash disk - ten jede i v klávesnici. Myš mám BT. Výdrž je opravdu dobrá, pokud vypnete BT, snížíte jas apod. Bude jistě kolem 6 hodin, jak píšete i při "plném" využití. U her nevím, ale složitější využití simuluje právě ten PowerMark Balanced - tam jede i HD video apod. A notebook se vlastně nezastaví. Productivity jsou jen web a psaní.

   Pokud tedy pro Vás není multimediální využití prioritní a řešíte peníze, Umaxem neprohloupíte. Pokud Vám nevadí par tisíc navíc, HP má oproti všemu zvuk úplně jinde, je větší zase a nemá foťák vzadu. Nabíjí se prostřednictvím USB-C, takže není problém pořídit si nabíječku do auta. Pavilion bude jistě nejlepší, Umax nejvýhodnější.

  3. Děkuji za další typy. Ten cherry trail bude asi podstatný. Jenom, že ho mají právě i UMAX i HP a i Chuwi. Jinak k tomu Chuwi jste se nevyjádřil vůbec a právě ten zvažuji nejvíce, právě proto, že má cherry trail a nějakým způsobem do toho nacpali 4GB ram a plnohodnotné USB 3.0 na připojení externího disku + možnost zapojení 1GB ethernetového adaptéru RJ45.
   https://www.tsbohemia.cz/e-pad-chuwi-tablet-hi10_d233333.html?fulltextwo...
   Staršími hry myslím třeba Delta Force Black hawk down, nebo možná Cossac napoleon wars.
   Zmínil jste Open Office, fungují na těchto strojích i standardní MS office? Konkrétně 2007, nebo jenom ty mobilní klony?
   Ten UMAX mě láká, ale mám strach z malé paměti, 32 gm mi prostě přijde hodně málo.
   Cena není úplně největší kritérium, když to bude do 7 tis bez DPH.
   Multimédia bych právě řešil třeba na cestách na pouštění seriálů a filmů ale to spíše do sluchátek a doma by to sloužilo připojené k TV jako SMART TV box, protože androidí Ricomagic MK05 se mi neosvědčil a např. INTEL computerstick zas nemá jiné využití.
   U toho HP se zase bojím toho USB-C nemám s tím žádnou zkušenost, zas je na to potřeba redukce atd... Spíš preferuji standardní nabíjení přes Micro USB kvůli nabíjení z Powerbanků na cestách atd...
   Foťáky mě na těchto strojích vůbec netrápí.

   USB mě naopak trápí, právě kvůli zapojení HDD, případně Flash disku a zapojení BT myši a klávesnice v případě zapojení u TV

  4. Dobrý den, Chuwi jsem v rukou neměl, vypadá zajímavě, ale nemohu sloužit.

   Pokud jde o ty hry, jedině zkusit kouknout na internet na benchmarky, jak je na tom tento procesor ve srovnání s jinými - ale viděl bych problém v RAM (koukněte na HW požadavky). Na W10 jsem intaloval i Office 2003 a jedou, neviděl bych problém, proč ny produkt MS (byť starší) nejel na produktu MS - toho bych se neobával, na "desítkách" jsem rozjel i podnstatně starší věci. Viz https://support.office.com/cs-cz/article/Kter%C3%A9-verze-Office-funguj%...

   32 GB málo je, ale máte zde mikro SD kartu a 64GB jede bez problémů i no-name, značková pojed určitě, 128 GB nevím. USB na klávesnici u Umaxu utáhne flash disk a USB 2.0 disk 2,5palcový věřím též, tak to bylo u jiných dříve, nyní nemohu ověřit, nemám již 2.0. USB 3.0 mi jede bez problémů prostřednictvím OTG redukce do mikro USB (stála 110 Kč).

   USB-C je prostě USB. Teoreticky i Umax nabijete z USB třeba v autě, jen si budete muset vymyslet redukci, protože zde je proprietální konektor (Lenovo miix 300 to tak má, že má do zdroje USB port), z tohoto důvodu je USB-C vhodnější a ty kablíky nestojí moc. Pokud neřešíte peníze, zvážil bych HP osobně, mají i 64GB modely i s vestavěným diskem, to bych ale nebral.

  5. Aha, děkuji za info. Já jsem Open Officer (Libre Office mají i nativně 64bitovou verzi), tak nevím... :) Rozhodně jedou ty mobile verze a, co vím, tak pokud mate účet u MS, tak fungují nejen pro čtení, ale i v nějakém basic módu. Každopádně jde o problém MS a operačního systému, nikoliv tabletu samotného.

  6. To by bylo super. Třeba se dočkám, na internetu sice nějaké kolují, ale čím víc názorů, tím líp.
   Každopádně ale počkám jak bude vypadat to Miix 310. Podle infa vypadá luxusně vybavený a cena snad taky nebude přehnaná.

   Hezký den.

  7. Ten diskový oddíl "pro obnovu" o velikosti 450 MB ale asi není recovery oddíl od výrobce - tedy neobsahuje kompletní image Windows, ze kterého lze provést kompletní obnovu systému do továrního nastavení.

   To je spíš standardní servisní oddíl Windows pro možnost opravy Windows a ne pro kompletní obnovu Windows (ne že bych tedy zažil, že by ta samoopravná funkce Windows někdy něco opravila ...)

  8. Dobrý den,
   bude to, jak říkáte. http://www.digilidi.cz/files/image/Recenze_2016/Umax_10Wi_Pro/vystrizek.jpg

   Je to prostě funkce Windows 10 (už jsem to tak viděl na více strojích i starých s nově přidanými desítkami), takže nepotřebujete klasický oddíl pro obnovu od výrobce. Pozitivem je, že to "nežere místo" jak dříve, kde si vzaly klidně 10 GB. A instaluje se "holý systém" bez různých nabalených programů ať už od výrobce či třetích stran jako je měsíční McAfee apod.

   Nicméně kompletní obnovu systému do funkčního stavu tak uděláte. Pak se intaluje mraky aktualizací vč. ovladačů, nebo si udělejte instalační médium pomocí jednoduchého prodramu třeba na flash disk a ten veme již k danému dni aktuální systém vč. ovladačů. Tedy doufám, že "nekecám", ale takto jsem to pochopil, když jsem to dělal na několika PC.

  9. Tak jsem si cvičně nainstaloval Windows 10 (čistá instalace na původně prázdný disk). Oddíl pro obnovou o velikosti 450MB si Windows vytvořily.

   Pak jsem nasimuloval havárii systému - nabootoval jsem z LiveCD a smazal jsem všechny DLL soubory ze složky Windows a jejích podsložek.

   Nějaký servisní blázinec se opravdu spustil a chvástal se, že provede obnovu systému do továrního nastavení. Co velkého obnovil, si tipněte sám - můžete jednou ... :-)

   http://www.imgup.cz/images/2016/05/13/Priobnovovanivasehopocitacedotovar...

   Čili tím "pozitivem" toho, že vám tovární záloha nežere místo na disku, je to, že nemáte z čeho provést tovární obnovu. :-))

   P.S.: Já samozřejmě souhlasím s tím, že tovární zálohy od výrobců notebooků/PC jsou zkušenému uživateli k ničemu - ten je stejně rovnou vymaže a nainstaluje si čistý systém bez toho všeho balastu, který výrobci do továrních instalací cpou. Jenže toto standardní BFU neumí - takže pro něj může být přijatelnější mít možnost obnovit si systém alespoň do výrobcem předsviněného stavu, než platit za zprovoznění notebooku s rozhašenými Windows někomu, kdo to umí.

  10. Dobrý den,
   po měsíci a něco užívání musím říci, že dlouhá. 6 hodin v pohodě i při vysokém využití - BT myš, Wi-Fi a jas na 50%, videa apod. Je to odhadem, neměřím to, al vím, že když na to přijde, vydržím s ním celý večer bez šťávy. A to nijak nešetřím. Občas to uspím, jindy ne. Ale neměl jsem potřebu to přesně měřit, protože mi stačí.

   Test PowerMark (viz tabulka) je bez WiFi na 30 % jasu, takže ten druhý test s kratším časem dokonce spouští HD videa i nějakou 3D scénu a notebook si neodpočine celou dobu. Ten delší simuluje jenom web a kancelářskou práci. Opravdu záleží na využití, ale věřil bych, že při šetření jsme i s Wi-Fi na 8 hodinách.

   Kdysi jsem snil o NB, který vydrží v klídku cestu do Prahy a zpět a nebude stát majland, tenhle notebook to plní.

   Stačí Vám tato odpověď? Hezký den

  11. Děkuji.
   Tato odpověď mi velmi pomohla, protože uvažuji, že vyměním svůj stávající tablet VisionBook 8Wi Plus za tento, protože ten stávající má malou výdrž a ke všemu nepřipojím najednou powerbanku a usb hub.

  12. Dobrý den, USB bude fungovat ve verzi 2.0, ale nikoliv 3.0 - USB v klávesnici je slabé, neutáhne externí disk, ten musíte připojit přes OTG kabel přímo do tabletu (zde jsem USB 3.0 hub nezkoušel), ten v klávesnici je jen na myš či flash disk. Resp. bych tipnul, že USB 3.0 hub pofrčí, ale bude vyžadovat vlastní napájení, takové existují, měl jsem tu asi před rokem 2 v testu.

   Napájení není také popdorováno přes USB, má vlastní proprietální konektor, zde by bylo řešení, udělat si redukci a napájet pak skrz powerbanku přes USB. Už jsem to řešil s někým v diskusi u GoCleveru 1010 WIN, takové kabely existují a vzhledem k napájecímu napětí 5 V to lze. Max. je 2,5 A.

   Hezký den

  13. Dobrý den,
   zajímalo by mě také jestli tím upgradem na tento tablet něco získám a pokud ano tak co? Nebo byste mi doporučil jiný tablet do 6000 Kč? Tablet mám VisionBook 8Wi Plus.
   Děkuji za odpověď.

  14. Dobrý den,
   klávesnici, více RAM, moderní procesor a výkonnější, větší displej? Myslím,že s tímto Umaxem chybu neuděláte. Lenovo nabídne modernizovaný model až o prázdninách. A být vámi, kouknu na internetu, zda není třeba Miix 300 za výprodejové ceny, veřil bych, že pod 6 000 koupíte i model s 64GB SSD. Ale máte prostě starší Atom, což se dá asi přežít.

  15. Dobrý den,

   netušíte kde se dají sehnat ovladače k tomuto modelu? Udělal jsem čistou přeinstalaci win10 a nejede v podstatě nic včetně wifi.Servis Umaxu mlčí.

   Díky

  16. Dobrý den,
   jaké přesně potřebujete? Mně se prakticky vše chytlo přes Windows Update, ale nejdůležitější jsou:

   - Síťový adaptér Realtek RTL8723BS Wireless LAN 802.11n SDIO Network Adapter - zkusil bych přímo web Realtek, tam jsem našel vždy vše na jejich síťové adaptéry - http://www.realtek.com.tw/downloads/
   - Grafická karta a další věci navázané ná SoC procesor jako zvukovka - zde bych zkusil stáhnout Intel Driver Update Utility - http://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

   Touchpad, Bluetooth a úložiště se chytnou, myslím sami.

  17. Dal jsem tam kartu třídy 10, a stejně - některé aplikace (Asphalt 8) rovnou padají, jiné (skoro všechny) sice spustit jdou, ale odmítají se na dlaždici identifikovat obrázkem, prostě se zobrazí jen modrý čtvereček...

  18. We Windows 10 máte i přímo v Nastavení položku Úložiště, kde můžete nastavit, kam se "defaultně" ukládají fotografie z fotoaparátu, offline mapy, dokumenty i aplikace...

  19. ahoj,

   prosím o info jak to je s přehráváním HD filmů přes HDMI do TV. Zvládne to tento "šikula"

   táta chce primárně tablet, ale možnost přehrání filmu z NB do TV přes HDMI bych uvítal.

   díky za odpoěď.

  20. Podařilo se někomu na tomto stroji vypnout secure boot a nainstalovat Ubuntu, ChromeOS či RemixOS?

   Nedaří se mi totiž ani první krok, tj. úspěšně vypnout secure boot. Má někdo zkušenosti?

  21. "postrádám i signalizaci práce pevného disku, což lze řešit programem v systémové liště" - můžu poprosit o název toho programu? Protože nemožnost zjistit, jestli počítač opravdu něco dělá, nebo proces zamrznul, to je nesmírně iritující :)

  22. nejde mi tlačitkem vzadu zapnout monitor a vypnutý při zavřeni tabletu a jak otevřu tablet tak se rovíti kontrolka ale ne monitor ,takže se nedostanu na monitor píši notbuku ,nevím jak tablet zprovoznit zda je nějaká volba klávesnicí

  23. Dobrý den. Nejde mi nainstalovat ovladač siťového adaptéru WLAN po čisté instalaci Win 10 i když jsem použil odkaz na stránky Realtec co jste uvedl v předchozích příspěvcích...Můžete mi prosím pomoct?Předem děkuji.

  24. Dobrý den.Ovladač jsem zkoušel několikrát ale bohužel marně.Na kontaktní mail Umaxu jsem psal ve čtvrtek ale bohužel do teď se neozvali.Tak zatím zkouším...Vůbec to ani nechce najít že by tam ten wifi adaptér měl být...Ovladač se nainstaluje a je v seznamu aplikací ale to je tak vše.Ještě mě napadlo není potřeba někde něco nastavit?...v biosu nebo někde?

  25. Dobrý den, je ta wifi vidět ve správci zařízení? Zkusil bych ten ovladač nainstalovat přímo v něm přes položku síťového adaptéru (ne přes setup ovladače), který bych před tím odebral zcela pryč. V BIOSu nevidím důvod, proč tam, pokud jste s ním nic nedělal... Ale proč tam nekuknout.
  26. Dobrý den děkuji za odpověď.Ve správci zařízení je pouze "multimediální adaptér" tak nevím jestli to je ono ale nic jako "siťový adaptér" tam není...V biosu jsem přepínal bootování skrz instalaci win 10 ale díval jsem se tak doufám že jsem tam nic nepřehodil...

  27. Multimediální adaptér bude mozná zvukovka či co, ale pokud vše jede, zkuste jej odebrat spolu se soubory, dát vyhledat změny a uvidíte. Případně v rámci toho dát aktualizovat ovladač a vnutit mu ten na tu síťovku. Prípadně bych reinstaloval systém, protože pokud si vzpomínám, nebyl s tím problém - aby Umax nenašel WiFinu. Síťovka bývá v kolonce Síťové adaptéry spolu s Bluetooth řadičem. Jak vypadá BIOS si nepamatuji, ale dejte obnovit defaultní nastavení.
  28. Super zařízení,jen mu po roce provozu doslova vybouchla baterie- následkem čehož prasknul display ,takže je nepoužitelný.Vsem co chtějí vyhodit 4500.- Kč ho vřele doporučuji

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.