TZ: Nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira neboli MMC pod 1500 korun

 • administrator
  Kategorie: Tiskovky, MMC
  Bře 29, 2012
  3× Komentováno

  UMAX uvádí na český trh nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira s výborným poměrem cena/výkon, který je určen zejména méně náročným uživatelům. Přesto zvládá přehrávat filmy ve většině používaných formátů

  a to dokonce ve Full HD rozlišení. Filmy na něm přehrajete jednoduše přes USB port buď z externího pevného disku nebo flash disku. Vedle toho však zvládá Elvira také promítat fotografie a přehrávat hudbu.

  Elvira je sice nejnižším modelem výrobce Xtreamer, což však neznamená, že toho nabízí málo. Naopak je ideálním řešením pro všechny, kteří si chtějí na svém televizoru pouštět multimediální obsah, který si připraví například na svém počítači a nepotřebují nebo se nechtějí zabývat síťovou konektivitou (i tak je možno dokoupit volitelný USB WIFI adaptér) a koupí drahého pevného disku.

  Zařízení je založeno na čipu Realtek taktovaném na 500 MHz, který umožňuje plynulé přehrávání a zároveň je velmi úsporný. V této souvislosti je dobré zmínit, že Elvira je chlazena pasivně – tj. při sledování filmů vás nebude rušit žádný ventilátor. Sympatické jsou také vnější rozměry přehrávače: 135 x 105 x 43 milimetru. K televizoru se pak Elvira připojuje přes HDMI verze 1.3a a navíc podporuje až osmi-kanálový zvuk. K nutnému připojení externích USB zařízení s obsahem pak využijete právě dvojici USB portů.

  Jednou z hlavních výhod nové Elviry je snadnost používání. Stačí jí jen připojit do zásuvky a s televizorem propojit jediným kabelem. Pak už si můžete užívat plnými doušky svého multimediálního obsahu, na který přistupujete přes snadno ovladatelné uživatelské prostřední. Vedle filmů v řadě formátů jako například MKV-H264, MP4, DivX, WMV, RMVB, DVD ISO, Blu-Ray ISO, navíc lze přehrávat také hudbu ve formátech MP3, WMA, FLAC. Nechybí však ani možnost promítání fotografií pomocí integrovaného prohlížeče.

  Cena multimediální přehrávači Xtreamer Elvira je stanovena na atraktivních 1 490 Kč s DPH. V balení je kromě samotného přehrávače český manuál a napájecí adaptér, HDMI kabel si je nutné dokoupit.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  3 Komentáře

  1. ...spousta lidi uvita jednoduchost obsluhy. Pripojeni k siti leckdo nepotrebuje a znamena pro nej jen dalsi tlacitka v menu. Ja sam o tomhle uvazuju pro tatu, ktery je par let v duchodu...

  2. Ano, mnohým to bude stačit. Ale nemyslím si, že zrovna Xtreamer bude v tomto segmentu excelovat v jednoduchosti a ceně. Např. Philips HMP3000 jsem chvilku zkoušel a byl minimalisticky bombastický :)